Jump to content

Dead Pixel Team

Mercury
 Share

Recommended Posts

Hvala svima. Evo da zvanicno najavim, da polako radim na portovanju igre Robo za android platformu :

promoRoboGameAndroid.png

Bice unapredjena grafika, bolje animacije, kao i vise neprijatelja. Evo i prvi prototip na Asus Transformer Prime tabletu :

firstPrototip.png

Uglavnom sada mi je glavna preokupacija pravljenje levela za Tiny Mice igru i da polako prevedem igru kraju, a na ovome se radi uporedo...

• Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 3 weeks later...
Bez iPada necu da pricam! :D

Super, transofrmacija Roboa u Andoa je opasna :D

Videcemo mozda i bude ios verzija, jer razmisljam da odradim igru u unity3d-u,

posto ga vec godinu dana profesionalno koristim.

Nego da se pohvalim da je igra Tiny Mice pri kraju i uskoro ce biti spremna. Evo video :

title.png

Sada gledam neko sponzorstvo da uhvatim :D

• 2 weeks later...

Hvala, ispravio sam greske, igra je kompletna, samo joj fali muzika koju moram da napravim. Ostalo je odradjeno : Gameplay, achivementi, rejtinzi itd. Cim napravim muziku kacim na sajt da mozete da igrate :)

A sada da predstavim sledecu igru koju sam zapoceo da radim. To je trebala inace da bude moja prva igra, ali reko da se ispraksiram sa box2d-om, trebace mi to znanje. Sledeca igra ce biti moj omaz megamen-u, igri koju sam prvi put igrao u zivotu i koju jednostavno obozavam.

Tako da sam poceo vec da pravim neke mokapove za igru i evo za sada nesto :

megamanOmageMockup.png

A sada odoh da smislim neku muziku za tiny cheese, a i moram jos doraditi dizajn za ovu igru.

Do sledeceg javljanja,

pozz :)

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Za pocetak: sta su directonal trigers i gde se nalaze? Nigde u igrici nisam nasao uputstvo za igranje, jel postoji pa ga samo ja nisam pronasao ili uospte ne postoji?

Inace, ne izgleda lose, bar ovako na prvu loptu.

Za pocetak: sta su directonal trigers i gde se nalaze? Nigde u igrici nisam nasao uputstvo za igranje, jel postoji pa ga samo ja nisam pronasao ili uospte ne postoji?

Inace, ne izgleda lose, bar ovako na prvu loptu.

U igri se oni nalaze u donjem desnom uglu. U donjem levom uglu se nalazi dugme za start i reset simulacije igre. Na prvom levelu sam ubacio kao objasnjenje koje iskoci.

^ ne svidja mi se. Previse lici na Super Maria, a on je jedan jedini.

Igra ne lici previse na Maria i to mi nije bila inspiracija, nego Megaman (Classic 1,2,3,4,5,6,9,10 edicija :)), pogledaj malo Megaman igre, ako nisi igrao predlazem ti da odigras, meni su jedne od najboljih igara od CAPCOM-a (mozda cak i od Maria). Ja ne sporim da je Shigeru Miyamoto izvrstan kreator video igara, ali to neznaci da neko nemoze da ga nadmasi. Treba uvek hteti bolje ! Nego kao sto rekoh nije mi Mario inspiracija nego Megaman, videces dosta slicnosti ali i razlicitosti sa Megaman igrama, sada radim na neprijateljima pa ces videti da ipak vise lici Megaman-u, ili Rockman-u, kako ga u japanu zovu.

Upedjtovao sam igru Tiny Mice na verziju 1.1, jer su neki sponzori trazili neke izmene, bas zbog instrukcija, koje je isto predlozio i px325:

- Created better instructions on first level (animated)

- Increased music and sfx volume sounds

- Bouncing sounds when mice hits objects

- Changed ending of the level

- Some harder levels are easier now to complete

- Some smaller fixes

Tako ko zeli da vidi izmene neka odigra igru na sajtu.

Pozz

• 2 weeks later...

Evo da pokazem i progress na drugoj igri. Posto sam ucestvovao na MetroGameJam-u, "zavetovao" sam se da cu napraviti poboljsanu verziju igre Robo:Spasi Mars koju sam napravio za 48 sati. Pa evo da pokazem neke stejtove sto sam radio za igru :

roboRevisited.png

Planiram da doradim igru, ali posto radim sam, trebace mi vremena posto vec radim na igri R.O.B.O.(Moracu da smislim drugo ime za robo spasi mars, posto imaju ove dve igre skoro iste nazive) za koju cu uskoro zakaciti progress video, jer sam odradio dosta toga kao sto su neprijatelji, tilesetovi, itd.

Till next update, pozzdrav :)

Skroz super izgleda. Svaka čast! :)

U poslednje vreme je opšta pomama za retro igrama, tako da bi ovo sigurno imalo uspeha kada bi pustio na neki market...

Hvala. Pa uglavnom prodajem sitelock-ovane ekskluzivne licence, sa obziom da mi je ovo prvi put da sam uplovio u flash game dev vode sam, imam dovoljno zainteresovanih za to, i sa obzirom da ovo radim sam i u slobodno vreme(subota i nedelja, i kad stignem radnim danima), jako sam zadovoljan. Meni ce za pocetak biti dovoljno da se samo procuje za mene, jer i ovako nisam nista ulozio u ovo.

Ja i ovako sam hteo da istrazujem i eksperimentisem u igrama (pogledaj video dole, eksperiment sa svetlima i svitcem), kako bi sto vise naucio i bio bolji u ovom poslu, a jos ako zaradim koji dinar pride... onda sam na konju.

Evo da postavim dev log 3. Tu sam prikazao 3 igre na kojima radim u slobodno vreme kada uhvatim , posto sam prilicno zauzet trenutno, ali malo po malo pa ce se zavrsiti.

Znam da sam zapoceo dosta igara, ali prioritet mi je R.O.B.O., na njemu radim najvise, i nju planiram da prvu zavrsim, a ove ostale dve, mi sluze da radim na njima kada se smorim od rada na R.O.B.O.-u, da napunim baterije sto se kaze.

Upali HD 720p na videu, za bolju sliku :)

Till next time,

Mercury

Evo, samo da ti napišem da pratim pomno tvoj rad ''i da ti' svaka čast! :)

Samo napred.

Javi ako treba pomoć.

Hvala. Netreba pomoc, nego vreme :). Bilo bi mi super da ko Goro iz mortal kombata imam koju ruku viska i da mi dan traje 48 sati :D. Trenutno sam u poslu do guse, pa nemam vremena za svoje projekte, to ce se dati promeniti za nekih mesec dana ...

I dalje nista od progresa u poslu sam do guse. Ali imam da pokazem jedan tool na kome radim za unity3d.

Pravim terain generator za unity3d. Planiram da napravim 2d igru u unity-ju kao diplomski za specijalisticke studije, pa ce mi trebati ovo, posto planiram da prosirim unity bas za taj projekat sa tool-ovima koji ce mi biti potrebni.

Evo slika za sad.

teraingenerator01.png

Problem kod unity-ja je u tome sto nepostoje 2d kolizije vec 3d. Zato sam samo produzio 2d prikaz da dobije dubinu.

teraingenerator02.png

Sledece na cemu treba da radim jeste proceduralno generisanje debug objekta u pravi mesh sa polygon triangulation algoritmom za frontalni konveksni i konkavni poligon.