Jump to content

Dead Pixel Team

Mercury
 Share

Recommended Posts

Dok ja radim na ovoj mojoj igricici ( Castle Smashers za android ), radim i na jos jednoj igri. Radi se zapravo o malom timu.

Zelim da pravim igre sa pixel art grafikom, da lice recimo na igre iz NES ere...

Igre radimo za flesh, koje kasnije zelimo da portujemo na android.

Prva igra na kojoj se radi je igra koja predstavlja mesavinu igara tipa Megamen i Cave Story.

Vise informacija i video postova na nasem sajtu i blogu :

http://www.deadpixelteam.com/

ps. Takodje ako imate neke dobre nazive za samu igru bilo bi lepo da iskucate svoje misljenje, posto jos nismo smislili naziv igre.

Na nasem blogu mozete da napisete neke ideje za igru, tipa bossovi, neprijatelji,itd...

Mozda ja izpikselartisem i neke vase ideje :)

• Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sve najbolje timu, i rispekat za nes feel :)

Hvala Lucky :)

Ccc ... nije ovo 8bit, pre bik rekao nesto tipa SNES ili SEGA MSII ;), elem fino je ovo, nego jel titra slika zbog capture ili je ovako ingame?

Pa dobro karakteri su recimo NES a teren je SNES specifikacije u doba kada nije bitan color standard, vise je tako :) A titra zbog capture, snimam preko cam studia, onog sto je dzabe, j'b ga :) Kolko para tolko muzike Tra-la-la <_< ...

• 2 weeks later...
Kako radi QuadTree?Misim posle implementacije?

Pa radi super i zajedno sa separation algoritmom radi super. Nisam bas radio ekstremna testiranja, uglavnom brze nego pre cim mu treba manje kalkulacija. Sada imam jedan problem sto se tice preklapanja sa objektima, tj. u flixelu za preklapanje pozivas :

FlxG.overlap(player, coins, pickupCoins);

gde player i coins predstavljaju objekat ili grupu objekata(coins), dok pickupCoins predstavlja metodu ili bolje reci event, koji se trigeruje kada se desi preklapanje :

public function pickupCoins(p:Player, coin:Item):void
{
    FlxG.play(AssetManager.SFX_pickUpCoin, 1,false);
    coin.kill();
    Global.score += 20;
}

Problem je u tome sto java ne podrzava prosledjivanje metode kao parametar i to mi pravi probleme. Ali sam se sad dosetio da mogu da prosledim interfejs i da onda pozivam njegovu metodu. Npr. imamo interfejs DPICollision :

package com.deadpixelteam;

public interface DPICollision {

void onCollision(DPObject object1, DPObject object2);

}

Pomocu ovog interfejsa, mogu da prenosim interfejs i ispaljujem njegove metode. Metoda se sama poziva kada se desi preklapanje u QuadTree. Evo moje implementacije slicne flixelu, samo se razlikuje u prosledjivanju metode :

DPG.overlap(player,coins,new DPICollision() {

@Override
    public void onCollision(DPObject object1, DPObject object2) {
        // Ova metoda se izvrsava kada se desi preklapanje object1 sa object2
    }
});

Ovo super radi za sad ali videcemo kako ce nas to sluziti kasnije, da li postoji mozda neko bolje resenje :). Ako neko ima bolje resenje za prosledjivanje metoda neka mi javi ...

• 2 months later...

Evo da predstavim igru na kojoj radim.

Igra je moja verzija jako popularne igre cat physics, od donut games. Ovo je takodje igra gde se prvi put isprobavam u pixelartisanju. Igra bi trebala da bude gotova do kraja ovog meseca ili pocetkom septembra...

Ima 4 sveta (Rocky mountains, Sunny beach, Winter bliss, Dark castle ) i svaki po 20 levela (80 ukupno).

Takodje postoje 4 kostima koja se otvaraju kako se predje novi svet.

253e7.png

21b5a.png

38823.png

8751b.png

05c62.png

ps. Ovaj plavi robot predstavlja mesto na koje treba mis da dodje (finish line), treba to da zamenim artworkom ali ga za sada drzim kao placeholder.

Takodje ako neko ima neki pametan naziv za igru, neka napise, jos smisljam title

Mozda uskoro zakacim i neki video, videcemo...

Pozdrav gemedeveloperi :)

• 8 months later...

Evo posle duge pauze, javljam se ponovo da javim sta je odradjeno u igri :

title.png

Evo nekih screenshotova dva nova sveta (Grassland i Winter bliss):

27bl4.png

Dodata je vodena fizika, simulacija vode i jos neke prepreke, a sada radim na implementaciji mostova.

Veoma sam zauzet posto radim da bi zaradio koju paru pa jedva da imam vremena da radim na svojim igrama, ali dobro je i ovako...

Mozda zakacim i koji gameplay video, videcemo jos, ali uglavnom vecina stvari je implementirana sad se samo prave leveli i neke dorade.

Pozdrav gamedevovi :D

Evo posle duge pauze, javljam se ponovo da javim sta je odradjeno u igri :

title.png

Evo nekih screenshotova dva nova sveta (Grassland i Winter bliss):

27bl4.png

Dodata je vodena fizika, simulacija vode i jos neke prepreke, a sada radim na implementaciji mostova.

Veoma sam zauzet posto radim da bi zaradio koju paru pa jedva da imam vremena da radim na svojim igrama, ali dobro je i ovako...

Mozda zakacim i koji gameplay video, videcemo jos, ali uglavnom vecina stvari je implementirana sad se samo prave leveli i neke dorade.

Pozdrav gamedevovi :D

• 1 month later...

Ja nikako da napisem da smo mi davno jos imali igru u razvoju koja se zvala Fear of Floating, koja je skroz na isti fazon izgledala, doduse nije bio tako pixel art, ali generalno konstrukcija je bila identicna :) na zalost nismo je dovrsili, ali vama iskreno zelim drugaciji finalni ishod :)

Ja nikako da napisem da smo mi davno jos imali igru u razvoju koja se zvala Fear of Floating, koja je skroz na isti fazon izgledala, doduse nije bio tako pixel art, ali generalno konstrukcija je bila identicna :) na zalost nismo je dovrsili, ali vama iskreno zelim drugaciji finalni ishod :)

Ma ja sam hteo malo da se oprobam u pixel artu, nikad to nisam radio. Zavrsio bih igru davno, nego imam drugog posla(outsorsing, mora nesto da se maze na leba sutra :), znas to i ti, verovatno zato i niste stigli da je zavrsite :( ), pa nikako da zavrsim igru. Zavrsicu je nadam se uskoro, sad bi trebalo da imam malo vise vremena. Bitno da imam sada svoj framework pa mogu da ih brze pravim ubuduce, jer sam na to dosta vremena potrosio.

Hvala na podrsci Urose i ostalim eipixovcima tj. madheadovcima :D Drzim ja i vama fige ...