Jump to content

Facebook ads

syn
 Share

Recommended Posts

pozdrav ljudi, vec nekih 3-4 meseca vodim kampanju na FB-u , nista megalomansko, 2dolara na dan, par oglasa ...

ima li neko nekih saveta, u vezi teksta, sadrzaja oglasa, nacina postavljanja. Npr paradox, kreirao sam 2 identicna oglasa sa istim CPC i jedan prolazi puno bolje nego drugi ... o.O Ciljna grupa su mi svi 18+ u Srbiji, naravno :)

Takodje video sam da se u skorije vreme pojavila opcija Sponsored stories , koristi li neko to?

I da , pokusavam da Mergujem Place sa Page-om, ali mi ne uspeva, vidim da je kod nas VIP uradio nesto slicno, madjari vec uveliko merguju ... ali ja jednostavno ne pronalazim tu opciju ...

poz svima

Well, nagadjam* da bi ti mozda moglo biti od pomoci proucavanje sadrzaja na sledecoj adresi:

http://facebook-studio.com/

s obzirom da je to, kako kaze, "community for marketers, creatives, and fans"... kao i jedna broshurica tamo objavljena:

http://www.facebook-studio.com/fbassets/me...acticeGuide.pdf

(Ne obaziri se ako ti kaze da je "file corrupted", i ja sam iz n-tog pokusaja uspeo da otvorim .pdf.)

*Nagadjam, kazem, da bi moglo biti od koristi, jer do ovog trena nisam stigao da detaljnije proucim sadrzaj... al' chini mi se da ima shto-shta korisno... Tako da - unapred zahvalan na izvestaju vredi li ishta to tamo, pa da znam da l' da se udubljujem, :D

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Takodje video sam da se u skorije vreme pojavila opcija Sponsored stories , koristi li neko to?

I da , pokusavam da Mergujem Place sa Page-om, ali mi ne uspeva, vidim da je kod nas VIP uradio nesto slicno, madjari vec uveliko merguju ... ali ja jednostavno ne pronalazim tu opciju ...

Za Sponsored stories.. kreni od sebe..da li ti reagujes na to kad vidis..ja definitivno ne ! cak me i smara.

A za migraciju (nije merge) profila u fan stranu evo ti direktni link (potrudili su se dobro da ga sakriju :) )

samo uradi najpre backup profila za svaki slucaj ;)

• 7 months later...

e deste :D sorry za bump ...

sto kaze Gradimir, sve je u testingu, jedno vreme su prolazili klasicni baner ad-ovi CPM od 0.01 - 0.03$ - radilo je super ali taj bid pool se izgleda bezobrazno menja sa vremena na vreme pa npr napravim (opet radi testa) totalno isti baner ad sa istim textom slikom i manjim bidom , i on se vise prikazuje nego ovaj sa vecim bidom, totalno suluda stvar.

U zadnjih par mesec sponsored story sa focusom na zadnji post na strani najbolje prolazi, i to po dosta manjoj ceni (npr stavio sam bid 0.05$ , on ga sam downsazuje na 0.01$) sto je opet suludo sa njihove strane. Ukupno sam potrosio nekih 400$ zadnjih 10tak meseci i dosao do nekih 11.000 ljudi (veoma usko ciljana grupa ljudi sa tim interesovanjem) i dosta zarade dolazi od tih istih ljudi.

Dobra stvar je sto ti ljudi sire rec sto bi rekli nasi "od usta do usta" tako da kontam da je ustvari i tu neka vrednost za te iste pare.

@Roxtar , da i mene smara niti klicem ni na jednu od tih gluposti ali ocigledno da "normalni korisnici" ipak koriste to.

I nisam uspeo da uradim tu migraciju, uspeo sam da pokrenem migraciju privatnnog profila ali kada koristim FB kao page, odbija saradnju tj vraca me na privatni ... :/