Jump to content

Rustic kitchen

Rembrant
 Share

Recommended Posts

Pozdrav svima. Obzirom da dugo nisam radio rendere sa dnevnim osvetljenjem, jer su prosto zahtevali vestacko, odlucio sam da uradim jednu kuhinju, ovaj put je u pitanju rusticna varijanta radjena po jednoj referenci. Sto se tice softwera i rendera vec znate. Cheers :)

2gsiuqr.jpg

Pozdrav! :)

Pre svega izvini sto ti kasapim rad. :)

Izgleda mi kao da ima previse zute boje u sceni i da su boje generalno previse saturisane.

Cini mi se da sa manje zute, malo manje saturisanim bojama, izbledjenim podom i generalno drvetom izgleda bolje.

Pored ovog se slazem sa svma odozgo ^ lep rad. :)

2gsiuqramended.jpg

Pozdrav! :)

Pre svega izvini sto ti kasapim rad. :)

Izgleda mi kao da ima previse zute boje u sceni i da su boje generalno previse saturisane.

Cini mi se da sa manje zute, malo manje saturisanim bojama, izbledjenim podom i generalno drvetom izgleda bolje.

Pored ovog se slazem sa svma odozgo ^ lep rad. :)

2gsiuqramended.jpg

Pa sto si oprao coveku sliku????!!!! ..... :blink: Ajde patos si jos i doterao u red ali ostatak kuhinje unisti.....

p.s. ok nije da nisi dotero sliku ali mislim da si malkice pretero sa izbledjivanjem :)

obicno ne komentarisem arh viz, ali ovo je ko trebalo da iskoci iz okvira istog, ili se varam..??..:))

uvek mozes da se izvadis na foru da si bas ovako hteo da ispadne render, ali..??

svetlo je bulja (ovo namerno govorim da bi to izazvalo onu cuvenu osobinu zvanu inat, pa se zajebes da preradis rad) i podosta monotono i mrtvo izgleda cela slika i kompozicija. Vise usmerenog svetla spolja, i kontrast bi pojacali utisak atmosfere. Sami elementi (sto, stolice i ostali kuhinjski lelmenti) su mozda previshe pravilni, a tekstura bezveze pa samim tim su i dosadni za gledanje...da ne pricam o ivicama zidova koje su ostre kao zilet jbt..:))

ili mozda ja drugacije zamisljam rustic kitchen, moze i to da bude..:))

Ufff...ne znam kako dozivljavate rec RUSTICNA, ali ovde se ne misli na oronulu staru kuhinju. Pravilo upotrebe boja i strukture materijale, kao i geometrije itd. u enterijeru je da se ne ide preko tri boje, da geometrija prati geometriju...itd. Evo i reference po kojoj je radjeno i koju sam ja malo izmenio ali se opet po njoj vodio. Ono sto sam ustvari zeleo je da postignem lepu atmosferu sa dnevnim osvetljenjem jer kako sam vec napisao dugo nisam radio neki enterijer sa istim pa mi je dobro doslo kao treninga ujedno mi je bila i kuhinja zanimljiva. Mogao sam da se igram sa texturama do sutra ali to nije bio cilj. Pozzz i hvala na komentarima.

10nvo7o.jpg

Pravilo ili ne ( pravilo nije sveto pismo ) referenca ima mnogo izrazeniju polihromiju, dinamicnija je i prijatnija, kod tebe je maltene monohromatska slika, sve se stopilo u sivu i zutu.

Ovo je naravno sugestija jer bi rad mogao biti jos bolji.

Slazem se da je svetlo dinamicnije na referenci, vise je izrazen odnos tamno-svetlog, a da je nesto vise izrazena raznolikost boja tu se bas i ne slazem, na referenci koliko vidim se nalaze dva prozora a kod mene su tri, te je verovatno taj jedan visak koji je razbio sliku po planovima, obzirom da je na referenci prvi plan tamniji sto i daje dinamiku. Slika ne moze nikako biti monohromatska jer se ne sastoji od kombinacije tonova jedne boje. Trebao sam mozda izabrati neku drugu texturu za zid, tj drugu boju zida, kao sto je na referenci i smanjiti intezitet svetla na prvom prozoru, ali me sada mrzi to da ispravljam, svakako cu ispraviti jednom prilikom...hvala jos jednom.