Jump to content
Sign in to follow this  
Anarh1st

ZVRK

Recommended Posts

Postovanje svima,

molim vas za iskreno misljenje o ovom sajtu. Takodje ukoliko iko ima iskustava da mi preporuci CMS za ovakav sajt, posto planiram da ga prebacim u neki CMS kako bi se mogao lakse odrzavati (planirano menjanje slika na svake dve-tri nedelje).

Sajt je namenjen pre svega roditeljima koji zele da imaju animatora na decijem rodjendanu.

http://www.zvrkanimator.com

Pozdrav

Hm.. Pa wordpress mi se cini kao najjednostavniji. Sto se tice dizajna: te dve boje se slazu, pokusaj mozda jos neke varijante, evo jedan link koristan: Color Scheme. Ne znam da li se ovo moze nazvati dizajnom... Pozadina, nabacan tekst, meni i slike. Ovo bi mozda proslo pre jedno 10ak godina.

Hm.. Pa wordpress mi se cini kao najjednostavniji. Sto se tice dizajna: te dve boje se slazu, pokusaj mozda jos neke varijante, evo jedan link koristan: Color Scheme. Ne znam da li se ovo moze nazvati dizajnom... Pozadina, nabacan tekst, meni i slike. Ovo bi mozda proslo pre jedno 10ak godina.

Slažem se sa gore navedenom porukom, stvarno ljudi, u kom veku živite? Za slike bi mogla neka lepša galerija, zatim početna da se sredi malo, mnogo jaka pozadina, napravio bi kontakt formu, drugi font... puno toga ima da se radi...

sto se kodova tice, nem' pojma da l' je sve na mestu, jer nisam u tim vodama....a sto se tice izgleda, uhhh, pa jako je lose! generalno, sve je lose, od fontova, preko boja, pa sve do rasporeda elemenata i backgrounda....

Zar je tesko angazovati grafickog dizajnera i resiti probleme izgleda sajta?

Joomla mu je prekomplikovana i nepotrebna. WordPress ili CMSMadeSimple u potpunosti odgovaraju.

Sto se dizajna tice, samo da potvrdim - nema dizajna.

@Deseon u pitanju je Joomla na tom sajtu.

Što se tiče ovog sajta, preporučio bih mu wordpress, joomla je komplikovana za početnike...

Hvala svima na komantarima, ja i nisam dizajner i nikad se tako necu predstaviti. Sto se tice izbora boja i fontova, ja sam samo pratio vizit kartu :( sajt je "sklepan" za jedan dan posle posla, tako da ima tu dosta da se radi, jedino sto ja nemam vremena da odradim, a sestra nece da plati, jer za sada od ovoga ne zaradjuje dovoljno.

Posebno hvala Deseon za link, posto cu predloziti izmenu dizajna i vizitke i sajta.

Sto se tice CMS-a, odlucio sam sam da ga napravim (nije mi prvi put) samo za ovo, posto ce mi trebati dan-dva. Odlucio sam se za XSLT u PHP-u za dodavanje novih slika, kao i reorganizaciju galerija (u sustini ih ima tri).

Mozda se i odlucim da dam nekom od ortaka (koji se bave dizajnom) da odrade sa nekim popustom.

Pozdrav iz Dallas-a

bilo je ovde po zoni onih koji su hteli da odrade i nesto za dz, da bi napunili portfolio. probaj da ih pronadjes [oglasi]... ako nista drugo bar da ti neko nacrta layout, pa ti sam pravi temu za neki cms.

Ако је сајт намењен најмлађима тј ако су циљна група деца требало би да је сајт на ћирилици.

Upravo tako, ciljna grupa su roditelji.

Trenutno je u toku ubedjivanje sestre da otvori mail nalog i da povremeno proveri poruke. Tako da se otvori mogucnost da se kontaktira putem sajta. Takodje mislio sam da se dodaju linkovi kao sto su "like", "mail to", i ostali ka "drustvenim" sajtovima. Da se galerija preuredi tako da postoji vise stranica tako da se mogu kaciti nove slike, a da se ne pravi velika prva stranica. Promena vizit karte je takodje u pokusaju. Ovo je sve jos uvek u "pregovorima".

Ukoliko dodje do promene dizajna, postavicu ovde prve verzije, pre samog postavljanja na sajt.

Pozdrav