Jump to content
Sign in to follow this  
s@ky

Saky Design

Recommended Posts

Pozdrav društvo,

Planiram uskoro da počnem da radim na svom sajtu www.sakydesign.com (bilo je i krajnje vreme) pa bi ovaj logo trebao da bude prvi korak ka mom novom vizuelnom identitetu. Logo predstavlja kombinaciju mojih inicijala S.M. (Savko Mihajljević) i kao što se vidi formira malog srbu ;) Nije u pitanju ništa patriotski, jednostavno informacija o tome odakle sam upakovana na fin i simpatičan način. Izabrao sam alijas "Saky" (nadimak Saša, Saki...) pošto isti koristim već 4 godine i ljudi me po tome "prepoznaju" na netu. Tako da ona veza sa inicijalima može, a i ne mora da izlazi u prvi plan i tu je kao nenametljiva propratna karika sa mojim pravim imenom i prezimenom. Smatram da je stilizacija sasvim na mestu, da samim time nije banalna i da u potpunosti odslikava stil koji gajim kroz logo dizajn. Uglavnom sajt bi trebao da predstavlja lični logo design portfolio na kom bih ujedno i prodavao radove, a naravno i ostvarivao nove kontakte i saradnje.

Znači interesuju me vaše sugestije, komentari... itd, itd.

Hvala svima unapred! :)

Moj logo portfolio na Facebook-u: http://www.facebook.com/saky.logo.design

25jb76o.jpg

jako mi bode oči ovo "d" iz design koje se nije poravnato sa odsečenim "s" iznad... znači samo malo smanji kerning u design tako da "d" pomeriš malo u desno i to je to.

Tunecake je tvoj rad... video sam ga na creattica.com (cini mi se) i odusevio se.

Svaka cast za radove.

Dobar rad, ali me zanima jesi li probao sa krivuljama na M? Čini mi se da bi bilo upečatljivije i ukinulo potrebu za gradient-om. Ima mnogo kapa sličnog oblika i prepoznatljivost može biti diskutabilna, ali uz krivulje i ako bi je malo naherio... ,)

@Mile

Znaš li da su meni tek sada jasne tvoje opaske, kada ja pominjem naš jezik? Trebalo je da pitaš, nije sve u palatelizaciji ,)

Dobar rad, ali me zanima jesi li probao sa krivuljama na M? Čini mi se da bi bilo upečatljivije i ukinulo potrebu za gradient-om.

Mislim da bi ovo narušilo čitavu koncepciju.

Ništa ja tu ne bi dir'o.

Wow, hvala vam mnogo ljudi! :)

Priznajem da sam očekivao pozitivne komentare, al' baš ovakve... ;)

@ola - slovo D nije poravnato vertikalno sa spojem S i A zbog toga što S u donjem delu blago zakrivljuje u levo prateći slovo A pa sam zbog toga tako napasovao DESIGN da prati tu zamišljenu "dijagonalu". Verovatno se to baš i ne vidi na ovakvom umanjenju... Uostalom nadam se da slika objašnjava sve, mada to je najmanji problem "popraviti" :)

28mnsjm.jpg

Evo i korigovane verzije:

2ez1d8z.jpg

@MAESTRAL - hvala na sugestijama ali se ipak moram složiti sa nerva_traianus-om. Mislim da bih bespotrebno zakomplikovao veoma jednostavnu i čistu formu nekim dodatnim "objašnjavanjem" :)

U svakom slučaju hvala još jednom i sve najbolje!

e sad treba nastaviti dalje... ;)

meni se cita ovo... Generalno mi se ideja svidja jako... Bas sam se pitao ko je radio ovo za JGSP Novi Sad, a dobio sam odgovor u tvojim radovima! Samo napred!

100 godina Javnog Gradskog Saobracajnog Preduzeca Novi Sad, radio si neki logo, sa pticom... Bas sam se pre neki dan zagledao u isti na stanici, i posle ga vidim u tvojim radovima! Dovoljno jasno?

Hehe, ma jasno mi je. Taj logo je jubilarna modifikacija postojećeg, da se tako izrazim. Hvala na pohvalama! :)

Ovo "Hm...?" je bilo upuceno na veličinu onoga "DESIGN"