Jump to content

Postcards from Neo Tokyo: The Pit

Recommended Posts

Bravo majstore. A sto se tice cgTalka, stvarno ne vidim sta bih ovome radu dodao ili oduzeo, svejedno. Kao stripadzija mislim da si ubo sve elemente datog dela, a posto je u pitanju homage-fan art delce to je jedini i najbitniji kriterijum, i svako insistiranje na ...neznam cemu pokazuje neshvatanj svrhe ilustracije, onako iz fundamenta.

PS. aj" bre covece pocni da igras loto pa da imas vise vremena za ovakve stvari.

Hvala Borise :)

Sto se tice svetla, ono je trebalo da akcentuje pre svega heroja i ono sto se nalazi daleko ispod, mogao sam da sam hteo da osvetljavam i atraktivnije, sa vise izvora pa da se sve vidi kao na dlanu ali nisam zeleo.

Kadar je odabran na osnovu predloska iz stripa.

Sledeca razglednica ce nadam se biti atraktivnija jer cu joj prici na drugaciji nacin, no svakako fotorealizam ovde nije primaran, vise duh samog stripa.

Ja se nadam da je svako iskreno rekao sta je mislio, cak i ti Borise, bez obzira na to da li mislis da je low level ili ne.

Ja vise cenim iskren i konstruktivan komentar i kritiku nego bilo kakvo "milkenje" stoga meni ne trebas da se ulagujes, slobodno ukazi na sve ono sto ti smeta, jer drugacije ne moze niko od nas da uci da bude bolji.

Sto se tice mog komentara za CGTalk meni nije smetalo sto su me odbili za galeriju koliko to sto nisu objasnili zasto je to tako. Insistirao sam da dobijem objasnjenje jer po meni stavljati u WIP zonu nije bas merodavno, jer ko tamo pa odlazi, a komentari za radove na profilu ne postoje, kako da uvidimo sopstvene greske ako niko nista ne moze da nam predoci ?

Rezultat je da smo svi nesto izvukli iz toga ukljucujuci i njihove moderatore, ubuduce ce stajati mogucnost da komentarises rad na svacijem profilu, galerija ce biti ekskluzivnija, ali pravila ce biti jasnija kao i objasnjenje zasto je rad odbijen, mocice veca rezolucija da se okaci, a meni je sugerisano da je jedini razlog taj sto su neki delovi slika tamniji i kako bi voleli da bude malo svetlije zbog kolicine detalja.

Tako da nije ispalo lose za sve nas u buducnosti, to sto nisam cutao i sto sam vodio normalnu komunikaciju sa njima zadnja dva dana, uz medjusobno uvazavanje, ispalo je samo +, mogao bih i u politicke vode lagano ;) :D

pogledao sam ti sad web page - odlicni radovi! cak i ovaj ovdje ima nesto sto obecava, vidi se da si talentiran, ali nije dobar, ne mogu da ti tachno opisem sta je tu lose, osim onog sto sam vec naveo. mislim da je svjetlo zajebalo, pokusaj jos jednom drugacije. mozda si se previse zadubio u posao pa si izgubio neophodnu distancu, sto se meni redovno dogadja.

Slazem se da se na forumu svi (pre)vise povladjuju jedni drugima, ali dok je god to u granicama pedagogije/andragogije, to i jeste prihvacenije ponasanje (doktor mnogo cesce kaze kako se vidi napredak u lecenju nego "umrecete, nema vam spasa"), jer to daje ljudima podstrek da se dalje bore, u ovom slucaju dalje da uce. Nisam pobornik preteranog hvaljenja pa samim tim kad nemam konstruktivnu kritiku ili zasluzenu pohvalu, mahom se ni ne javljam na temama.

Tako gledano, i onaj ko konstantno hvali radove gubi na kredibilitetu kod novih pohvala isto kao i neko ko se javlja samo sa kritikama, gde one na kraju gube na vrednosti.

Konkretno vezano za ovaj rad, kao i za svaki drugi, naravno da svako ima pravo da mu se dopada ili ne dopada, ali to ostaje subjektivno misljenje. Meni slika nije ocigledno low level ni po jednom parametru - rakurs je vrlo zanimljiv i retko vidjen, polozaj karaktera zanimljiv, skracenja lepo ispostovana, toplo-hladno svetlo lepo rasporedjeno (mada je meni iskreno bila lepsa kombinacija sa koncepta gde je toplo gore a hladno dole), i ilustrativni fazon stripa potpuno ispostovan i pruza pravo osvezenje fotorealisticnim enterijerima koje ovde svakodnevno vidjamo, sva mapiranja i paintoveri su tehnicki lepo i precizno odradjeni, velika paznja posvecena detaljima, tako da stvarno ne znam koji element ovaj rad cini low level radom, osim human factor koji se prosto razocara kada neocekivano ne vidi jos jedan u nizu enterijera.

Mislim da je najveci problem zasto nije prihvacena slika slabiji kontrast i nedostatak igre svetla u tamnijim deonicama, sto na prvi pogled ubija gomilu detalja koji postoje ali u tako slabom osvetljenju ne doprinose osecaju pri gledanju celokupne slike, sto je istinski steta. Da su boje malo intenzivnije, kontrasti malo jaci, slika bi izgubila malo ilustrativnog ali mislim da bi imala vecu prodju na sajtovima. Takodje, mozda bi koji outline po objektima mogao zajednicki da doprinese kvalitetu rada/opstoj prihvacenosti rada/ilustrativnoj vrednosti + iskakanju detalja u prvi plan. Just my opinion.

stoga meni ne trebas da se ulagujes,

Meni Borise... slobodno možeš da se ulaguješ. :D

------------------------

kako meni izgleda, tvoj jedini problem Laki je što neki od modova na cg ttalku nije fan tog stripa, te nemaju pojma šta si u stvari hteo da izvedeš.

I meni se slika čini nekako globalno mračnija (za nijansu) i nekontrasnija (za nijasnu). Možda si trebao da malo jače osvetliš karaktera.

A što se tiče zbunjujuće kompozicije, to je za pohvalu, jer kontam da je ceo trip u tome (naponjem da nisam čitao strip), da se perspektive sudaraju u umu.

Na zahtev publike ocekujte uskoro manje mracnu verziju, izmedju ostalog da bi se lepo videli detalji koji su izgleda zapostavljeni.

Borise verovatno si u pravu da bi neka druga postavka svetla bila zanimljivija, mada sam okacio koncept koji je bio podloga za ideje, tu sam eksperimentisao sa raznim varijantama, ova mi je bila najkorektnija.

Eto i Laki se prodao,poceo da radi po ukusu publike a ne za svoju dushu,ccc.

Ko hoce moze da svrati do mene da pogleda originalnu japansku Akira mangu - to je taj kolorit i nivo detalja - sad dal je trebo i sta je trebo da posvetli,koji nivo detalja da prikaze i ko koga milki videcemo na kraju - 6 tomova ima Akira ima Laki da izgine dok ugodi svima.