Jump to content

T.E.C. 3001

Phoenix.Game.Studio
 Share

Recommended Posts

Dobrodosli na Dizajn Zonu :)

Ko ste vi? kada sam googlovao Phoenix Game Studio pronasao sam IGN profil neke firme u Maleziji Jel ste to vi?

Hvala.

Mi smo za sada 3 druga koji vole da rade na igricama i to je sve. Definitivno nismo iz Malezije. Za sad smo studenti sa ambicijama da otvorimo firmu za izradu malih igrica. Nadam se da ce se ova igra naci uskoro na xbox marketplace-u preko naseg zastupnika iz Amerike. To je to za sad :D

Svidja mi se igra :)

Slicno kao Canabalt , samo 3D.

Par zamerki

Svidja mi se robot, i grafika generalno, ima taj Tron trip :)

Samo boje nisu "sexy" kao u Tronu.

I ono kako robot siri ruke kad skace , malo mi je smesno.

Dajte malo sarenila , recimo kao AudioSurf :)

Svidja mi se koncept, volim igre tog tipa. Smetaju mi jedino isprekidane animacije karaktera, kada bi bile tecnije, cela igra bi delovala mnogo kvalitetnije. Takodje, malo vise motion-blura ne bi bilo na odmet. Sto rece iki, fali jos sarenila i glow-a da bi bilo jos bolje.

Drago mi je da vam se igra u globalu dopada. Hvala na komentarima i preporukama. Sto se tice sarenila na levelima jos uvek ne postoje okolni objekti koji idu oko staze. Takodje u opcijama igre ima da se bira tema igre, u klipu je prikazana crno/narandzasta a ima jos 10tak varijanti. Pogledacemo da ispravimo isprekidane animacije, mislim da znam na sta mislis :)

Sjajno :) Jedino shto mi bode ochi sa tehnichke strane je to shto lik dobija "dodatni" odskok u sred letenja... Nekako skochi, pa kao da ne dobaci i onda se naprasno "odbije" o neshto pa produzhi let?

Van toga, mozhesh li reci neshto o studiju? Chime se bavite i shta planirate u buducnosti? :)

Sjajno :) Jedino shto mi bode ochi sa tehnichke strane je to shto lik dobija "dodatni" odskok u sred letenja... Nekako skochi, pa kao da ne dobaci i onda se naprasno "odbije" o neshto pa produzhi let?

Mislim da je to dupli skok.

Jos samo jedna sitnica (nema apsolutno nikakav znacaj, ali da cepidlacim): zasto robot, kada je idle, dise :D

^ cepidlacis :) sigurno bi ti bilo mnogo gluplje da stoji zakocen nego sto dise.

Ovo je sjajno...slicnu igru sam radio samo u 2d, jako lep koncept...jos malo sadrzaja i bice super!

@ Aki XYZ

Pa Srbija i Malezija uvek bile bratske zemlje sa intenzivno isprepletanim drustveno-kulturoloskim vezama :)

Van toga, mozhesh li reci neshto o studiju? Chime se bavite i shta planirate u buducnosti? :)

Kao sto je receno gore u pitanju je dupli skok. Sto se tice studija on za sad ne postoji :) Sto se tice ambicija zelimo da postanemo blizard :D Salu na stranu za pocetak da izdamo ovu igru i otvorimo neku malu firmicu. Radimo na jos jednoj igri. Uskoro cu postaviti i neki klip iz te druge igre... mada korak po korak.

Jos samo jedna sitnica (nema apsolutno nikakav znacaj, ali da cepidlacim): zasto robot, kada je idle, dise :D

Ma ne dise to se mrda po malo da mu ne zardjaju zglobovi :)

Trenutno radimo na muzici i dizajnu nivou. Cim bude nekih izmena kacim neke nove klipove.

• 1 month later...

Evo novog klipa na kome mozete da vidite napredak, pa dajte neki komentar. Uglavnom je radjeno na zvuku, pozadini, kameri... zapravo odradjeno je mnostvo sitnijih stvari koje i nisu vidljive na prvi pogled.

A za sve one koji misle da smo iz malezije evo i naseg sajta :D Sajt jos uvek nije 100% funkcionalan i tek se treba da se doradi.

http://www.phoenixgs.net/

Hej Phoenix ekipo sve pohvale za trud i ideju ovog vaseg projekta.Kao neko ko je old school game freak i ko se bavi 3D-om mogu slobodno da kazem da ova igra i te kako ima potencijal! :) Inace imam dve primedbe,prva se se odnosi na animaciju glavnog karaktera,mislim da taj walk cycle treba malo bolje,realnije i uverljivije da se odradi,kao referencu uzmite neku igru slicnog izvodjenja kao recimo MDK.Druga primedba je da mozete jos malo da poradite na kvalitetu grafike i na game environmentu.Ubacite u pozadinu neki futuristicki grad ili vise nekih futuristickih elemenata i detalja,to ce doprineti jos boljoj atmosferi i samom ugodjaju tokom igranja.Pozdrav!

• 1 month later...

Samo nesto da zapazim, a to mi jako bode oci (a i usi :-) i vec sam jednom prilikom pre par godina pomenuo to.

Ne bitno da li radite veliku ili malu igru, izbegavajte da proizvod koji stvarate zovete 'igricama'.

Pravljenje igara je ozbiljan posao (ja zivim od toga), a obzirom da zivimo u zemlji Srbiji, gde se i onako sve sto radim(o) slabo ceni, pa jos ako nekome kazes da pravis 'video igrice', vecina ce jos manje ceniti ulozeno vreme, trud i energiju.

hm zanimljivo , a koja je razlika izmedju video igre i video igrice ? ,i ja zivim od istog posla , i kad nekom pomenem da pravim video igre ,prvo mahne rukom i misli da se z....m na kompu, isti slucaj i kad kazem igrica , stvarno te ne razumem zasto mislis da je video igra pravilnije i ozbiljnije nego video igrica, sad izvini ako gresim, eto ja sma duduk za te pojmove ,pa eto mozda bi nam mogao malo vise objasniti o cemu se zapravo radi, odnosno zasto je igrica "neozbiljan" pojam za ozbiljan posao :) , ja licno smatram da kod nas oba termina prolaze , mozda je video igra knjizevno pravilniji od video igrica jednino to :)

hm zanimljivo , a koja je razlika izmedju video igre i video igrice ? ,i ja zivim od istog posla , i kad nekom pomenem da pravim video igre ,prvo mahne rukom i misli da se z....m na kompu, isti slucaj i kad kazem igrica , stvarno te ne razumem zasto mislis da je video igra pravilnije i ozbiljnije nego video igrica, sad izvini ako gresim, eto ja sma duduk za te pojmove ,pa eto mozda bi nam mogao malo vise objasniti o cemu se zapravo radi, odnosno zasto je igrica "neozbiljan" pojam za ozbiljan posao :) , ja licno smatram da kod nas oba termina prolaze , mozda je video igra knjizevno pravilniji od video igrica jednino to :)

Evo ja cu da odgovrim, svugde se kaze video igre, samo kod nas video igrice (deminutiv, umanjeno znacenje). Svi to govore a nisu ni svesni da umanjuju znacenje posla kojim se bave :) Oba termina kod nas prolaze jer smo brate nepismeni :D Znaju razliku ljudi koji prave video igre, oni koji prave video igrice, nevide je :)

Nego super je igra feniksovci samo cepajte !

Evo ja cu da odgovrim, svugde se kaze video igre, samo kod nas video igrice (deminutiv, umanjeno znacenje). Svi to govore a nisu ni svesni da umanjuju znacenje posla kojim se bave :) Oba termina kod nas prolaze jer smo brate nepismeni :D Znaju razliku ljudi koji prave video igre, oni koji prave video igrice, nevide je :)

Nego super je igra feniksovci samo cepajte !

Hteo sam ipak da mi on odgovori na to pitanje , mada mi opet to nije dovoljan argument da se kaze da se vrednost nekog posla umanjuje jednim pojmom ...cista glupost, kao da kazes da su pogacice manje ukusnije od pogace , istog su ukusa samo je razlika u velicini ,cak su nekad i pogacice ukusnije od pogace :) u ovom slucaju ono sto mi radimo su igrice naspram recimo igre tipa C.O.D ,ako ces ih porediti po velicini i kolicini utrosenog posla,para ,truda itd, mozda bi oni trebali nas da opale po usima sto poredimo nas rad sa njihovim , to s uza mene ciste gluposti ,igre ,igrice ,pogace ,pogacice svejedno je , pravite ih i zovite ih kako vi zelite ...kakva je poenta reci igrice i time umanjiti posao kojim radite ako to kazete sirokim narodnim masama koji ne prave razliku izmedju ta 2 pojma , mozete vi negodovati koliko hocete ali ovde ima da se govori tako hteli vi to ili ne :) heheh , ajd dosta filozofije ;) ...i da ne uporopastimo topic, igra je zanimljiva i samo napred ,nemojte obracati paznju na opaske tipa "igrice" vec samo stvarajte :)

Nije bas pogaca/pogacica dobro poredjenje. To je vise kao kad bi slikaru rekao "Dobre su ti slicice", filmskim reziserima "filmici su bas kul", klasicnim kompozitorima "da njihova muzikica opusta" itd. A to sto je narod glup i nepismen ne treba da znaci da se stapamo i podilazimo :) Inace klip je super, bas se oseca brzina i kretanje (za razliku od Digital Arrow pandana gde sve nekako lebdi), prva asocijacija mi je bila Pepsi Man :lol: