Jump to content

Render ili fotka

SreckoM
 Share

Recommended Posts

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moj glas je da je ovo fotka. Nije da se ne moze ovo ponoviti, ali nije bas ni lako. A daleko teze je sastaviti ovakvu scenu kao autenticnu, da se ne reprodukuje slika. Ovakav kvalitet jednostavno nema smisla raditi u komercijalne svrhe. Ovde treba skinuti kompoziciju, ekspoziciju i osvetljenje.

Moze biti render ali ne do kraja izveden, osoba koja je vesta u Photoshopu lako ce dodati brojne detalje kako bi to zasmrdelo na pravu fotku, mada na kraju moze biti i retusirana fotka.

Po meni su ovakvi poslovi laksi za zavrsiti nego sirovi prelepi renderi, jer prakticno sve zavrsis u 2D sa par alatki i brushem.

Ako vas zanima do kog nivoa mozete pogurati sliku do fotorealizma googlajte matte painting.

Samo da se vratim na pricu sa pocetka bilo ovo fotka ili render ( a po meni je kombinacija ) onda jeste izvodljivo da se reprodukuje u slicnom maniru, a ima i da kosta.

Sto se tice tepiha hvala lepo, bice eksploatisan kao i mnogo stosta sa ove slike, a isto tako google je prepun slika tepiha, zatim flickr ... samo je pitanje prave kombinacije koja se ubode pri fotomanipulaciji.

Kao i sve samo je pitanje vezbe, ali PS bi trebalo da smo svi naucili mnogo pre 3D-a, samo treba pohvatati jos neke finte.

Svako ko kaze da je to prevara, nek ne zaboravi da je sve u ovom poslu ionako prevara, radite sa apstraktnim stvarima svakog dana, stvarate iluziju koja je nista drugo nego prevara, prema tome ne birajte sredstva kojima mozete doci do rezultata.

+1 glas za fotku.

Suvise je perfektno za render. Nema nigde intersectinga, cebe lezi na cebetu, "dlake" tepiha naslonjene na krevet, zavesa skroz levo prirodno zguzvana na podu...

mada...

Svetlo na zidu iznad kreveta, cini mi se, bi trebalo biti malo vislje s obzirom na ugao emitera tj. sunca. Stona lampa iako upaljena, ne ublazuje senku u dovoljnoj meri iza kreveta. Ili je jako slaba lampa...

Ma lupam...

Definitivno ne mogu tvrditi da li je fotka ili render. Ima ljudi koji rendaju ovakve stvari a ima i onih koji ih fotkaju.

Yup slazem se za varijantu best of both worlds. Cak sto vise, sve vise vidjam projekte tog tipa, popuni prostoriju, dodaj/oduzmi varijante.

To za cebad je moj licni utisak. Obicno kad se koristi simulator za cloth bez nekog preteranog tweakovanja posle, cesto se da videti negde neki intersect ili lebdenje dok je ovde to perfekt. Po meni(a verujem i vecini) nema smisla tweakovati do perfekcije i gubiti vreme kad je rezultat skoro identican.

Tweakovati do perfekcije vredi jedino ako ce to da proucava 50 ljudi koji se bave 3D-om. :D Klijent to nema sanse da skonta...

Bas zato se ne oslanjas samo na render ili samo na fotku, vec uzmes najbolje od oba sveta.

Nisam te skontao doduse to za cebad, ja kad radim simulaciju takvih stvari uvek tweak-ujem dok ne nalegne.

Čekaj bre ljudi ako je nešto trebao da bude render ovde onda je to pod, a eno u mom prošlom postu na podu prašina sa senzora.

@ LuckyBug

Šta je po tebi na ovoj slici najverovatnije render kad misliš da je kombinacija ?

Zidovi i pod su mi sumnjivi, kao i neki delovi namestaja, no ljudsko oko se lako vara, sa tim u vezi ovo mozda i jeste fotka, nek i jeste 100%, sustina je da moze da se reprodukuje na ovom nivou, samo treba malo truda i puno referenci, i naravno dobra cena.

Ja sad bas radim neke enterijere i eksterijere u nekoj drugoj prici i nisam se ni trudio da modelujem neke tepihe koji su trebali, samo sam ih iskoristio sa postojecih fotki, doradio da se uklopi jer nije bas samo drag n drop, i to je otprilike to.

Da sam za svaki pravio model, teksture, displacement, izgubio bih jako puno vremena.

^^ Pa da je fotka, fotograf bi definitivno uklonio tu mrlju. Dok se 3d-ovci trude da nabace takve stvari da bi zbunili ljude.

Bas je neko nedavno pisao kako se fotografi trude da izbegnu hromatsku aberaciju, vigneting, itd. Dok se 3D-ovci trude da sve nabacaju na render. :D