Jump to content

Alo breeeeee....

nik@
 Share

Recommended Posts

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na ovim prostorima cisto sumnjam da cemo ikada imati dobru gamedev scenu, pogledajte samo postove na ES-u (gde ima dosta game developera) i sve ce vam biti jasno...

znaci: SUJETA, ZAVIST i POHLEPA!!!

evo malcenog preview-a, cisto da bi imali predstave o cemu Kshaja prica dok ne odradim video sto sam "istripovo" :)

stay tuned :P

p

Nikola

Napredovali ste!

Nego, jedan mali tip: ukljucite neki Mip Mapping (mip linear ili Anisotropic), em cete imati bolji izgled textura, em ce vam zauzece VRAM-a draticno opasti.

Za pocetak bi svi mogli da budete malo aktivniji u Game dizajn podforumu. Kachite radove, prikljuchite se zajednichkim poduhvatima, speed sessionima i td. Imamo i tamo kvalitetnog admina koji ce sigurno sankcionisati kretenske postove.

Uzdravlje

Tacno, imamo vec jedan zapoceti predlog za zajednicki projekat, koji uz malo truda moze da pocne da se radi:

Pogledajte Ovde ;)

Nego, jedan mali tip: ukljucite neki Mip Mapping (mip linear ili Anisotropic), em cete imati bolji izgled textura, em ce vam zauzece VRAM-a draticno opasti.

A i FPS ce da skoci... Neko tvoje iskustvo, koliko mipmap level-a treba generisati da se dobiju pristojni rezultati? 3, 4?

A i FPS ce da skoci... Neko tvoje iskustvo, koliko mipmap level-a treba generisati da se dobiju pristojni rezultati? 3, 4?

Zavisi od rezolucije texture. Engine koji mi koristimo (virtools) generise automatski mip levele (ili opciono uvozi preko DDS formata) na hardverskom nivou - posto je to dosta brz proces onda se po potrebi generisu Mip texture sve do velicine 1x1 - naravno, ovoliko male texture nemaju neki smisao u nekoj indoor sceni, ali u exterijer sceni je dosta zgodno. Ja cesto koristim hardversko generisanje mip levela za neke specijalne efekte sa pixel shaderima (evaluaciju osvetljenosti scene (average brightness) za potrebe HDRI renderinga, glow ili blooming efekte itd.)

Napredovali ste!

Hvala!

Trudimo se!

Tip je na mestu. I vec ga koristimo.

Stavljao sam mu i mip linear nearest ali anisotropic je najbolji.

Nego pitanjce:

- da li sve masine podrzavaju anisotropic i sta se desava ako ne

a ja sam mu postavio filter min na anisotropic?

Hvala!

Trudimo se!

Tip je na mestu. I vec ga koristimo.

Stavljao sam mu i mip linear nearest ali anisotropic je najbolji.

Nego pitanjce:

- da li sve masine podrzavaju anisotropic i sta se desava ako ne

a ja sam mu postavio filter min na anisotropic?

Ne podrzavaju sve masine anisotropic, ali u tom slucaju se automatski spusta na linear tako da ne bi trebalo da bude nikakvih problema (tako je bar bilo davno, ali nemam nijednu toliko staru karticu da to proverim). Ali, u svakom slucaju, skoro sve kartice od pre 4 godine podrzavaju aniso.

Bas mi je drago sto se potegla ovako kvalitetna prica na forumu i pozdrav gamedev ekipama i od mene. Pozdravljam svaki entuzijazam na tom planu. Ipak, ne bih se mesao u tu pricu -- sve mi je to previse intenzivno, mislim na 3D engine i tako to -- bavim se grafikom jako dugo, al' evo skoro upadoh kao flash developer (koder; radim GUI) u jedan dev tim koji ozbiljno radi na izradi voip softvera za strano trziste.

Izvinjavam se ako je OT u nekoj meri, ali mi zanima ako neko zna za dobar open source vector-based DirectX 2D engine, ili barem nesto sto omogucava brz bitblting, ali na nekom visem nivou. Celog zivota mi je potreban samo dovoljno brz jezik za razvoj (jednostavnih) 2D igara, a ne zelim da se bavim asemblerom... Voleo bih kad bih mogao da mountujem grafiku i C++ kod na postojeci engine, i (relativno) brzo napravim nesto sto valja.

Inace, ispratio sam par krupnih gamedev prica u Beogradu i kshaja je previse u pravu. Nadam se da ce se to promeniti.

thx i jos jednom pozdrav svim entuzijastama

Greetz syndrome !!! Mogu da ti preporucim projekat pod imenom antigrain

http://antigrain.com/ - jako dobar,brz i kvalitetan 2D C++ lib ( sta ces, ruski proizvod :-) koristen u igri Wik and The Fable Of Souls, izmedju ostalog. Check it out

• 2 weeks later...
Ima jedna ekipa entuzijasta u NS-u mislim da se zovu "incredible brown giraffe"ili tako vec nekako... imaju i sajt, ali elem kad vec pricas o angazmanu, ima obavestenje na sajtu kako im je pre jedno mesec dana obijen studio i pokradeni svi racunari sa sve naravno source-om.... jebes ga, kada nas nece onda nas bas NECE!

Reaper ima veze sa njima pa ako bi ih pomogao... he is tha man...

Nisu oni nista posebno, videces sam za koju godinu sta mi znamo www.cincilator.com/

ps: tu nema nista senzacionalno, nema mojih radova

ps2: primamo nove clanove

1x2d artist

2x3d artist

ali da ne traze novac odmah, da budu iz NS