Jump to content

Alo breeeeee....

nik@
 Share

Recommended Posts

that's the spirit!

ne daj se covece...samo se organizuj opako pre nego sto bilo sta krenes ozbiljno...znam iz licnog iskustva da se na mnoge stvari cekalo pet puta duze da budu uradjene nego sto bi realno trebalo samo zbog nedostatka organizacije (modeler mape ceka karaktere da bi video mere za mapu, modeler ceka programera da bi znao sta ce sve engine podrzavati, animator ceka model karaktera da ga animira i exporter animacija koji radi...(hehe, to ce zabicaaa najbolje da potvrdi))...

Ako treba neki savet, ne kazem da sam najiskusniji il najpametniji, nego jednostavno znam koji je problem poceti pa mogu da probam da pomognem, slobodno pitaj...pa ako nista drugo mogu ti ukazati na nase greske pa da ne morati i vi da prelezite te decje bolesti...

Ako se materijalizujete negde u BGu i pozelite da sharujete malo vremena mozda se i vidimo, pa da jednom i srbi dobiju igricu!

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako treba neki savet, ne kazem da sam najiskusniji il najpametniji, nego jednostavno znam koji je problem poceti pa mogu da probam da pomognem, slobodno pitaj...pa ako nista drugo mogu ti ukazati na nase greske pa da ne morati i vi da prelezite te decje bolesti...

Ako se materijalizujete negde u BGu i pozelite da sharujete malo vremena mozda se i vidimo, pa da jednom i srbi dobiju igricu!

Hvala na podrsci.Svaki savet bi nam bio koristan.

Cime se ti bavis?Jel si i ti u nekom timu?

Cim se budemo organizovali,kontaktiracu te pa da vidis sta radimo i dokle smo stigli.Meni se cini da je ovde veliki problem sto se svi guraju u istu oblast.Svi rade Grafiku,a prakticno niko Fiziku,AI,Zvuk...Ima u ovoj zemlji puno kvalitetnih ljudi.Samo treba sve to pokrenuti.

Ja sam u vec pominjanoj Incredible Brown Zebri sa pocetka teme.

Sta da ti kazem kad i ja radim grafiku :unsure: , ali radim sa programerima koji zaista znaju svoj posao. A i ja se trudim da sto vise udjem u celokupnu njihovu pricu, ne da bih sutra ja programirao vec da bih tacno znao sta se od mene kao game modelera trazi.

Problem koji si pomenuo nastaje jer programer ume i napravi program za knjigovodstvo i onda naravno da nece da se zamajava sa programiranjem tetrisa, nego ce da programira Unreal 8... A sve ih muci ista boljka...misle da su na ETFu naucili sve moguce sto im treba da bi programirali fiziku, i pitaju se jel stvarno mora toliko matematike...

Isti je problem i sa modelerima. Izmodeluju high poly auto po referenci, opasno ga izrenderuju, a kad dodje do texturisanja modela od 3000 poligona ne znaju sta je unwrap?!

Eto, veruj mi cak i da je bitnije da imas ljude koji hoce da rade, nego profesionalce koji dok ti donesu gotovu stvar zaboravis sta si od njih uopste i trazio. Ako budete eventualno imali i neke programerske probleme, mogu da vas povezem i sa nasim glavnim programerom, jer je momak definitivno jedan od najboljih...

hail nebojsa....

uki, obavezno updajtuj vesti oko skupljanja tima, promenama, progresu itd.

Uf prosto je bolno koliko su sve price nalik jedna na drugu.

Kao u oglasima licne prirode B)

Evo i naseg:

Nas mali tim zivi i radi u Nisu.

Ima nas cetvorica.

Programer , Karakter Animator , 2 Modelera

Svi imamo stalne poslove koje "ne volimo" a u slobodno

vreme se bavimo game prototyping-om .

Nesto kao dobrotvorno vatrogasno drustvo :D

I tako vec tri godine.

Ali da ne bude tuzna prica , ima tu i lepih desavanja.

Prva "komercijalna" igrica bila je bebac u akciji (pitajte Smajky-a gde bi mogla da se vidi :) ) . Uradjena je za potrebe ministarstva Srbije i u vezi kampanje protiv pusenja.

Zanimljiv projekat koji nam je pokazao i dokazao da mozemo time da se bavimo.

Naravno nivo izrade je bio u nivou naseg tadasnjeg znanja ;)

Ali ono sto je bilo ohrabrujuce je to da su deca bila odusevljena i da su IGRALA nasu video igricu. Ona nisu znala da li ima ili ne textura i koliki je poly count

njima je bilo bitno da se igraju.

Jos jedna potvrda teze da je igrici potrebna i dovoljna dobra ideja i igrivost .

No deca su deca , a sustina nije forma.

Tako da smo zadovoljni uspehom nastavili sa radom , sa akcentom na poboljsanju forme. Uskoro ce Smajky da izbaci mali 'preview' istoga :D

Elem. kao sto je vec primeceno . Srce problema jesu 'srpska' posla .

Onog momenta kada ima vise od dva Srbina , nastaje problem . Mi ne umemo da radimo zajedno ( cast IZUZECIMA ) .

Video igre ZAHTEVAJU timove ljudi (ne 5- 6) vec 15-stak pa navise.

Takva je priroda posla . Ne moze jedan covek sve da zna.

Potrebna nam je solidarnost , Velika ideja nesto sto ce nas ujediniti i naterati da zajedno idemo u jenom pravcu.

Koliko odlicnih, vanrednih programera pravi svaki svoj engine .

Imamo li mi toliko vremena i resursa?

Srbija ce koliko vidim za 5 godina da poseduje 10-tak razlicitih engina ako sve ide kako treba.

Pogresno!

Ljudi potrebno je spajanje .

10 programera i ljudi sa idejom , vizijom moze da napravi 1 , slovima JEDAN engin koji ce biti prava stvar. Nesto cime kao zemlja mozemo da se ponosimo.

A onda u njemu timovi neka prave svoje projekte. I zaradjuju pare.

Sto onda dovodi do jos veceg problema.

Sta cemo sa ljudskom (srpskom) zaviscu , licemerjem , nepodnosenju tudjih uspeha?

Zar Vi ne volite da vas neko pohvali prvo , a onda dobronamerno , prijateljski ukaze na neke nedostatke , a ako je ikako moguce i bratski posavetuje i pomogne u resavanju problema.

A ne odmah vredjanja.

Daklem , potrebna je podrska , zajednistvo , dobronamernost .

Talent je nesporan kao i dobra volja .

Sve ovo zajedno dovesce do pravih rezultata.

Pozdrav.

Prva "komercijalna" igrica bila je bebac u akciji (pitajte Smajky-a gde bi mogla da se vidi    :)  ) . Uradjena je za potrebe ministarstva Srbije i u vezi kampanje protiv pusenja.

To je verovatno ona igrica "Bebac protiv kloniranih pusaca".Igrao sam tu igricu pre nekoliko meseci a mozda i vise.Neko je mislim na elite security forumu objavio tu igricu,moguce da je to bio Smajky,pa sam je odmah skinuo.To je valjda radjeno u programu cije ime pocinje sa "V"(namerno necu da pisem puno ime programa).Jel imate mozda web sajt?Bilo bi dobro da se timovi koji u Srbiji postoje nekako skupe.Ne moramo svi da radimo zajedno,ali bar da razmenimo iskustva.Mogao bi da se organizuje neki skup proizvodjaca igrica u Srbiji.Tek da privucemo neku paznju,ljudi,medija a mozda i sponzora.Ja za sada znam za Gameyus,IB Zebra,Mindnever,Paprikari i Phime.Mi smo Code Realms.Jel imate vi neko ime tima da znam kako da vas zovem?Mogao bi da se napravi i neki zajednicki web sajt i neko udruzenje proizvodjaca igrica.Sta mislite o predlogu?

Dobro,posto smo naveli sve probleme sa kojima su se ljudi susretali,sa kojima se susrecu i sa kojima bi se mogli susresti ajde nesto da se radi.UKI iznesi koncept zamisljene igre u najkracim crtama.A sto se problema tice niko nije rekao da ce biti lako.Samo da napomenem svako dalje predstavljanje problema ce samo doprineti demoralizaciji i padu entuzijazma.Najvaznije je da se napravi dobra podela rada,kako npr.modelar ne bi osecao probleme programera i obrnuto.Sto smo vise i sto se bolja specijalizacija napravi to cemo raditi brze i bolje,a i realno svako od nas ce imati manje posla.To sto cemo imati manje da radimo obavezace nas da svoj pos'o zavrsavamo na vreme kako se ne bi,kao sto je prethodno pomenuto,medjusobno cekali.Konkretno posto ne zivimo u istom mestu mora se precizirati sta se od nas konkretno zahteva i kad.Naravno sklapanje "delova" igre ce se obavljati u sedistu tima tj. u mestu u kome je najvise njegovih clanova.I OPET KAZEM STO NAS JE VISE TO JE BOLJE LAKSE I BRZE(naravno ako se svi trude da budu odgovorni).Ti spomenu neki RPG ja sam pre imao na umu neki zanr koji nije toliko zastupljen i koga je probrana publika gladna,ali nema veze i RPG u potpunosti podrzavam i uz vas sam bilo sta da se upustite sto se tice game-a.

Samo da napomenem svako dalje predstavljanje problema ce samo doprineti demoralizaciji i padu entuzijazma.

Pa ne sme biti tako. Znam na sta mislis, ali bolje je da na pocetku budes upucen na sve probleme nego kasnije da se zaglavis u corsokaku. To nisu problemi koje neko na forumu izmislja, vec su realni problemi, koji vrebaju sa strane i jedva cekaju novi tim da ga razmrcvare... Pa ako ce te demoralisati prica o problemima, sta ce tek materijalizovani problemi da ucine. :)

Ja bih iskreno mnogo vise voleo kad smo pocinjali da mi je neko rekao : ej pazi tu i tu, to je zajebano, to moze, to ne moze... nego sto su me tapsali po ramenu i vikali : samo pici, i da bude bolje od quake 4...

Stvarno navijam za vas...samo se organizujte lepo pre bilo kog pocetka...

I OBAVEZNO!!! Morate imati graficku dokumentaciju pre nego sto krenete!!! Nemojte misliti da je to bezazlena stvar ili gubljenje vremena... Nekoliko timova u Srbiji se vec zbog toga, ako ne raspalo, onda makar primirilo...

Sto se tice Kshajinog posta.... eto, chovek je naprosto sve pogodio.

Procitajte ga do kraja i, sto bi Kant rekao, shvatajte ga kao univerzalni zakon game developmenta... ;)

Ja bih iskreno mnogo vise voleo kad smo pocinjali da mi je neko rekao : ej pazi tu i tu, to je zajebano, to moze, to ne moze... nego sto su me tapsali po ramenu i vikali : samo pici, i da bude bolje od quake 4...

Ja nisam rekao da nece biti prilike za ukazivanje na probleme tokom procedure,samo kazem da mora malo da se pogleda i sa vedrije strane,nemamo ulozene milione pa da ulazimo sa nekom ogromnom dozom straha u to.Samo kazem da je vreme da se pocne nesto konkretno i da se konacno predje na stvar.Ako sam dobro shvatio svi ovo radimo iz ljubavi a ako pritom nesto i zaradimo na konju smo.

Pozdrav svim gamedev-erima!

Pravljenje igre zaista jeste mukotrpan posao za koji na prvom mestu treba dobra organizacija (sa samim sobom i sa ostalim clanovima tima), znam to kao programer (http://sodoma.mindnever.org), ali je u isto vreme i velika zabava - osecaj prve alpha verzije igre je - looodilo! :)

Sad, ne mogu da ne prokomentarisem:

a onda da se ne uvatite za pascal, nego za neshto mocno, pa napravite igru monstruma...

Pitanje: sta je to "mocnije od pascal-a", sto je neophodno da se napravi monstrum igra?? Neko moje vidjenje je da za ozbiljne projekte, kao sto je pisanje igara, Pascal (kao jezik!) ima cak prednost u odnosu na C/C++.

Pozdrav,

alexione/mindnever

Najvaznije je da se napravi dobra podela rada,kako npr.modelar ne bi osecao probleme programera i obrnuto.Sto smo vise i sto se bolja specijalizacija napravi to cemo raditi brze i bolje,a i realno svako od nas ce imati manje posla.To sto cemo imati manje da radimo obavezace nas da svoj pos'o zavrsavamo na vreme kako se ne bi,kao sto je prethodno pomenuto,medjusobno cekali.Konkretno posto ne zivimo u istom mestu mora se precizirati sta se od nas konkretno zahteva i kad.

Bas iz navedenih razloga sam ja do sada sam radio.Ja hocu da se engine i world editor zavrse,odnosno ne bas do kraja zavrse ali da se dovedu u stanje kada mozemo svi da pocnemo lepo da radimo.Ako hocemo organizovano i normalno da radimo,gde niko nikoga ne ceka,onda ne mogu modelari,dizajneri i programeri da svi pocnu od nule.Prvo programeri moraju da odrade svoj deo da bi znali sta ostalima da kazu(broj poligona,dimenzije tekstura,bump mape,normal mape,light mape,format muzike,format zvuka,broj objekata u jednom nivou...)Dakle dok se engine ne dovede u to stanje od modelovanja,dizajniranja,muzike i ostalog nema nista.

U World Editor mozes da importujes modele iz Max-a,da ih pozicioniras,rotiras,povecas,smanjis.Svakom mozes da dodelis automatske akcije(ono sto rade sami bez user input-a)i Input akcije(preko misa(3 klika,scroll,move) i tastature(tasteri+kombinacije sa alt,shift,control - levi i desni).Od akcija trenutno imas razne varijante kretanja - u odnosu na centar globalnog koordinantnog sistema(Traslate,Rotate,Scale) i u odnosu na koordinantni sistem samog objekta(Move Forward,Backward,Left,Right,Up,Down,DownLeft,DownRight...,Turn Left,Right...)Sve ovo isto vazi i za kamere.

Mogu da se importuju i skinned mesh-evi i animacije - koje mogu da se kontrolisu i moze da bude vise od jedne za jedan objekat.

Postoji i script jezik koji jos nije zavrsen.

Uskoro,mesec do dva,ce biti ubacen Lighting(Svetla posto su trenutno zakucana u kodu),Vertex i Pixel Shaders(HLSL,ASM),Fog,Normal i Bump Mape.Onda ce rendering biti na dovoljnom nivou da mogu modelari da pocnu da rade.

Engine je tako isprojektovan da moze neogranicen broj programera da radi na njemu(Kernel i komponente(DLL-ovi)).Sada mi se pridruzio jos jedan C++ programer i on pocinje da radi 3D Sound.MP3 Music i Video(Divx,Avi...) su vec odradjeni.

Za fiziku ce se za pocetak,a mozda i kasnije,koristiti ODE(Open Dynamics Engine) - Open source engine.Mozes da radis sa njim sta hoces.Da menjas kod koliko hoces i da izdajes igrice i nikome nista ne moras da platis.Sa ODE-om ja napravljen FPS Creator.

Kada se ove stvari zavrse,nadamo se za 2-3 meseca,moci cemo da pocnemo da radimo zajedno.

Neke screenshot-ove iz World Editora mozes da vidis na aiclabs.mojblog.co.yu (Aiclabs,jos jedno idiotsko ime koje sam ja smislio.Sada smo Code Realms).Na kvalitet renderinga nemoj da obracas paznju.Ocajan je zato sto pola stvari nije uradjeno.Opsirnije ce biti na nasem sajtu.

UKI iznesi koncept zamisljene igre u najkracim crtama

.

Ima puno ideja.Kada se odradi engine i skupi ekipa(po mojim proracunima,minimum 12 ljudi)dogovoricemo se.RPG/Action - najverovatnije.Bez vecih dorada engina moze i FPS.

Sada je bitno da se skupi ekipa,da kada engine bude potpuno funkcionalan mozemo odmah da pocnemo da radimo.Ako znate nekoga ko bi sa nama radio i mogao da pomogne,samo objavite.Pozdrav svima.

Pitanje: sta je to "mocnije od pascal-a", sto je neophodno da se napravi monstrum igra?? Neko moje vidjenje je da za ozbiljne projekte, kao sto je pisanje igara, Pascal (kao jezik!) ima cak prednost u odnosu na C/C++.

Ja nemam nista protiv Pascal-a sem da nema dovoljno ljudi koji ga znaju.Mnogo ces lakse skupiti ekipu C++ programera nego Pascal programera.90% Game Engina je pisano u C++.Skoro svi open source engini su pisani u C++(OGRE,ODE...).U svetu inace ima mnogo vise C++ programera pa ces mnogo laske naci pomoc oko C++ i forume za C++.Ako ti mislis da gresim,ispravi me.

Ja nemam nista protiv Pascal-a sem da nema dovoljno ljudi koji ga znaju.Mnogo ces lakse skupiti ekipu C++ programera nego Pascal programera.90% Game Engina je pisano u C++.Skoro svi open source engini su pisani u C++(OGRE,ODE...).U svetu inace ima mnogo vise C++ programera pa ces mnogo laske naci pomoc oko C++ i forume za C++.Ako ti mislis da gresim,ispravi me.

Slazem se da C++ nudi mnogo vise kada su u pitanju resursi, takodje je sigurno da su kompajleri za C++ daleko rasireniji, na kraju krajeva, C je, de facto, sinonim za cross-platform jezik. Medjutim, neko moje iskustvo je da se kod napisan u Pascal-u daleko lakse cita i razume, sto itekako puno znaci kada na projektu radis nekoliko godina.

Bas mi je drago sto se potegla ovako kvalitetna prica na forumu i pozdrav gamedev ekipama i od mene. Pozdravljam svaki entuzijazam na tom planu. Ipak, ne bih se mesao u tu pricu -- sve mi je to previse intenzivno, mislim na 3D engine i tako to -- bavim se grafikom jako dugo, al' evo skoro upadoh kao flash developer (koder; radim GUI) u jedan dev tim koji ozbiljno radi na izradi voip softvera za strano trziste.

Izvinjavam se ako je OT u nekoj meri, ali mi zanima ako neko zna za dobar open source vector-based DirectX 2D engine, ili barem nesto sto omogucava brz bitblting, ali na nekom visem nivou. Celog zivota mi je potreban samo dovoljno brz jezik za razvoj (jednostavnih) 2D igara, a ne zelim da se bavim asemblerom... Voleo bih kad bih mogao da mountujem grafiku i C++ kod na postojeci engine, i (relativno) brzo napravim nesto sto valja.

Inace, ispratio sam par krupnih gamedev prica u Beogradu i kshaja je previse u pravu. Nadam se da ce se to promeniti.

thx i jos jednom pozdrav svim entuzijastama

Jel imate mozda web sajt?Bilo bi dobro da se timovi koji u Srbiji postoje nekako skupe.Ne moramo svi da radimo zajedno,ali bar da razmenimo iskustva.Mogao bi da se organizuje neki skup proizvodjaca igrica u Srbiji.Tek da privucemo neku paznju,ljudi,medija a mozda i sponzora.

Web sajt je stavljen na dnevni red i nakon par godina je uzet u razmatranje :D

Sto bi trebalo da urodi plodom i dovede do stvaranja istog .

Nekako smo se skoncentrisali na pravljenje i razvijanje igirca . Tako da nismo previse razglasavali cime se bavim i sta radimo. ( Nekako od previse hvaljenja i pricanja , dosadis ljudima i onda te gledaju cudno i lagano te demoralisu)

Prosto smo cekali da napravimo nesto pre nego sto se obznanimo svetu :rolleyes:

Ovih dana ce Smajky da postuje najnovije ostvarenje (do petka mislim da mi je rekao) pa cemo tu da se potpisemo i objavimo ime studija.

Sto se tice mesta gde cemo moci da razmenjujemo ideje , mislim da je ovaj forum sasvim ok.

A mogao bi da se napravi sajt gde bi se postavljali linkovi i prezentovali radovi.

I da postovi na tom sajtu sluze kao UZOR svim ekipama , a ne kao razlog za SUJETU i ZAVIST.

Svidja ti se nesto ? Lepo pitas kako je uradjeno .

Pa se potrudis da dodjes do tog nivoa.

Nikako omalozavanje , vredjanje i 'projektovanje' iz osecaja nize vrednosti. Totalno gubljenje dobre energije u tom slucaju.

Sto se tice skupljanja , i trazenja sponzora , odlicna ideja.

Doduse, ne znam koliko je trziste zainteresovano za domace igrice , i koliko bi to bilo isplativo , s obzirom da si

i Severinu mogo da kupis za 50-100 din na buvljaku.

A da nesto pricas o pravima i licencama , sada u zemlji Srbiji , mislim ...

U svakom slucaju to bi privuklo paznju javnosti i mozda stvorilo kod ljudi svest o postojanju game developinga u Srbiji, a onda se moze nekom javiti i potreba...

A time bi se definitivno i regrutovale nove mlade snage , zeljne znanja i sa puno entuzijazma i dobre volje.

Na ovim prostorima cisto sumnjam da cemo ikada imati dobru gamedev scenu, pogledajte samo postove na ES-u (gde ima dosta game developera) i sve ce vam biti jasno...

znaci: SUJETA, ZAVIST i POHLEPA!!!

evo malcenog preview-a, cisto da bi imali predstave o cemu Kshaja prica dok ne odradim video sto sam "istripovo" :)

Nis.jpg

stay tuned :P

p

Nikola

Na ovim prostorima cisto sumnjam da cemo ikada imati dobru gamedev scenu, pogledajte samo postove na ES-u (gde ima dosta game developera) i sve ce vam biti jasno...

znaci: SUJETA, ZAVIST i POHLEPA!!!

Bas zbog toga treba da napravimo neki zajednicki forum koji cemo mi sami administrirati i gde cemo seljacine i prostacine kakve su na ES-u moci odmah na izbacimo i zabranimo im pristup.ES i DizajnZona su veliki forumi i ne mogu njihovi administratori da vode racuna o svakom Topicu i svakoj budali koji se na njemu pojavi.

Svidja mi se ovaj preview.Jel to Virtools?Jel moze ukratko o cemu se radi u ovoj igrici?(Ako je igrica u pitanju).

stay tuned

Jel to onaj virtuelni Nis o kome ste pricali.Kad zavrsite(ako vec niste)maznite dobru kintu.

Bas zbog toga treba da napravimo neki zajednicki forum koji cemo mi sami administrirati i gde cemo seljacine i prostacine kakve su na ES-u moci odmah na izbacimo i zabranimo im pristup.ES i DizajnZona su veliki forumi i ne mogu njihovi administratori da vode racuna o svakom Topicu i svakoj budali koji se na njemu pojavi.

Potpuno se slazem.Cak bi se i mogo postaviti neki uslov za registraciju,npr. da se izmodeluje nesto relativno prosto,da registracija zbog procedure traje neko vreme(npr.2-3 dana).Znam da je malo negostoljubivo ali bi drasticno smanjilo broj budala koje bi samo da omalovazavaju a onaj ko stvarno hoce da pomogne i nesto nauci izdrzace malo maltretiranje.Naravno,to znaci vise posla za administratora.

Za pocetak bi svi mogli da budete malo aktivniji u Game dizajn podforumu. Kachite radove, prikljuchite se zajednichkim poduhvatima, speed sessionima i td. Imamo i tamo kvalitetnog admina koji ce sigurno sankcionisati kretenske postove.

Uzdravlje

admini i urednici bas o tome _moraju_ da vode racuna, to im je 'posao'.

Administratorima i urednicima je to posao,ali oni obicno cekaju da neko bas pretera.Reaguju tek kada neko pocne da psuje i bas bezobrazno vredja druge.Na obicne svadje ne reaguju.Na ES-u su bile svadje u kojima je ucestvovalo po 10 ljudi.Koji je tu lek?Da ih sve izbacis.Ni to nije resenje.Zato je najbolje da se reaguje na najmanju provokaciju inace to ubrzo izraste u opsti rat.Druga stvar je sto nekad i urednici ucestvuju u svadjama,a to se dogadjalo na ES.Cini mi se da je na Zoni bolja situacija.Ja sam clan Zone tek nedelju dana.Za sada je sve ok,nema provokacija i nadam se da ce tako i da ostane.Pozdrav svima na Dizajn Zoni.

Niko nije video moj post (#40)? :(

Video sam tvoj post ali stvarno ne znam open source 2D Engine niti sam cuo da je neko to skoro pravio.Ja poznajem 3D Engine, a 2D Engine slabo poznajem.Postoji gomila open source 3D Engina pisanih u C++ sa DirectX-om i OpenGL-om.Mozda bi nesto iz 3D Engina mogao da izvuces,da uprostis da bude 2D.Generation Stars je do sada napravio gomilu 2D igrica.Ja njih dobro poznajem a pogotovo jedan programer iz mog tima koji je sa njima radio a valjda zvanicno i dalje radi.Ovo je njihov sajt Generation Stars.Mozes kod njih da se raspitas.Imaju forum na sajtu i dosta brzo odgovaraju posto jedan decko iz tima samo to i radi.(Marketing).Oni postoje od 1999 i do sada su radili samo 2D.Pokusaj kod njih.