Jump to content

Logo - ab projekt

blazza
 Share

Recommended Posts

Logo je za projektni biro koji se bavi izradom projekata u visokogradnji i niskogradnji. Zbog sirokog spektra delovanja (objekti, putevi, saobracajna signalizacija...) nisam pokusavao da pravim vizuelne asocijacije na samu delatnost vec sam se samo igrao sa nazivom biroa. Molim za komentare.

post-33324-1300276698_thumb.jpg

ja ipak malo vise volim asocijativni dizajn... nekako ljudi ga lakse pamte, vezuju brend i delatnost...

fino si se igrao, ali po meni logotip ima par tehnickih mana...

boje definitivno, projekt bih ispisao svim velikim slovima, kako bi logotip dobio na kompaktnosti (zbog lakse upotrebe), pozadina iza ab mi nesto ne odgovara, mislim da je zbog visine b, dobija se na velikom praznom prostoru levo i desno, pa deluje neuravnotezeno... npr, mislim da bi bolje izgledalo bez pozadine, ab i ispod PROJECT.

pohvalno je da se ab dobro cita i nakon povezivanja, i pohvalno je sto se vidi znak beskonacnosti (ne znam da li ti je to bila namera) :)

Prvo sam tako uradio bez pozadine, ali mi je onda ispisano -PROJEKT- nekako visilo, sa logom isecenim iz pravougaonika sam mislim dobio vertikalne granice za ispisivanje. I da, znak beskonacnosi se tokom procesa pojavio, ali izjava za stampu je da bila mi je namera :)

post-33324-1300284409_thumb.jpg

Hmm kapiram putevi ..niskogradnja...zgrade visokogradnja...ali mozda nekako jednostavnije...

Evo npr. A = visokogradnja...B = niskogradnja....njihov spoj predstavlja da biro projektuje i jedno i drugo...

Ovo su skice kao ideja, treba tu jos dosta da se iskonstruise...razmisli malo...pa posalji..da vidimo kako si razmislio :rolleyes:

77747643.png

Uploaded with ImageShack.us

Nejasno mi je što oko dizajna mora da se bukvališe (mostovi -putevi - zgrade -> pošto se bavi projektovanjem) da bi se postigao željeni cilj... može da se postigne na još mnogo drugih načina koji su uz to i u skladu sa tendencijama u svetu. pokušaj igru sa tipografijom ali da uklopiš i reč projekt koja je deo imena. Ne moraš da koristiš pravougaoni font samo zato što je projekni biro.

Pa..hmm...bilo bi pozeljno postovati onih ..ako ih znas..45 pravila pri dizajniranju logo-a.

Izmedju ostalog, jedno od njih je da logotip treba da asocira na ono cime se doticna firma bavi...

Tvoj izbor je da li ces ici pravilnim putem ili ne...

Do sad se pokazalo da ljudi vole kad nesto ima smisao...Verovatno je to i logicno...

Mozda je to dosadno...ali mi i dalje hodamo nogama, a ne rukama :rolleyes: (cast izuzecima)

Postoje smernice (tih 45 što si navela) za izradu logoa, ne i pravila. Logo treba da asocira na ono čime se firma bavi ali mnogo više u smislu osećaja/emocije/reakcije koje će da izazove u tebi, a ne u smislu pukog prikazivanja (u ovom slučaju nedovoljno stilizovanih) elemenata delatnosti. U tome je i poenta zapravo, najlakse je navesti ono sto vec postoji, izvuci nesto iz toga je problem. Uradi anketu, pitaj ljude ili nadji na netu, koji ih oblik podseca na stabilnost, kompaktnost, sta im uliva sigurnost, koja boja im izaziva sta...implementiraj to u koncept i postici ces mnogo jaci efekat. Ili, jednostavno nabacaj mostove, puteve i zgrade, ali prethodno prouci dobro proces stilizovanja (naizgled lako, ali...)

Ako možeš objasni mi šta je to pravilan put u dizajnu logoa ali bez nekakvih linkova već svojim rečima ukratko.