Jump to content

ideja za posao?

Bankar
 Share

Recommended Posts

pozdrav svima. da li neko ima ideju sta bi moglo da se otvori u prostoru velicine 12 kvadrata, pored dusanovacke pijace? divno mi je cudo da mi, osim trafike i menjacnice, nistta ne pada na pamet. i razumljivo je, mali je prostor, ali verujem da moze jos nesto, jednostavno sam bez ideje. svaki predlog je dobrodosao. hvala:)

Пекара - хлеб ће се куповати и кад се нема ни за хлеб :) (не мора ту да се производи пециво може само да се продаје)

Ако знаш неки занат онда можеш и то...

обућар, сарач, грнчар, фотограф...

Али у принципу храна ће се увек продавати...

пицерија, палачинкарница и те форе

a, nema veze konkurencija i to? msm sto se hrane tice? ima ih oko pijace mali milion. mada, tu su i rade, tako da mi je i to odgovor u neku ruku :P sto se kladionice tice, nista ne znam o tome, ne pratim sport, ne znam jel bitno da li cu se upustiti u nesto o cemu veze nemam ili nije. opet, veze nemam ni o cemu, tako da ce mi sve biti novo, haha. verovatno bih i poceo s menjacnicom, ali ova kriza i to, nzm utice li kolko na posao? a i cujem da mi je potreban neki ogroman pocetni kapital, a ja mozda mogu da se navatam za 2k jura max... ne znam ni sam :/

2K ?

то је недовољно за било који посао...

треба средити локал, уложити у репроматеријал, у обртна средства, резерва за прво време док не разрадиш посао...

у 12м2 може још и татоо студио да се смести или томе слично...

не знам за мењачницу али сам исто начуо да треба доста кеша за почетак

на твом месту послушао би Трункса, издаш неком па кад уштедиш једно 50к онда се играј предузетника ;)

Ma ako je pijaca blizu, najbolje neku malecnu kafanicu, najbitnije da imas neke dobre rakije, tu ne moze da ti omane zarada, jer ako platis litar 300din., a od litra imas 30-ak casica, pa ti vidi...

A sad kad prigreje, a ti imas i 'ladno pivo... Pa jos ako imas toceno u onim velikim kriglama...

Krofne i to jeste ok ideja, ali treba da imas u vidu da narod nema bas para onoliko koliko bi tebi trebalo krofni da prodas, i ljudi ce za 150din. pre da kupe pljeskavicu nego krofne.

Zato, eto ti ideje da imas pljeskavice, pilece raznjice i sl. Ali, sto ovde kod mene ima jedan lokal, imaju neke gurmanske LJUTE pljeskavice (i samo su te gurmanske tako ljute, ostale jok), ja uzeo jednom kad me krenula neka temperatura, tako mi je pljeska dobro legla da je temperatura o'ma nestala!

Znaci, prosetaj malo oko te pijace, i vidi cega nema, pa to otvori, jer onda neces imati konkurenciju. Mozes malo i da procaskas sa ljudima, pitas ih sta bi im valjalo da ima tu blizu itd.

Nema šta, da saberemo

- jede se

- *ere se

- šiša se

- tetovira se (ali slabo)

- kladi se

- oće narod i rakije

- loče se i piva

jedino što ne spomenuše ovdje je najstariji zanat, a narod i to voli. Otvori ti neku javnu kuću, ili pošto je prostor mali - javnu kućicu. To ti je isto kao javna kuća, samo manje.

Ma izdaj ti to pod kiriju.

javna kucica ^^ lokal se izdaje trenutno, ali sam siguran da, ako taj meni placa, placa radnika i zaradjuje, mogu da iznadjem pametnije resenje od izdavanja. palo je par gotivnih predloga, a i najpametnije mi je, sto kaze kobajasi, da vidim s tim ljudima koji cirkulisu tim krajem, da li im ista fali... to je lepo pitanje, za pocetak :) sto se para tice, nzm ni sam. 2k... znam coveka koji je otvorio turisticku agenciju s tim parama i napravio veliku stvar. nije to bas tolko malo, lokal je, manje vise, sredjen, neke sitnice, gomilu mogu i sam. bedna su vremena za neko prenapucavanje od starta. bem li ga...

Pade mi na pamet možda neka dostava robe sa pijace. :blink:

Za to ti možda i ne treba lokal ali da te ljudi ozbiljnije shvate i nije loše da ga imaš (mislim lokal)

Ti budeš šefić, nađeš par studenata i hajmo dostava starijim damamama robe sa pijace.

Narudžba preko telefona.

Može i kao na berzama što rade - gospođa na liniji i ti joj kažeš: " Imaju paprike ekstra i koštaju toliko a imaju i malo lošije, dušu dale za sataraš pa koje bi ste Vi gospođo?!"

Kod nas je jedno vrijeme radio "Potrčko"

Pretpostavljam da je dostavljao raznu robu ali moje društvo i ja smo ga isključivo zvali kada bi nam nestalo pića a već noć odmakla :)

пошто Вам је услуга?

имамо више врста, које вас конкретно занимају?

рецимо пошто Вам је најјефтинија услуга?

2000 динара по килограму.

<_<

кућни љубимци, рибарница, ковач, књиговезац, фотокопирница, дизајн студио, педикир, сервис и продаја рачунара, сервис и продаја мобилних телефона, израда рекламно пословне галантерије...могу овако још пар метара али... може лепо да нађе шифарник и да погледа редом :)

а шта сад ради тај коме си издао локал, чима се бави?