Jump to content

Pravljenje 3d kutije u Corelu...

LooneyTune
 Share

Recommended Posts

Imam neki rasklop kutije uradjen u Corelu, i potrebno mi je da od njega napravim 3d sliku te kutije... Kako to da uradim? Moze li u samom Corelu?

Pokusavao sa sklapanjem stranica i menjanjem perspektive, al mi to nesto nije kako treba (a jos se sto jpg-ovi koji bi trebalo da budu na tim stranicama ne promene...)

Help? :)

Pozdrav

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Imam neki rasklop kutije uradjen u Corelu, i potrebno mi je da od njega napravim 3d sliku te kutije... Kako to da uradim? Moze li u samom Corelu?

Pokusavao sa sklapanjem stranica i menjanjem perspektive, al mi to nesto nije kako treba (a jos se sto jpg-ovi koji bi trebalo da budu na tim stranicama ne promene...)

Help? :)

Pozdrav

probaj da to exportujes u pdf ili jos bolje u ilustrator (mada ako ti je veci fajl bolje u pdg) pa to ucitaj u ilustrator. za ilustrator imas plug in koji to resava i zove se esko. tesko je naci free verziju ovog plug-in-a pogotovu za win pa ako uspes da pribavis to resio si problem. taj plug in ima krs opcija i bas je za to namenjen.

• 2 weeks later...
  • 4 months later...

Pretvoris kutiju u same outline-ove exportujes u .ai (verzija 7 ili nesto tako) importujes taj fajl u 3d max uradis extrude na elemente pomeris osu rotacije po potrebi, exportujes iz corela posebno svaku stranicu u .jpg (visok kvalitet ne previse ali da bude svuda slican, preserve aspect ratio). Namestis u 3d max-u kutiju importujes texture koliko razlicitih imas nalepis na stranice po potrebi, namestis kameru i odradis render u kojoj god oces rezoluciji. Jeftin trik al mnogo dobro radi poso.