Jump to content

2D ili 3d?

djurdja
 Share

Recommended Posts

Mene je nasmejala, iako nije ništa novo ipak me je nasmejala a to uvek valja ...

Elem, rekao bih da su likovi ručno rađeni sa pozadinama verojatno drndanim u AF ali na koncu može biti u bilo čemu... Što se tiče učenja mislim da bi trebalo da prvo izučiš osnove animacije i da prvo naučiš da animiraš ručno, jednostavnije stvari, a simultano ćeš se kroz igu u Afteru (ako se odlučiš da njega učiš) privići da stečeno osnovno znanje iz animacije preneseš na bilo koju metodu za ostvarivanje iste. Da ne dužim dalje, preporučio bih ti da za uvod pogledaš Norman McLaren-ove 5 lekcije iz animacije (Animated Motion #1,2...5, teško za naći ali vrijedi trudbe) i dobro izučiš Animators Survival Kit (jeste da forsira Diznijeve principe karakterne animacije, al' na kraju se valjda sve i svodi na to ... + malo 1.

2.
3.
) i tek ondak što na um to na drum, naravno za sve ovo je potrebno i poznavanje, režije, montaže, dramaturgije i naravno najviše od svega da naučiš da posmatrš stvari i izvučeš srž ... jeste, ima dosta stvari, al' jbg. nije danas lako nasmejati nekoga, pogotovo uz suvremene cijene hleba&mlijeka i konzola za videjo igre.

+ Ako ti tradicionalne metode papira i olovke nisu srcu drage, uvek možeš da kreneš i spomoć Flash-a ili sl. (potraži Djorzgul-ove postove na podforumu on je pre stalno kačio linkove za programe za 2D animaciju). Eto toliko, brake a leg.

hvala na iscrpnom odgovoru i pomoci...

ponekad pomislim da vise necu ni da kacim pitanja ovde pa

da izazivam sudbinu da dobijem odgovore kao sto je prethodan.. :blink::huh:

(sekulicN)ok ako je nekom glupo pitanje moze slobodno da ga preskoci...

tra-la-la hvala ti puno , odoh da gledam linkove.. :)

Ej Djule,kaci bre,ne zezaj.

Ja se spremam da otvorim temu bas za generalno neka pitanja oko animacije na koja ne mogu da nadjem odgovor a nadam se da ce iskusniji animatori pomoci.

Ne znam samo kako da je nazovem - glupo mi bilo tips & tricks jer cu uglavnom postavljati neka pocetnicka pitanja,i ja od skoro ucim sve to,ali cisto da bude na jednom mestu.

sta mislite o ovoj animaciji?

koji bi bili prvi koraci da pocnem da radim ovako nesto ako vec imam pripremljene karaktere?

i ne znam after eftcefs?:) pretpotsavljam da treba da pocnem da ga ucim??

i da jel ovo 2d ili 3d

http://headlessproductions.blogspot.com/

redosled kojim bi trebalo da ucis:

1 photoshop

2 illustrator

3 flash

------------------------------------------------- ako stignes dovde vec mozes da radis 2d animacije!!!

4 after effect

5 neki 3d program (max ili maya ili cinema) moja sugestija cinema 4d

valjalo bi malo da naucis premere pro ili neki drugi nle program za video editing.

-------------------------------------------------- sa ovim znanjem vec si ozbiljan igrac!!

naravno sve ovo + da imas znanje iz dizajna grafike itd. jer ovo su ipak kako neki kazu ''samo" alati.

• 1 month later...