Jump to content

Waiting for the Sun...

Recommended Posts

Dvadestog januara, u 3h ujutru krenuli smo na Hum Orahovski, vrh na Kučkim planinama kako bi smo zajedno dočekali izlazak Sunca...

1.

dsc_2090.jpg

2.

dsc_2108.jpg

3.

dsc_2128.jpg

4.

DSC_2180.jpg

5.

dsc_2167.jpg

Ukoliko nekoga zanima nešto više o akciji, izvještaj može pronaći na mom sajtu www.popenji.me

Bio je tvrd snijeg, na pojedinim mjestima skroz zaleđen. Ja sam izašao prije ostalih na vrh da bih fotografisao. Sat je pokazivao -10°c + jak sjeverni vjetar, a imao sam tanke rukavice. Stativ nisam nosio, i ovako sam napravio par fotografija, onda vratim aparat u torbu i pokušavam da zagrijem ruke, ponovo fotkanje i sve tako dok mi nije baš hladno bilo i onda sam krenuo nazad.

Ovo je rađeno sa D90 + 18-105. Super kombinacija, samo sam morao da se borim sa vinjetama

WWWooow... mnogo mi je žao što nemogadoh da uskočim u ekipu, a planirao sam al...

Solidne fotke si napravio, ali ovako, sa vrha, kada ideš nekim širokim objektivima, gubi se dosta jer ti bude sabijen horizont. Planina se snima teleobjektivima. Osim ako kao kod prve tri nemaš igrača u prvom planu. Al treba još malo da se potrudiš oko pozicija i odnosa.

Sve u svemu, svaka čast za radi i trud, a bogme i za rezultat ;)