Jump to content
lisa

[WIP] mondo unique logo

Recommended Posts

Mondo Unique se bavi izradom unikatnog namestaja i raznih sitnica u prostoru.

Jos je u fazi razrade - komentari dobro dosli!

rjgvgz.jpg

Cini mi se da je malo nerazumljiv logo, ja samo M vidi ovde, ako predstavlja neku konstrukciju mozda malo drugaciju formu da izvedes, da pojednostavis?

Svidja mi se apstraktnost cele price, jos ako je stilski sinhronizovan sa ponudom i teznjama firme onda je tek prava stvar. Mozda jos da se poigras sa proporcijama i balansom ukupnog identiteta, da probas jos da razradis razlicite upotrebne forme(solo graficki deo, kolorna razrada, primena sa fotografijom, aplikacija na produktu,...), tipografski deo mi je suvise "common" i nije mi skroz kompatibilan sa ostatkom.

Samo napred.

mali update.... mozda je sada citljivije, pored slova M i U, koja su integrisana u ram, forma bi trebalo da bude kao neka fotelja/lezaljka ili npr. stalak za vino, knjige...

n6hz4.jpg

Ovaj drugi mi se bas svidja, ali mi je leva varijanta (outline) ipak interesantnija, jer me je desna na prvi pogled podsetila na leptir masnu...leva varijanta bi mogla dojajno da se iskoristi u reklamne svrhe, da iz tog' znaka iznikne prava-pravcata fotelja/lezaj, kao neki fade in i te fore... mozda bih jos malo poradio na tipografiji. recimo, opicio bih slova da budu identicne debljine. takodje, ofarbaj gornju levu varijantu u crnu 100, 100, 100, 100.

edit: obavezno odradi 3D prezentaciju znaka, sa sve rotiranjem oko svoje ose...mislim da ce brutalno izgledati :)

Minimalno kao i uvek sa tvoje strane tako da svidja mi se . Mada posle malo duzeg gledanja fill verzije totalno se izgubim .

Prva asocijacija je bila : lezaljka! Ok su i prva i druga verzija, ali samo outline, ovo drugo mi se ne dopada, ne podseca toliko na to cime se bave. Odlicno sve u svemu.

hej Lisa,

fino je ovo skroz, mada je meni na prvi pogled pala na pamet - spajalica... doduse iskrivljena i zguzvana. Tek kad sam procitao da se radi o namestaju uspeo sam da provalim sta si htela reci.

Mozda da na osnovu ovog koncepta uradis jos neko resenje koje bi bilo malo jasnije graficki...

pozz

Interesantno resenje:)

Fali mu nesto, al sad sta..hmm..mozda kada bi upotrebila debelu i tanku liniju u izrazavanju.

Da npr.prvi plan bude tanjom linijom, a drugi debljom (ili obrnuto), sa razlogom da se dobije vidljivija perspektiva.

Probaj, u sustini moze i tako kako si ti zamislila.

Pozdrav :rolleyes:

Stolica sklopljena od M i U ako dobro vidim? Ako jeste onda puna forma gubi jednu dimenziju, tako da glasam za outline verziju znaka.

Svidja mi se igra sa linijama.

Peobaj da napravis stolicu od linija. Jos ako se tu vide sloma M i U, onda super.

A bilo bi dobro da ta stolica bude neka igra perspektive, geometrije. Mozda da napravis neku iluziju.

3d_optical_illusion_impossible_square.jpg

stock-photo-optical-illusion-twisted-square-54441277.jpg

treug.gif

Vidi ove stolice kako imaju zanimljuvu formu, mozda te i to inspirise:

achair_by_ivo_otasevic_0.jpg

Flying-Carpet-Chair.jpg

stvarno lezaljka... :o meni je ovo super... mozda ga jos malo uprostiti zbog sirokih narodnih masa (medju kojima sam bio i ja dok nisam potrazio u logotipu lezaljku), outline verzija definitivno!