Jump to content

problem win7 max2010 i vray

wwwirus
 Share

Recommended Posts

izvinjavam se na postavljanju pitanja ovde, no tice se 3d-a naravno, ne u smislu problema vezanog za rad vec instalacije. Do sad sam korisito iste verzije na 64-bitnom xp. Kad pokusam da aktiviram isti u maxu kao render engine, ne moze, ne radi. Iskopah negde na forumima da treba deaktivirati user acount check, uradih i to, opet instal, uninstal i na kraju nista! Da li je iko imao slicnih problema? Win 7 ultimate edition, max 2010, vray od sp4 , preko sp4a do sp5, podjednako ne rade iako sam iste koristio na 64bitnom xp bez problema. Ako neko ima ideju sta uraditi u suprotnom ostaje mi samo da gazim sistem pa sve ponovo...

Kako sam ja instalirao na Win 7... prvo sam isključio user account check, pa onda desni klik na exe fajl, pa odabereš run as administrator i sve se odradi do kraja (barem ja nisam imao problema sa ovim postupkom, inače mi se bez ovoga dešavalo da dobijem grešku, kada se instalacija privede kraju, samo mi piše da nije uspelo i deinstalira se)... a što ne probaš Vray 2 ;)

Kako sam ja instalirao na Win 7... prvo sam isključio user account check, pa onda desni klik na exe fajl, pa odabereš run as administrator i sve se odradi do kraja (barem ja nisam imao problema sa ovim postupkom, inače mi se bez ovoga dešavalo da dobijem grešku, kada se instalacija privede kraju, samo mi piše da nije uspelo i deinstalira se)... a što ne probaš Vray 2 ;)

ma ne, instalira se sve ok, itd... no kad izaberesh vray kao render engine, on ne radi - could not obtain a license. Sve to sam uradio, nije mi prvi put da se zezam sa time, no, ajd, nadao sam se da je neko imao slicno iskustvo, da ne gazim ceo sistem ali moracu, negde je ostala brljotina.

^ Baš to :)

@wwirus

Ako je iz Pekabete, vidi da li imaš ono što treba da imaš da bi radilo :)

heh, "razumljivo da je sve na mestu po protokloima pekabete" no opet postoji neki zalud, nebitno, moram da zgazim sistem, nema druge, pravi josh brljotina osim pomenutog problema. Hvala svejedno

Ja sam imao problem da nije htelo da mi startuje ni jednu verziju maxa (9, 2010, 2011)... Da napomenem koristim win7 32 bit+max 32 bit+vray32bit... Posle 2 sata peglanja sa userima, nekako ga izbrisem instaliram ponovo i ista prica... Ni da se makne... ( doduse 9 radi ali kao da ima 128mb rama...) Nisam razumeo problem i dalje ga ne razumem, ali ovih dana reinstaliram win, obavezno stavljam 64-bitnu verziju samo se dvoumim izmedju xp-a i 7mice!

sedmica ce biti verovatno, ali iskustvo sa 32-bitnom verzijom bi mi govorilo suprotno... Po iskustvima drugih ljudi sa foruma koji se bave ovim softverskim paketima 64 bit win7 + 64 bit max+ 64 bit vray i nema zime...

Moja najveca greska je ubogaljiti konfiguraciju: uzeti joj 1gb rama (instairati 32-bitni sistem)

Bez makar 2 GB RAM i ne pomišljaj na sedmicu. Radiće ona ali......... da ne pričam posle o renderingu! Znam kako je to, ja skupljam kintu polako i nadam se do leta da uzmem neku pristojnu mašinu, sada mi radi sporo i na 2 GB kada se radi nešto veće i ozbiljnije.

ma imam 4gb nego instalirao sam 32-bitni win i automatski zakinuo 1gb, koji u ovoj prici moze mnogo da znaci... Mene brate jedno archmodels drvo konvertovano u vray proxy izbacuje iz maxa i sa ta 3gb, ali svi kazu da je 64bit win+64 bit max+64bit vray dobitna kombinacija! plus cu dobiti jos 1gb rama! Sutra cu da roknem sedmicu 64-bit! Hvala svima na pomoci!

otisli smo u mali off od teme, najvise zahvaljujuci meni, ali mislim da i ova diskusija moze da pomogne ljudima koji su u slicnom problemu!

Po pitanju sistema, 7 definitivno.

XP je ok, vista je bulja nevidjena, ja kad je izasao, imao sam ga na kompu par dana, i nazad na xp odmah...

A 7 me je prilicno iznenadila. Evo vec par meseci sam na sedmici, i sve sljaka super. U pocetku sam bio na 32, posle presao na 64 bit.