Jump to content

Blue mood

Recommended Posts

^ Krejn. Deni Krejn. :lol:

Prvoj manjka sirine. Ne znam kako bih odoleo da ovde ne udarim jednu panoramu posto mi fali i malo gore i malo desno prostora. Obrada je dobra, ali malo traljavo odradjena na samom stablu drveta jer je ostatak krosnje u totalnom mraku a u donjem delu kao da postoji velika fleka od dodge alata pa je svetlije nego sto bi trebalo, odnosno kontrast je dosta nizi. Licno bih probao obe varijante i izvlacenje drveta iz senke i odlazak u crno pa sta vise lezi licnom poimanju scene. Silver Efex i control point-i su kao rodjeni za ovo.

Druga.. ne mogu da se odlucim da li mi smeta parce zemlje dole levo. U jednom trenutku mi je super a u drugom bi tako prisao jos malo, izbacio ga i ostavio samo refleksiju i vodu da uvode u scenu. Pogotovo sto mi je cela kompozicija malkice nestabilna jer bas vuce na levo i sto bi dobio savrseno glatku povrsinu vode jer u visini bas tog parceta zemlje pocinje neko kovitlanje koje kvari refleksije sume u zadnjem planu. Mozda bih i ubio antenu na vr' brda..

Momenat - prajsles.

Na poslednjoj mi fali malo dinamike na zemlji... malo jaci kontrast. Povecao bi se utisak atmosfere (licno mislljenje naravno). Voleo bih da vidim exif na ovoj :)

Osim ovih sitnih stvari koje se, vise-manje, daju probati u postu, fotke razvaljuju!

"Noc silazi niz grane or`ove,

svici pale sela i sorove.

Sumi reka kroz guste vrbake,

kroz vrbake i kroz povrtnjake"

Na 2. bi montirao nebo umesto vinjetice, i tad bi mi bila favorit.

3. je nesretno komponovana. Lek bi bio portret i snimanje samo leve strane ove slike. Odreko bi se lako ove 3.

Svaka cast!

Za svaku pohvalu...

Na prvoj bi jedino drvo malo drugačije uhvatio, malko ti je odsečen vr'... Ali ok, i tu su histogrami malo krenuli u crno (levo), stablo celom visinom treba da bude u istoj nijansi.

Druga je favorit samo se pitam da li je moglo malo da se kadrira ulevo. Možda da zagaziš u plićak :-)

Svejedno, petarda.