Jump to content

Spa centar

Rembrant
 Share

Recommended Posts

Pozzz Ukice. To je inace diplomski rad. Crna jeste tu zbog atmosfere ali je posluzila kao i inspiracija, zbog boje vulkanskog kamena koji se koristi za masaze a i u saunama. Zelena je tu da asocira na prirodu: lisce, leptiri, trava, cvece...itd....Tirkiz naravno na boju vode, mora, okeana...Drvo zbog svoje topline da razbije crnu. U sauni pored belog bora, za vertikalne letve koriscen je crveni kedar kako bi se simuliralo slivanje lave iz vulkana :)

Ima tu objasnjenja ali eto malo da pojasnim. Okacio sam samo rendere za sada...Pozzz i hvala ;)

Pozdrav Bukinjo. Zavrsavam politehnicku, smer industrijski dizajn, gde kao predmet imamo i dizajn enterijera. Ne vidim zasto industrijalac ne bi mogao da komentarise enterijer, ali u pravu si okacicu i na arhitekturi. Mislio sam da nije potrebno postaviti i tekstualni deo, objasnjenje oko same ideje za dizajn, materijale, boje...dekoraciju itd...Ne znam da li si procitao Ukici sta sam pisao ali tu je ukratko objasnjeno. Drvo je tikovina, u sauni beli bor i crveni kedar, kacim i na arhitekturu a ostatak projekta, tj tehnicku dokumentaciju cu okaciti kada zavrsim pakovanje projekta....Pozdrav

Sto se tice svetala, sva svetla su photometric light, samo su drugaciji emiteri. Npr: Pastetice su free disc sa podesenim precnikom za samu sijalicu, u ovom slucaju su one 12cm precnika, znaci free disc sa podesenom kelvin temperaturom za boju svetla na 2900cd/Kelvina ili ti candle light. Gde je skrivena rasveta razvuceno je isto free light samo sto je emiter sada rectangle sa malo drugacijim kelvinom od 3200 koje daje neku zuckastu boju, a lampe i ostali spotovi su photometric web sa IES fajlovima. takodje je koriscen translunce za abazure na lampama i self illuminated materijal za skrivenu rasvetu. Inace oko 140 svetala ukupno....:)

Hvala na detaljnim objašnjenima, dopada mi se ideja, a i taman da malo živne forum :) ...kad već pomenu vulkanski kamen, prva asocijacija je da možda obrada zidova bude nešto 'grublja', npr liveni reljefni elementi i sl. pre svega mislim na pločice u kupatilu, i njihovu strogu podelu, jer koliko uspevam da primetim, u delu za masažu zidovi i jesu nešto hrapaviji, to mi se dopada, takođe i kontrast sa drvenim podom, možda bi nešto od tih 'naturalnih' elemenata trebalo primeniti i na površinama u kupatilu. U pogledu drvenih vrata zanimljiva ideja :) ...možda eventualno probati i sa nekim dostupnijim vrstama a da se isti efekat za promenu naglasi i nekim od postupaka dobijanja veštačke teksture, tipa Wirkkale i sl. ps. čestitke za predstojeći diplomski :)

http://www.dailyicon.net/magazine/wp-conte...01dailyicon.jpg

Pozzz Ukice. To je inace diplomski rad. Crna jeste tu zbog atmosfere ali je posluzila kao i inspiracija, zbog boje vulkanskog kamena koji se koristi za masaze a i u saunama. Zelena je tu da asocira na prirodu: lisce, leptiri, trava, cvece...itd....Tirkiz naravno na boju vode, mora, okeana...Drvo zbog svoje topline da razbije crnu. U sauni pored belog bora, za vertikalne letve koriscen je crveni kedar kako bi se simuliralo slivanje lave iz vulkana :)

Ima tu objasnjenja ali eto malo da pojasnim. Okacio sam samo rendere za sada...Pozzz i hvala ;)

Sto se tice svetala, sva svetla su photometric light, samo su drugaciji emiteri. Npr: Pastetice su free disc sa podesenim precnikom za samu sijalicu, u ovom slucaju su one 12cm precnika, znaci free disc sa podesenom kelvin temperaturom za boju svetla na 2900cd/Kelvina ili ti candle light. Gde je skrivena rasveta razvuceno je isto free light samo sto je emiter sada rectangle sa malo drugacijim kelvinom od 3200 koje daje neku zuckastu boju, a lampe i ostali spotovi su photometric web sa IES fajlovima. takodje je koriscen translunce za abazure na lampama i self illuminated materijal za skrivenu rasvetu. Inace oko 140 svetala ukupno....:)

na spotove sam i mislio:D jer ovakve caustis je skoro nemoguce izvesti bez IES-a.

Hvala na detaljnom objashnjenju ;)

Svaka cast josh jednom