Jump to content

Turisticka organizacija Zlatibora

lisa
 Share

Recommended Posts

Nakon sto je konkurs prosao, i nema nista da se konkretno radi po tom pitanju, mene je takodje zainteresovao fantomski A.J.

Ovo su jedine informacije za osobu sa tim imenom i prezimenom:

OSOBA A:

Aleksandar Jović podneo ostavku

IZVOR: B92

Beograd -- Direktor Nacionalne korporacije za osiguranje stambenih kredita Aleksandar Jović saoštio je da je podneo ostavku.

Ostavku podnosim zbog želje za promenom posla i novim profesionalnim izazovima, kaže se u njegovom pisanom saopštenju...

... znaci covek je podneo ostavku i postao predsednik udruzenja dizajnera....

ili

OSOBA B:

UDRUŽENJE VOZACA VELIKO GRADIŠTE

MI SMO ZA VEŠTINU A NE BRZINU

REZULTATI "MAJSKOG TAKMICENjA VOZACA 2009."

"A" kategorija, pojedinacno, pobednik Nikola Peric, sekcija "Stiški orlovi" Majilovac

"B" kategorija, pojedinacno, pobednik Aleksandar Jovic, Udruženje vozaca Veliko Gradište

• Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Digital Uzice - ja sam poznati forumashki troll - zar ne vidis kakav mi je avatar :) . Ne postoji opravdanje za drop shadow na identitetu ... Nema ljutnje - ovde smo da kazemo ono sta mislimo.

Niko ne podcejuje tvoj rad - samo nekolicina nas analiziramo i zakljcujemo da nije pobedilo najbolje resenje - isto tako smo dosli i do zakljucka da postoji neke fantomske informacije i udruzenja koja se odnose na clanove zirija.

Evo i ja da se oglasim povodom ovog velikog konkursa. Ja sam ucestvovao, i komplet resenje sam brzo uradio bez razmisljanja i poslao na adresu kako i stoji u konkursu(u koverti). Nakon par dana ja sam primetio da je TOZ isti konkurs okacio i na GreenDesign-u portalu gde su ljudi na veliko slali svoja resenja, dobijali zvezdice, a konkurs bio zagarantovan ili obecano zagarntovan. Kada sam video sva resenja i komentare na GD odma sam poslao mail TOZ-u i naveo o neregularnosti konkursa, jer nije regularno da konkurs objavjujes pod dva razlicita pravila sljanje postom u koverti i online otvorenom glasanju resenja. Nako jednog dana konkurs na GD je povucen, odnosno zatvoren a svi oni komentari koji su bili oko resenja su obrisani.

Resenje je regularno pobedilo, ziri kakv god da je bio izabrao je resenje za koje misle da ce im doprineti boljitak. ALI prosto mi je nejasno kako da se pod sifrovanim kovertama bas dopadne resenje iz Uzica. :rolleyes:

Kako god, ziri je veoma strucan (po njihovim zvanjima, akdameici, slikari,vajari,dizajneri) tako da ja ne sumnjam u njhov kvalitet niti u kvalitet resenja koje su izabrali. Ako oni misle da je to dobro za njih, zasto bi ja mislio drugacije :)

a digital UZICE se registrovao pre par dana kako bi opravdao TOZ i svoje resenje o kome se ovde polemise.

Sve najbolje. Pozz

Potpuno si upravu ali iz nekog razloga imas radnu verziju logotipa a ne konacu.

Evo finalne:

To je verzija koja je objavljena na njihovom sajtu kao pobednicka. Da, na ispravljenoj je "i" kako treba. I naravno bez drop s... Poz.

edit: i da, ta "turisticka organizacija" bi mogla da se popravi da malo bolje funkcionisa za logotipom.

Uopste ne vidim poentu ukljucivanja u temu, vlasnika firme, koji nije ni autor ovog znaka.

I zasto se krije ko je autor resenja ?!?

O samom konkursu dosta govori i to da uopste nije bilo navedeno da treba da bude u ispisu TURISTICKA ORGANIZACIJA, vec samo ZLATIBOR. Kada sam zvala ljude na telefon naveden u kontaktu, oni pojma nisu imali sta treba da bude u ispisu, vec je odgovor bio - stavite sta hocete, najbolje i jedno i drugo za svaki slucaj. Zvalo je vece dosta ljudi sa istim pitanjem, ali zaista ne znamo.

Toliko o konkursu.

To je verzija koja je objavljena na njihovom sajtu kao pobednicka. Da, na ispravljenoj je "i" kako treba. I naravno bez drop s... Poz.

edit: i da, ta "turisticka organizacija" bi mogla da se popravi da malo bolje funkcionisa za logotipom.

To je poslat original font i izmene koje su napravljene za logo. Da, izmenjeno je slovo "i", kao i "Z" i "b" i "t" pa cak i "o", nego su se oni nesto zbunili pa objavili original font.

Hvala na sugestiji.

Ima li sta normalnije nego stati u odbranu logotipa iza koga stoji firma ciji sam ja vlasnik. Ne znam sta vam tu smeta.

Dizajn zonu pratim odavno ali nisam bio registrovan. Sad sam se registrovao najvise iz razloga da odgovorim zlonamernim koji su odmah poceli, a po starom dobrom srpskom obicaju, da prosipaju teorije zavere. Mora da je konkurs neregularan, i sta ima da pobedi neki tamo iz Uzica, na kraj sela, sta oni uopste ima da se bave dizajniranjem ....

Autora, tj. autorku niko ne krije, niko nije ni pitao ko je. Malo je stidljiva, ko Pepeljuga pa je krijemo ispod korita.

Ne znam zasto imate tako lose misljenje o sebi..

Uzice nisu neko tamo selo...ja tamo redovno odlazim na komplet lepinju,

jer je stvarno najbolja. :rolleyes:

U Uzice imam i prijatelje koje ne smatram seljanima, cemu ta podela..

Uostalom zna se odakle poticu najveci talenti , i to ne samo iz oblasti dizajna.

Predrasude ste sami izneli, sto znaci..

Dodajte malo profesionalizma u svom izrazavanju, ipak ste vlasnik firme, a mi obicni smrtnici.

Pozdrav:)

Ima li sta normalnije nego stati u odbranu logotipa iza koga stoji firma ciji sam ja vlasnik. Ne znam sta vam tu smeta.

Dizajn zonu pratim odavno ali nisam bio registrovan. Sad sam se registrovao najvise iz razloga da odgovorim zlonamernim koji su odmah poceli, a po starom dobrom srpskom obicaju, da prosipaju teorije zavere. Mora da je konkurs neregularan, i sta ima da pobedi neki tamo iz Uzica, na kraj sela, sta oni uopste ima da se bave dizajniranjem ....

Autora, tj. autorku niko ne krije, niko nije ni pitao ko je. Malo je stidljiva, ko Pepeljuga pa je krijemo ispod korita.

sve sto si rekao u ovom postu je OK. dobrodosao na DZ.

Po meni, konkurs je neregularan zato što je žiri očigledno nekompetentan.

Drugo. Izvini, firma iz Užica pobedila na konkursu za Turističku organizaciju Zlatibor. Brate, na kilometar smrdi na teoriju zavere. U slučaju da debelo grešim, i da je žiri i više nego kompetentan (pošto, vidim, sedi u nekim udruženjima) opet smrdi na teoriju zavere jer ovo rešenje ne bi trebalo da prođe ni prvi krug.

Jelka u logotipu izgleda kao da je sveže "iščupana" iz Microsoft Word 97 clipart-a. A za ova dva različita natpisa "turistička organizacija" bi, figurativno rečeno, neko trebao u tvorza. Tipografija u "Zlatibor" je tu i tamo podnošljiva, ali, kao što već neko reče, drop shadow je uspeo da je sroza za 50 posto.

A što se tiče ove rečenice sa početka citata, normalno je da najnormalnije prihvatiš kritike od zajednice čiji su članovi dokazano kompetentni.

Prvenstveno hvala Zeki i Zebri na cestitkama :)

Clan sam dizajn zone nekoliko godina, ali neeksponirano, gotovo u SENCI oko koje svi prave toliki problem ;)

Vise puta sam na zoni resila raznolike dileme, povodom stock fotografije, rendera... ovde postoje ljudi koji sasvim konkretno i otvoreno dele svoja iskustva. Takodje, zona je skup individualaca, i ne znaci da se automatski postaje kompetentan i kvalifikovan dizajner (fotograf...) samo registracijom, tako da kritika tipa: "Ovo je trash" ili " NEKAKO mi se vise svidja drugi logo" zaista nema primenu ni znacenje. Sve ostale kritike uvazavam.

S obzirom da je rok za dostavu radova bio 12.2., a da je ceo stand TOZ-a na sajmu turizma sa novim logotipom (materijali, brendiranje standa...) ...

Tipicna Lisa Simpson koja misli da prosta dedukcija vodi do istine :)

Ipak, nije prvo osvanuo reklamni materijal, pa tek onda raspisan konkurs, to bi zaista bilo krsenje vremensko prostornog kontinuuma.

Ne znam koliko si u toku sa tempom pripreme i stampe u Srbiji, ali veruj 10ak dana sasvim je dovoljno za redizajn i stampu, na zalost. To kazem iz decenijskog iskustva a la "treba mi za juce", o kvalitetu i sadrzini materijala ne zelim da sudim, nije nase delo. Neko je bio brz, svaka cast. Da ne postoji Sajam turizma, verovatno mu ne bi prethodio ni jedan ovakav konkurs.

Po meni, konkurs je neregularan zato što je žiri očigledno nekompetentan.

Drugo. Izvini, firma iz Užica pobedila na konkursu za Turističku organizaciju Zlatibor. Brate, na kilometar smrdi na teoriju zavere. U slučaju da debelo grešim, i da je žiri i više nego kompetentan (pošto, vidim, sedi u nekim udruženjima) opet smrdi na teoriju zavere jer ovo rešenje ne bi trebalo da prođe ni prvi krug.

Jelka u logotipu izgleda kao da je sveže "iščupana" iz Microsoft Word 97 clipart-a. A za ova dva različita natpisa "turistička organizacija" bi, figurativno rečeno, neko trebao u tvorza. Tipografija u "Zlatibor" je tu i tamo podnošljiva, ali, kao što već neko reče, drop shadow je uspeo da je sroza za 50 posto.

A što se tiče ove rečenice sa početka citata, normalno je da najnormalnije prihvatiš kritike od zajednice čiji su članovi dokazano kompetentni.

Trajane, zboris kao da si Neron. U istorijskom smislu si vrlo kompetentan, a u dizajnerskom, ja nista o tebi ne znam, osim da si clan Dizajn zone, a dokazanost pojednih clanova grupe ne mora nuzno biti i tvoja zar ne?

Ukoliko se ne varam iz Beograda si, kako si uspeo da omirises zaveru koja smrdi na kilometar a udaljen si vise od dve stotine istih?

Sto se tice Word cliparta, nisam upoznata sa sadrzajem, klonim se celog paketa, ali ako mi preporucujes obraticu paznju.

Sto se tice tvog neispravnog poimanja natpisa i figurativnog satrovackog, zaista bih volela da te vidim da isto tako nadahnuto odbranis ovu zemlju od globalnog estetskog srozavanja. Cuvaj snagu!

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...