Jump to content

Turisticka organizacija Zlatibora

Recommended Posts

• Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taj konkurs je odavno prosao...

Izmedju ostalog propozicije su bile da se moraju zadrzati postojeci elementi, takodje, sunce mora biti upisano u jelci.

Verujem da ga nisu ni uzeli u razmatranje,kao ni moje :rolleyes:

Inace pobedio je studio iz Uzica, komsijski odnosi su uvek bila korisna stvar,npr. ako vam, ne daj boze, gori kuca, tu

je dobri komsija da reaguje :)

Pobednicki rad je ok, od jelke je napravio kucicu, i super je uklopio sve elemente, onako Zlatiborski.

Kod tebe ne vidim kucicu :rolleyes:

Ste skontali da je lik 'ladno pri ispisu "turisticka organizacija" u cirilicnoj verziji koristio jedan, a u latinicnoj drugi font...to su stvari koje ne bi smele da prodju kod zirija. Takodje, meni pobednicki logo vise lici na okicenu bozicnu jelku, nego na ovu klasicnu, koju inace vidjamo po planinama, sem mozda ukoliko ovi iz organizacije ne trce naokolo kiteci jelke sa zutim sljastecim papirom. Cekaj, stani, to bi trebalo da bude sunce? Paaaa, meni i ne lici kao jedno na koje sam navikao da vidjam svaki dan :)

Da li vi stvarno voditie kucicu u pobednickom logotipu?

Iskreno, nisam zadovoljan izborom zirija, iako nisam ucestvovao u konkursu...

Izmedju ostalog propozicije su bile da se moraju zadrzati postojeci elementi, takodje, sunce mora biti upisano u jelci.

Kakav brif takvo i takmicenje. Nije nemoguce to sto kazes, komsija zna nekog ko zna nekog ko ima stampariju, pa im jeftino to odstampa ako pobedi. Ovako dve muve 1 udarcem. Molim lepo :)

Kopiracu ovde jedan komentar sa Designed portala i sa kojim se apsolutno slazem, a vezan je za ovaj konkurs.

Odvojiš €285 za redizajn logotipa turističke organizacije jednog od najvećih turističkih centara u Srbiji i za to objaviš konkurs? Koliki je honorar tog nekog iz stručnog žirija i kad je toliko stručan zašto ga sam ne redizajnira za te pare? Možda ne radi za honorar, ali umesto što će da sedi u žiriju, taman može da iskoristi priliku da zaradi neki dinar kao stručnjak i potrebe za ovim konkursom nema, a problem rešen za male pare i bez blamiranja.

Rok za izradu je dugačak dve nedelje kao što se i 30.000 dinara računa da je €300! Ok, brief je poprilično jednostavan i zadatak nije mnogo težak (deluje kao da ljudi znaju šta hoće). Da li je njihov način razmišljanja ok ili ne i nije toliki problem, ali nije stvar samo u redizajniranju tog znaka... Gde su tu ostala sredstva vizuelne komunikacije, ko će taj znak kasnije da primenjuje na ostale stvari i kako? Koliko tu prostora za brošure, suvenire, knjige, putokaze i ostale stvari postoji i koliko sve to može da bude lepo i pametno organizovano i dizajnirano. Ovim ljudima treba pomoći, ne zato da bi se samo "uzeo posao", nego da bi to stvarno ličilo na nešto. Sa ovakvim konkursima i stavom Zlatibor očigledno ne zaslužuje bolje od vašara i PVC kafića.

Pobednicki rad ne bih da komentarisem. Deda je sve rekao. Dakle, ofrlje i amaterski. Sa linka se vidi da je izvesni Aleksandar Jovic predsednik zirija. Zna li neko ko je to? Ovaj?

@pjmaster, to sa linka je Aleksandra iz udruzenja likovnih stvaralaca...

Lakrdija kao i uvek. Zebra tvoje resnje je daleko bolje od pobednickog.

predsednik zirija - gospodin Aleksandar Jovic - predsednik udruzenja dizajnera Srbije ? Zna li neko neshto o tom fantomskom udruzenju ? Ili barem nekog dizajnera koji je clan ?

Predsedniče , predsedniče ... B)

Kako god...kad bi krenuli da komentarisemo sve logo-e koji su inace uopsteno svugde negde pobedili...uf

..ispalo bi da je sve namesteno..to je dokaz da su ukusi razliciti...da su ljudi razliciti...odavno smo shvatili da

prvo treba da provalimo za koga radimo nesto, da udjemo u njegovu glavu, analiziramo, prostudiramo..

..i tek onda rad ideja , cak i da radimo van sebe, tj.protiv sebe ako vidimo da to prolazi kod doticnog.

Joj pobednicka jelka je bas trance-i, kao da je rasla na nekom toksicnom tlu , strava(mislim za trance:)) mozda su to i hteli da

izazovu, nemojte dolaziti na zlatibor radioaktivan je :rolleyes:

Taj konkurs je odavno prosao...

Verujem da ga nisu ni uzeli u razmatranje,kao ni moje :rolleyes:

Inace pobedio je studio iz Uzica, komsijski odnosi su uvek bila korisna stvar,npr. ako vam, ne daj boze, gori kuca, tu

je dobri komsija da reaguje :)

Pobednicki rad je ok, od jelke je napravio kucicu, i super je uklopio sve elemente, onako Zlatiborski.

Kod tebe ne vidim kucicu :rolleyes:

Drago mi je da si videla kucicu posto je ni sam autor (nisam ja) nije video, a i brkovi su super ko god se toga prvi setio, prikrivena simbolika je super

Ste skontali da je lik 'ladno pri ispisu "turisticka organizacija" u cirilicnoj verziji koristio jedan, a u latinicnoj drugi font...to su stvari koje ne bi smele da prodju kod zirija. Takodje, meni pobednicki logo vise lici na okicenu bozicnu jelku, nego na ovu klasicnu, koju inace vidjamo po planinama, sem mozda ukoliko ovi iz organizacije ne trce naokolo kiteci jelke sa zutim sljastecim papirom. Cekaj, stani, to bi trebalo da bude sunce? Paaaa, meni i ne lici kao jedno na koje sam navikao da vidjam svaki dan :)

Da li vi stvarno voditie kucicu u pobednickom logotipu?

Iskreno, nisam zadovoljan izborom zirija, iako nisam ucestvovao u konkursu...

Font je isti i zove se DAXLINE, da si se malo udubio u problematiku video bi da laticni ispis ima cetiri slova "i" sto ga cini znatno kracim i zato je malo utisak drugaciji. Ideja logotipa je da predstavi kreativno simbolicki a ne realno kao na fotografiji, kako si navikao da vidjas svaki dan.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...