Jump to content

Novi most preko Dunava

ddd s
 Share

Recommended Posts

Sve drzavne poslove No. 1 radite :) svaka cast... Nedovoljno zanimljiva tema, obradjena na zanimljiv nacin!

Bolji vam je spiker (spikerka) bila proshli put... Mozda sam subjektivan :)

mali off: uopste mi nije jasno kako se ovakve raskrsnice velikog protoka saobracaja rade sa semaforom! Ne znam da li su ljudi culi za petlju, nadvoznjak, podvoznjak, kruzni tok... Ali ipak ovo je Srbija!

mali off: uopste mi nije jasno kako se ovakve raskrsnice velikog protoka saobracaja rade sa semaforom! Ne znam da li su ljudi culi za petlju, nadvoznjak, podvoznjak, kruzni tok... Ali ipak ovo je Srbija!

Upravo to je i meni palo na pamet. Zar se ti tipovi raskrsnica ne rešavaju posebnom vrstom petlje? U engleskom se zove cloverleaf interchange, ne znam izraz na našem jeziku, nisam iz te struke.

@galeb: Samim tim bi poraslo vreme rada, rendera, a direktno proporcionalno i cena rada, za ovo sto su radili i vise nego dovoljno... Investitori, izvodjaci, narod, svi mogu da vide sta se radi, to je i cilj projekta...

@ deep blue: Nisam ni ja iz struke, ima ovde kada se pogleda klip i normalno reshenih ukrstanja, ali me izludjuje to... Znam za par primera u Srbiji gde je stavljen semafor, pa je posle mnogo vise kostala prepravka toga svega u normalan kruzni tok ili nadvoznjak... Cudi me da ovaj projekat potpisuje neki institut saobracajni, a ovakav propust... To meni nije jasno, ali se sve vishe mirim da zivim u drazavi Srbiji takvoj kakva je...

Ovakva raskrsnica je gora ideja od podizanja mosta na livadi :D

@ddd s solidan projekat kao i uvek - mada bih uporedio ovo sa prethodnim projektom " stambeno naselje (dulvil) " koji puno bolje izgleda - ocigledno je da je za ovaj budzet bio znatno manji? Ili je u pitanju kraci vremnski rok? A najverovatnije i jedno i drugo :)

Super je, svidja mi se skroz.

Jeste da je steta sto su kola nepomicna, i sto se reka ne pomera, ali verujem da je sve to sa razlogom, odnosno srazmerno budzetom koji je bio za projekat.

Imas stvarno gresku u natpisu Zrenjanin, kao sto rece MulinoBianco

solidan projekat kao i uvek - mada bih uporedio ovo sa prethodnim projektom " stambeno naselje (dulvil) " koji puno bolje izgleda - ocigledno je da je za ovaj budzet bio znatno manji? Ili je u pitanju kraci vremnski rok? A najverovatnije i jedno i drugo :)

I los model ferarija ce uvek biti zanimljiviji nego najbolji model juga. Prosto je tematika bila takva - manje atraktivna (22 km puta po njivama sa mostom)

Sto se tice budzeta ... kako god da dogovorim posao uvek dajem sve od sebe da izgleda sto bolje, tako da ostaje samo vremenski faktor.

U sceni ima oko 2000 vozila i njihovo animiranje bi bilo ogroman posao. Razmatrao sam par pluginova koji se time bave i iako su mocni, zahtevaju dosta vremena za implementaciju. Takodje u tom slucaju sva vozila mojaju posebno da se pripreme (za pocetak nezavisni tockovi od karoserije ...) a i javljaju se dodatne komplikacije sa bake-ovanjem GI pass-eva.

Šteta što nisi animirao vozila u onim noćnim, izgledalo bi efektnije, ovako se kreću nebo i voda a vozila stoje.

Kadar je lep, moglo je malo više neba.

U principu nema šta da se komentariše deluje odrađeno kako treba, projekat je ružan, most je ružan, težak posao da se napravi dobar video od svega toga... 10 minuta je baš previše, nisi kačio negde samo animaciju (gledao sam do noćne)? Možda je bolje ceo video da kačiš u video zonu a ovde samo animaciju...

I ovo na početku videa, to je neki plugin za after, za Dulvil (:lol: za ime) si stavljao nešto što sam video kod nekih "naših" kineza, sa onim apstraktnim cvećem, je l to sve neki template, dobro izgleda, šta je to?

U pitanju jeste AE, a plugin je Form od Trapcode-a. Ne mogu da provalim ali imaju neku jaku vezu sa Red Giant Software-om. Ukoliko te interesuju partikli mislim da su oni nezaobilazni. Sto se tice grafickih elemenata skupljani su sa svih strana. Hint za ove cvetove je floral animations footage i sl.