Jump to content

Muzicki spot Tropico Band - Mislicu na tebe

vedad
 Share

Recommended Posts

Prvi put rad sa glumcima, i prvi put kombinacija RED i Canon materijala.

Zanimljivo iskustvo :)

1. DAN (hodnik zatvor, poseta zatvor, celija, bend, spavaca soba, trpezarija)

rasveta: 3 x 1200 HMI, 1 x Gaffer kit, 1 x 1000W tungsten

kamera: RED, rental Magicbox

2. DAN (most, kafic, scena pod prozorom, ubistvo, kraj)

rasveta: 1x 1200 HMI, 1 x 575 HMI, 1 x Gaffer kit

kamera: Canon 7D

uloge: Vuk Kostic, Milica Milosavljevic, Tropico Band

scenario, rezija, kamera, dop, edit: Ja

kolor korekcija: Keky

Lepo uradjeno!Profi, ali sta ce vam: 5 years later i vreme pm, am. Sve je na srpskom, zasto i to ne bi bilo.

Based on a true story... nisam hteo da izbacim pa je to povuklo i ostalo na engleski, ali svi razumeju. U slucaju da spot prezentujem nekim stranim izvodjacima ovako je bolje ;)

Bravooooo!

Odlicno, tvoj nazreliji rad do sada i jedan od boljih spotova u zadnjih par godina u Srbiji.....

Extra fotografija, rezija, montaza...svaka cast!

Jedine dve zamerke su: loshe resheni titlovi (ako si vec hteo te fore sa titlovima, mogao si malkice vishe da se potrudish) i malo neubedljiva gluma na sceni na mostu na kraju.....

Znao sam da ce Suncica da napravi coveka od tebe!

Bravooooo!

Odlicno, tvoj nazreliji rad do sada i jedan od boljih spotova u zadnjih par godina u Srbiji.....

Extra fotografija, rezija, montaza...svaka cast!

Jedine dve zamerke su: loshe resheni titlovi (ako si vec hteo te fore sa titlovima, mogao si malkice vishe da se potrudish) i malo neubedljiva gluma na sceni na mostu na kraju.....

Znao sam da ce Suncica da napravi coveka od tebe!

Hehehehhehe ko prodje kroz Tv Dugu taj zreo covek mora da postane... a da ne zaboravim SatTV i Sat DM plus Tv... ja sam ti kao iz legije stranaca istreniran :)

Da, most, vrlo glumacki zahtevna scena za nju a duvalo je na -8 napolju... otpale su nam ushi :)

Prvobitno sam hteo da u toj sceni sakrijem njeno lice iza Vukove glave (pogled prema starom gradu) kada decko prilazi da pruzi ruku, tako da eliminisem mogucnost da ona zezne scenu ali sam u zurbi zaboravio. Sad mi je krivo strasno, nebitno sto je bila zima to je moralo da se odradi.

Titlovi hm... kod odabira fonta nisam imao dileme ni sekundu jer sam jos pre snimanja planirao da to bude font kucace mashine. Debljina fonta je mozda mogla biti tanja ali sam namerno hteo da bodu oci u nadi da ce neko iz prvog gledanja skontati poentu priche :)

ih sad, da je bazirano na lukasu, ne bi bila bas ovakva prica :D

nego, zaboravih da pitam, jel Vuk drugar sa ovima iz benda ili su ga platili?

Platili su ga ali ne znam koliko. Cisto sumnjam da bi se covek mrznuo za dz na -15, potapao u hladnu vodu u kadi, nije spavao 2 dana... Moj budzet je bio sve osim glumaca.

• 2 weeks later...

Ja ne slusam domacu muziku, pa samim tim i nemam cesto priliku da pogledam domace spotove ali ono sto vecinom ugledam na TV-u je tiha jeza. Ovaj spot izgleda apsolutno profi i odskace od svih ostalih domacih spotova koje sam video. Svaka cast na reziji i fotografiji.

Ja sam inace amater kojem je film najveca strast i vec par godina se samo-edukujem po pitanju svih elemenata neophodnih za realizaciju istog (posto jedino sto trenutno imam su scenario, nekoliko glumaca i mnooogo dobre volje). Planiram sa dva prijatelja da uskoro pokrenem malu video produkcijsku kucu uz nabavku profi kamere i objektiva koji bi mi omogucili upravo taj "film look" (kao da je snimano 35mm kamerom).

Ono sto me jako interesuje je koja je cena RED ONE kod nas i postoji li i RED EPIC vec kod nas?

Potpuno off topic, posto si profesionalac, zivo me interesuje tvoj komentar na moj prvi "projekat". Tacnije radi se o reklami za onaj konkurs za Nectar sokove i ne trebaju mi glasovi vec samo misljenje strucnjaka s obzirom da ja nisam edukovan u oblasti rezije, montaze, post produkcije, a ni glume ali sam se zaista potrudio da odradim sto je profesionalnije moguce taj mini projekat. Ja sam u reklami protagonista (u prvoj sceni sam ja) i angazovao sam tri drugara koji takodje nemaju nikakvog iskustva sa glumom :) ali kapiram da ces odmah primetiti da se ne radi o profesionalcima. Eto, ako imas minut vremena, poseti ovaj link (

), i odgovori mi na private msg ili na YT sta mislis :)

Snimano je mojom igrackom od kamere Practica (placena oko 14000 din xexe), montirao sam u Premiere CS5, post radio u After Effects CS5.

Unapred hvala na komentaru i jos jednom - svaka cast za spot! Cista 10ka :)

Pozdrav

Generalno imam problema sa stvarima koji svi hvale, osecam blagu neku averziju. :P Za spot sa cuo na poslu. Iskreno ocekivao sam nesto drugacije. U svakom slucaju prijatno iznenadjen. Koliko god da je placen - vredi, totalno nebitno. Kadrovi iz stana su vrh, dinamika ok s obzirom da je pesma takva (u sustini sporija) da je tesko pogoditi tempo da ne bude dosadno a da opet ispratis radnju na pravi nacin. Gledao sam spot do sada nekih 20 puta sigurno a imao sam priliku i da radim playback njihov sa istom pesmom. Momci iz Tropica su zahvalni za snimanje... Zivi su, svaku emociju iz pesama isprate pokretom ili grimasom a ovde su pokazali da znaju i da glume. Kadrovi, dinamika - super nista "overworked", a sto je najbitnije sve to izgleda odlicno, lepo i bez preterane filozofije, prava mera. Ne znam ko je radio spot (mozda cak i ti) za Vozd - probaj da me ne volis, ovaj spot deffo ide rame uz rame sa njim. Iskreno bio bih prezadovoljan da moj prvi spot bude upola dobar kao ovaj. Jedino sto mi bode oci u celoj prici je onaj deo sa Vukom koji stoji na dzipu... mozda bih ga presekao ranije. Nekako mi totalno deluje predugo.... ne znam :) Opet kazem, svaka cast.

Zanimljiva zelja za prvi spot :D.....

"Probaj da me ne volis" je radio Keky..... (Visual Infinity)......

Ne znam jos uvek ko je ko ovde, ne zamerite :P Od nedavno sam poceo da se zanimam za spotove, a za ovo mesto sam cuo od kolege. Svidja mi se to sto mozes otvoreno da komuniciras i sa samim autorima i na kraju krajeva vidis i naucis nesto korisno.

Sto se tice izbora ta dva spota. Nije mi bila namera da ih direktno uporedjujem. Ako cemo iskreno autor Vozda je imao podrsku MUP-a. Covek je mogao da napravi mali rat i sve to lepo snimi. U svakom slucaju vise resorsa na raspolaganju a ne bih mogao reci da mi je ukupni dojam da je spot za vozd bolji. Mislio sam na ozbiljnost oba, zaplet, razrada i rasplet. Postoji prica i na kraju krajeva i poruka. Cesto ljudi hvale svasta i zaborave da je spot tu zbog pesme a ne pesma zbog spota. Mogao je lagano da parkira njih u neki klub, montira par casa ispred, barmen... riba dolazi sa drugim tipom, on ispija jack i ubija tugu u istom, susretnu im se pogledi, ona odlazi sa novim alfa muzjakom ..etc, etc... pffft.... vec vidjeno milion puta i sto je najgore i to bi se prodalo i masa njih bi bila u fazonu woow, super matori. Ovo je nesto drugacije i ne tako cesto vidjeno u Srbiji. Zbog toga ovaj i taj Vozd odvajam i to je nesto sto ih cini posebnim, bar meni.

Thnx, to je pravi kompliment ako ga poredis sa Vozdom. Inace, ja sam ucestvovao na tom spotu,

radio sam onaj kadar superslow-a kad metak prolece pored kamere :)

Sto se tice Nektar reklame, ova je jedna od boljih :D Koliko sam razumeo ove sa konkursa

fora i nije da se snima dobrom kamerom vec mobilnim telefonom, ideja je skroz ok, samo

nisam siguran da postoji bolja ideja od one koja je vec uradjena za peraca stakla :D

Thnx, to je pravi kompliment ako ga poredis sa Vozdom. Inace, ja sam ucestvovao na tom spotu,

radio sam onaj kadar superslow-a kad metak prolece pored kamere :)

Sto se tice Nektar reklame, ova je jedna od boljih :D Koliko sam razumeo ove sa konkursa

fora i nije da se snima dobrom kamerom vec mobilnim telefonom, ideja je skroz ok, samo

nisam siguran da postoji bolja ideja od one koja je vec uradjena za peraca stakla :D

Ako si mislio na moju reklamu (pljakca!), veliko hvala! Kad pritom taj komentar dodje od nekoga ko je veoma kompetentan i strucan, moje zadovoljstvo je jos vece :) Ako nisi mislio na moju reklamu, onda blago onom koga si nahvalio :)

A sto se tice konkursa, oni su naveli da moze da se snima bilo cime, pa i kamerom sa mobilnog ali ne da mora ili treba.

Gledao sam puno spotova sa ovih prostora.. pocelo me zamarati na svim spotovima ista fora 7d , 5 d i njihova boja..bjelilo , stalno isti fazon fokus zamucenja i lijevo desno sa kamerom ..od 100 spotova, 95 isti fazon.,da sad ne objasnjavam kako to ja dozivljavam, nisam nikakav pro , ja se zezam sa videom..kao hoby u slobodno vrijeme..

Ja sam snimao spot 2 sata sa drugom uz kafu i , montirao ga 5, 6 sati iako pojma nemam u premieru, tako reci moj prvi dodir..jednostavno mi se svidja zezanje sa videom.

Svaka cast na boji videa , izgleda svjetski.. kadrovi , prica, ali boja mi je extra.

..vidio sam da je i onaj ko je radio Sergeja Cetkovica na novom spotu ,,ubio taj efekat 7 d , 5d i slicno..

Jos jednom sve pohvale na spotu..

------

edit by Xandros:

Bez koriscenja oversize fontova u postovima.

Generalno jedan od lepsih spotova kod nas. Ima par greskica ali nekako mi najvise smeta rez na 1:15 kada pocinje pesma

Ja bih sa samom pesmom krenuo negde dok glumac bira broj telefona, a ruke i coveka koji lupa po kongama (van ritma ili sync nije dobar) skroz izbacio iz tog dela.