ivan.bajalovic Posted January 30, 2011 Report Posted January 30, 2011 Odvojih 15ak minuta, da odmorim od pravog posla i u svom PROGRAMSKOM JEZIKU CMS sam napravio sajtic, malo manjih funkcionalnosti ali jbg niko me ne placa 300e po satu :D http://ocistimosrbiju.thenenad.com/
luki Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 @mlst ovo je pljacka, pranje novca je nesto drugo. pozdravi borisa. :)
pirossi Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 Odvojih 15ak minuta, da odmorim od pravog posla i u svom PROGRAMSKOM JEZIKU CMS sam napravio sajtic, malo manjih funkcionalnosti ali jbg niko me ne placa 300e po satu :D http://ocistimosrbiju.thenenad.com/ lako je kad si prepisivao od ljudi koji su uložili puno radnih sati dizajnirajući i usklađivajući tu nežnu #FFFCDD sa ovom usranom #683B14. + oni su morali da plate struju, vodu, poslovne prostorije, doprinose, markice za prevoz i hram sv.save, muškatle za office, water-cooler, domestos, žuti i crni sok...
hiSamuraj Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 ju ju ju ju ju ju ju ju i ju ju ju ju ju ju ju ju bog te video.... :angry:
Ivanica Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 Iskreno, ništa novo. Bezobrazluk jeste, ali ... Primer, moj dečko je sa ortakom pre tri godine radio jedan "komplikovan portal" za strance, nešto tipa nađite dečka u kombinaciji sa fejsbukom. Ne mogu da se setim da li im je trebalo mesec dana ili dva da urade taj posao i dobili su po 1500 evra za to. Ostale pare su otišle na menadžere i njihove menadžere i one koji su ugovarali posao. Samo psd fajl su platili 700 evra. Na kraju se ceni da je za sajt uloženo 20.000 evra. Cela situacija mi liči na to, ova budala koja nema pojma o životu kamoli o webu je prepustio nekome da vodi posao, taj se prozvao za nekog menadžera, ali ni on nije imao pojma o poslu pa je morao da nađe trećeg koji će mu preporučiti nekog programera, a taj je mislio da je njegov sinovac odličan da bude pomoćnik menadžera jer zna programere i bio je u fazonu "uuu, ministarstvo, mogao bih malo da se ugradim, čuo sam da perin sin radi taj flash." Sve pare su otišle na one ljude između programera i krajnjeg proizvoda.
feedback Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 ne razumem sto su placali 26.000e nesto sto moze da se dobije za 10e ovde
bobi Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 Svi ste vi ljubomorni zato što ne umete da uradite ono 3D(ejevsko) obrtanje ikone... a to brate... košta...
Trunks Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 @feed: kasno Marko... :) Mogli su proci 2600 puta jeftinije :)
px325 Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 aaa, to je otprilike 7 Mac Pro Two 2.4GHz, taman za firmu xD
pirossi Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 sajt je ažuriran: http://www.ocistimosrbiju.rs/src/index.php i očišćen od bagova. klikneš na mapu i dobiješ deponiju: Fatal error: Call to undefined function: json_encode() in /var/www/ocistimosrbiju/classes/class.locator.php on line 71
toshe-sku Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 Direktor "Komtrejda" Veselin Jevrosimović rekao je Tanjugu da sajt te kompanije vredi milion evra, jer je interaktivan, a iza onoga što se vidi, iza "front pejdža", stoji ozbiljan sistem.
pirossi Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 ^ pokušavam da na sajtu tanjuga pronađem tu vest i dobijem: ADODB.Recordset error '800a0bcd' Either BOF or EOF is True, or the current record has been deleted. Requested operation requires a current record. /arhiva_vesti.asp, line 192 sve samo poznavaoci CMS jezika...
toshe-sku Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 to je tu upisano ispod naslova 'Šta kažu stručnjaci' http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yy...p;nav_id=489491
kobayashi Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 Po uzoru na ovu ideju: http://www.milliondollarhomepage.com/ sajt ocistimosrbiju ce imati 1000x1000 piksela, i svako ce tu po ceni od 1€ po pikselu moci da zakupi kantu odgovarajuce velicine (koliko para, toliko piksela za kantu), a u koju ce moci da ubaci sta god pozeli od informacionog djubreta. Da li su u pitanju vesti na sajtovima dnevnih listova, forumima, portalima, ili su u pitanju nezeljeni komentari ili cak profili nezeljenih prijatelja na fejsbuku. Bice dovoljno samo uz pomoc plugin-a, koji se dobija pri registraciji (tj. zakupu) na portalu ocistimosrbiju, odabrati opciju "send to ocistimosrbiju-bin" na desni klik misa, i zeljeni objekat ce nestati u kanti. Treba napomenuti da ce kapacitet kante zavisiti od broja piksela. Pocetni kapacitet ce biti 10GB po pikselu, a podaci u kanti ce se trajno brisati svakog 31. oktobra u ponoc. Realizacija ovog projekta bice ostvarena uz pomoc firme koja je izradila pomenuti portal, a uz svesrdnu podrsku Pentagona, CIA, FBI, NSA, MI5, MOSAD, KGB, 國家安全部 i drugih, koji ce u pocetku, dok ne uspeju da razviju sopstvene portale slicne namene, koristiti portal ocistimosrbiju kako bi se oslobodili informacionog djubreta stetnog po njih i gradjane njihovih drzava. Ovde se posebno podrazumevaju informacije koje objavljuje Wikileaks, a u tu svrhu je planirano da se iz meseca u mesec 'kapacitet' svakog piksela na portalu ocistimosrbiju povecava geometrijskom progresijom sa odnosom 10. Kad se imaju u vidu ove planirane mogucnosti, cena za razvoj portala nije vredna pominjanja.
suMAHER Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 Očistimo Srbiju ORIGINAL Očistimo Srbiju ćirilica 2010 Očistimo Srbiju kad se prebaci na latinica 2008 Firma osnovana 2009 "napravila" sajt još 2008! Joooj, ovi diletenti ne umeju ni da prekreče stari sajt. Ali se trude. Kako krečite - džabe krečite!!! :D
pirossi Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 "stručnjaci" su nama dali situaciju na tržištu. njima hvala.
luki Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 ova tema je isuvise smesna posle vecerasnjeg insajdera...
webarto Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 Sigurno je radio 24h x 30 dana, po uzoru na one iz Kolubare :)
luki Posted January 31, 2011 Report Posted January 31, 2011 mozda i jeste, jutros je bio flash na nivou srednjoskolca, u toku dana je bio neki bez/braon, a veceras je postavljen ovaj ultramoderni cms koji prikazuje deponije preko google mapa.
Mratchny Posted February 1, 2011 Report Posted February 1, 2011 Jel zna neko gde u Srbiji ima dobra škola za programski jezik CMS? Mnogo bih voleo da radim web sajtove za vladu Srbije, pa želim da naučim programski jezik CMS :) :) :) Bruka!
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now