chiller Posted January 29, 2011 Report Posted January 29, 2011 http://www.ocistimosrbiju.rs/ http://www.blic.rs/Vesti/Politika/232333/M...rtal-26000-evra Ministarstvo životne sredine i prostornog planiranja je firmi Logik Internet platilo više od 2,5 miliona dinara, odnosno gotovo 26.000 evra, za izradu veb portala akcije "Očistimo Srbiju", saopštila je danas Koalicija za nadzor javnih finansija.
chiller Posted January 29, 2011 Author Report Posted January 29, 2011 <title>26.000e</title> :rolleyes: http://www.elance.com/s/ajde/ http://www.logik.rs/internet.htm http://www.logik.rs/razno-0-vesti.htm ...
kodi Posted January 29, 2011 Report Posted January 29, 2011 ah, ne brini, nije taj uzeo vise od 2-3 iljade. ostatak je vracen onom sto je narucio sajt.
kodi Posted January 29, 2011 Report Posted January 29, 2011 inace ako pogledamo njegov hourly rate, i koliko je vremena trebalo za ovako nesto sajt nikako ne treba da kosta vise od 500-600 eur :D
kodi Posted January 29, 2011 Report Posted January 29, 2011 takodje ako 26000 eura podelimo sa $15, pa racunamo da je radio 10 sati dnevno, svaki dan, ispada da je ovo pravljeno 173 dana :D
Vrabac Podunavac Posted January 29, 2011 Report Posted January 29, 2011 inace ako pogledamo njegov hourly rate, i koliko je vremena trebalo za ovako nesto sajt nikako ne treba da kosta vise od 500-600 eur :D Jasno piše: Poslednja izmena cena izvršena je 1.11.2010. godine. na http://www.logik.rs/cenovnik.htm Hitno update, pa onda računaj. :D
stormwatch Posted January 29, 2011 Report Posted January 29, 2011 Ako su ona mogu slobodno reci govna od potreta u Skupstini Srbije koje bi dete u osnovnoj likovnoj skoli na casu precrtavanja bolje nacrtalo kostala 150.000 din po faci onda i ovaj sajt opravdava 26.000 Eur :lol: :lol: :lol:
chiller Posted January 29, 2011 Author Report Posted January 29, 2011 Bog te nije ebo...sta covek prica... “Portal je rađen u programu CMS, što je malo ozbiljniji kompjuterski jezik od onog koji se primenjuje za obične sajtove. Na njemu će građani moći da nađu mape i podatke o lokacijama deponija, dok će opštine imati dostupne informacije o kapacitetima ostalih lokalnih samouprava”, objašnjava Đurić. Ponuda je upućena 30. marta a prihvaćena je 6. aprila. http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=489174#hrono
chiller Posted January 29, 2011 Author Report Posted January 29, 2011 sajt ministarstva,sekcija tenderi... http://www.ekoplan.gov.rs/src/Tenderi-i-ko...-25-p2-list.htm Zasto me necudi da nema tendera za sajt ocistimosrbiju :lol:
LuckyBug Posted January 29, 2011 Report Posted January 29, 2011 Mogli su proci 2600 puta jeftinije :)
robertrafai Posted January 29, 2011 Report Posted January 29, 2011 Jasno piše: Poslednja izmena cena izvršena je 1.11.2010. godine. na http://www.logik.rs/cenovnik.htm Hitno update, pa onda računaj. :D mozda su oni te cifre pomesali sa evrima pa misle da su jos i dobro prosli :)
bannedbyRetard Posted January 29, 2011 Report Posted January 29, 2011 zuti pljackaju ne biraju nacin!!
Blood Posted January 29, 2011 Report Posted January 29, 2011 Ljudi, sto ste napali jadnog coveka koji je radio sajt, pa nije on sigurno uzeo sve pare. Narucilac sajta je sigurno platio par ljudi da pisu tekstove, onda je sigurno placena bar jedna osoba da komunicira sa izvrsiocem posla, onda, bar 10ak "strucnih" (bliza i dalja rodbina) lica je placeno (ne ispod 500e) da izvrse review sajta. Lako se nadje gde je otislo 26000 evra. Uostalom, ako je uspeo jednom tikvanu da "objasni" da je CMS napredni kompjuterski jezik, i treba da mu uzme 26000 evra! :))) EDIT: Ne znam za vas, ali ja kad bi radio sajt za neku drzavnu firmu.. cena bi bila: cena x3 - bez razmisljanja! Iz iskustva znam kako je raditi sa ministrima, kurcima palcima i generalno svima vezanim za drzavne institucije.
Trunks Posted January 29, 2011 Report Posted January 29, 2011 Mislim da je prerano za bilo kakve zaključke, ne verujem da je onaj Flashić koštao 25k evra. A neki sajt itekako može da košta 25.000 EUR pa i više, samo me onda jako zanima šta će napraviti. Ako sajt ne bude nešto što opravdava cenu, onda je to klasična priča sa portretima u skupštini.
chiller Posted January 29, 2011 Author Report Posted January 29, 2011 ...u pravu si ima i ovo,sad vidim da nisam postovao http://www.ocistimosrbiju.rs/srl/index.php <p><em>-korisnik kredita banci podnosi zahtev za kredit sa kompletnom dokumentacijom</em></p> <p><em>-banka donosi odluku o odobravanju kredita</em></p> <p><em>-korisnik kredit pokreće postupak nabavke komunalnih vozila</em></p> <p><em>-korisnik kredita zaključuje ugovor sa izabranim dobavljačem i sa bankom</em></p> ... <p> </p> <p> </p> <p> </p> Proslo je vise od 8 meseci od kada je ugovor potpisan,ako dosad nije uradjeno nesto vredno,dajem an arm and a leg da nikada i nece.
pirossi Posted January 29, 2011 Report Posted January 29, 2011 n'umete da cenite znanje CMS jezika :D
MiksaBG Posted January 30, 2011 Report Posted January 30, 2011 Posto 90% nas ovde je moglo da odradio ovo mnogo bolje, od sada za ovakve sajtove ne mojte da dajete ponudu manju od 50.000E. A kao referencu zasto 50.000 dajte link od ovog djubreta iznad :lol:
luki Posted January 30, 2011 Report Posted January 30, 2011 ja sam ranije na zoni postovao link sa b92 o sajtu ministarstva za dijasporu koji je placen dva miliona dinara. tada je evro bio oko 80 dindzi, sto ce reci, taj cms jezik kako god okrenes bude oko 25k €.
mlst Posted January 30, 2011 Report Posted January 30, 2011 Vidim da mnogi ne kapiraju ovde da se ne radi o sajtu kao sajtu . Znachi za sajt je dato standardnih kazi ga 1000 evra a ovih ostalih 25.000 je otishlo u ruke onoga ko je i odobrio te pare . Niko nije lud da da 26 soma za sajt . Spomenuo sam drugu on kaze cisto pranje novca .
luki Posted January 30, 2011 Report Posted January 30, 2011 a taj drug sto kaze da je pranje novca, ko je on?
mlst Posted January 30, 2011 Report Posted January 30, 2011 Boris Tadic :D zar je bitno ? Kako bi drugachije objasnio ovaj transfer ?
mlst Posted January 30, 2011 Report Posted January 30, 2011 " naš sajt će moći da prikazuje čak i slike u rezoluciji 200 x 200 piksela, a pored toga će imati čak dve verzije, ćiriličnu i latiničnu." :D
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now