Jump to content

Cena koštanja projekta

Mikimax

Recommended Posts

• Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

KVALITETNO UREĐENJE PROSTORA SA DIPLOMOM ILI BEZ NJE

Na pitanje koliko naplatiti enterijer/preporuke (!?)- odgovor pronaci u tekstu (3.pasus):

http://srbija-nekretnine.org/blog/post.php?id=226

Savet se daje da ljudi mogu i sami da urede svoj prostor.

Usput mogu (ako hoce) da nauce i 3DMax, AutoCAD da bi mogli bolje da sagledaju... (?!!)...

-"lako ostvarivo"-

pa jos pride: ko je "nadareniji" moze i na kurs, pa moze nastaviti posle kursa i na "Megatrend", "Union"...naravno-kada uvidi da mu ide od ruke - laganim pregledavanjem interneta.

I zakljucak: "Iako kreativan, ovo svakako nije profitabilan posao"

ETO NAM GA NA!

PS: i onda dobijemo strucnom rukom vodjen i izveden zivotni prostor. Uzivanje za stanare i za slikanje i slanje rodbini i raznim arh. portalima po svetu:

http://srbija-nekretnine.org/oglas.php?id=113417

• 2 months later...
Dobro da se bar na nekoj temi pokrenula prica o ovome... Jeste mali off ali bitno je da se diskutuje! Ta cena je za Srbiju bash jaka... I neko ima obraz da dodje i kaze da uzima 30e dok arhitekte sa iskustvom od 30, 40 godina rade za 3,4 evra da prehrane decu... Ali to je Srbija! Posle se vlast pita zasto ljudi odlaze... Zbog toga sto ovde nema posla, ako ga u nekom slucaju i ima sramno je placen... Onda mladi i obuceni ljudi odu u neku stranu zemlju dobiju zeljeni novac a drzava u koju su otisli visestruko profitira jer je dobila strucnjaka a nije ulozila dinar u njegovo skolovanje, osiguranje....

Cekaj, jel taj arhtiekta koj svoj projekat naplacuje 30e treba toga da se stidi? napisao si - kako taj neko ima obraz da dodje i kaze da uzima 30e. a zasto tacno ne bi imao "obraz"? i kakve to veze ima sa nekim ko za svojih 40 godina iskustva nije nista naucio, pa mora da radi za ta 3e? To sto neko ima "iskustva" ne znaci da je to iskustvo kvalitetno, cak ne znaci ni da je korisno.

Davno smo pričali o ovome. Cvijović Vuk je lepo objasnio i rekao sam da sam pogrešio jer sam mislio da se pravi komparacija između iste copy-paste Arhitekture, samo u različitim sredinama.

Naravno da te cifre treba da idu i preko ako se radi detaljan projekat enterijera, ako se studiozno razmatra kontekst i veza objekta sa istim. (što bi po mom mišljenju trebalo da se radi na svakom projektu) Uopšte, cene treba da rastu u odnosu na kvalitet objekta (funkcionalni i estetski), utrošeno vreme, primenjeno iskustvo...

Kako si se ti promenio za dve godine (rekao si na nekoj od tema da je drugačije gledati neke poruke sa distance od nekoliko godina) tako sam se i ja promenio i sazreo i na neke stvari gledam malo drugačije. Ne vidim nikakvu poentu da se neka izjava izvlači iz konteksta kada sam upravo posle te izjave i navedenih argumenata rekao da nije u redu što sam se onako zaleteo.

Naravno da iskustvo od 30 i više godina može da bude i loše, ali nisam o tome govorio...

• 2 months later...

Čak se razmišljam da platim tih 590 dinara da bih video "kvalitet" tog "rešenja"...

Od ovoga nema dalje. Kraj. Dno.

Koncept: "Da bi se u sobu smestila dva kreveta, neophodno je da oni budu podignuti na sprat. Osim kreveta tu se treba naći garderober, radni sto i polica za igračke. To je sav neophodan nameštaj i za više od toga ovde nema mesta. Dobar raspored nameštaja će pružiti više komfora i mesta za igru."

71f546ac7e.jpg

...Može i fudbal da se odigra kad mu dođu drugari...

Davno smo pričali o ovome. Cvijović Vuk je lepo objasnio i rekao sam da sam pogrešio jer sam mislio da se pravi komparacija između iste copy-paste Arhitekture, samo u različitim sredinama.

Naravno da te cifre treba da idu i preko ako se radi detaljan projekat enterijera, ako se studiozno razmatra kontekst i veza objekta sa istim. (što bi po mom mišljenju trebalo da se radi na svakom projektu) Uopšte, cene treba da rastu u odnosu na kvalitet objekta (funkcionalni i estetski), utrošeno vreme, primenjeno iskustvo...

Kako si se ti promenio za dve godine (rekao si na nekoj od tema da je drugačije gledati neke poruke sa distance od nekoliko godina) tako sam se i ja promenio i sazreo i na neke stvari gledam malo drugačije. Ne vidim nikakvu poentu da se neka izjava izvlači iz konteksta kada sam upravo posle te izjave i navedenih argumenata rekao da nije u redu što sam se onako zaleteo.

Naravno da iskustvo od 30 i više godina može da bude i loše, ali nisam o tome govorio...

Ko je Vuk Cvijovic, ako smem da znam?

I ako to nije posebno cuvana tajna?

• 2 months later...