Jump to content

Moja prva slika - DAJANA T

Recommended Posts

Ljdi danas sam dobio canon eos 550d

ima li negde upustva na srpskom ili morm iz engleskog da ucim??

Evo mojih prvih slika:

Moj deka

dekabezmladeza.jpg

Seka

IMG_0063.jpg

IMG_0061.jpg

I ja....

troca.jpg

Valjda sam dobro postavio. Nov sam ovde, nemojte da mi zamerite ipak mi je prvo post, prve slike!!! Sta god da sam pogresio recite ja cu sigurno ispraviti!

Canon 550d 18-55IS (danas sam ga kupio)

Bilo kakav komentar bice koristan i mio!!!

40,450 dobrodošao... nek ti je sasrećom taj aparat i brzo ga boljim zamijenio... ;)

pogriješio si što si ođe uopšte došao išta da postaviš... ođe prvo treba deeeebelo da se načitaš, pa za jedno 10-15 dana nešto da postaviš ;)

Dobro dosao!

Cestitam na aparatu! Strava izbor!

Sasvim solidne slike!

Cuo si sta kaze Gremlin, i citaj od starijih tema ka novim da te ne grde mnogo.

Videces, nezgodan svet, ali oce da prenesu.

2. fotka: teorija kaze da se izbegava secenje brade (vilice)

Pozdrav za tebe i tvoju familiju, svaka cast

jedan savet za pocetak. Kada fotkas portrete uvek razmisljaj i o pozadini. Gledaj da ti ne ulecu neke stvari koje mogu da skrenu paznju sa lica modela kao sto je npr. radijator na prvoj, ograda na trecoj, ova cevka od sporeta na cetvrtoj. Ako ne mozes da biras pozadinu maksimalno otvori blendu, tj. stavi na najmanji moguci f broj i pozadina bi trebalo da bude lepo zamucena. Zamucenost zavisi od objektiva do objektiva ali u principu se treba toga drzati. Na trecoj si malo silovao PS, ali, dobro, svi smo se manje-vise na pocetku odusevljavali takvim efektima. Druga lose kadrirana, za bradu ti je Tomm vec rekao, u principu izbegavaj da centralno kadriras, da ono sto fotkas stavljas u centar. Isto vazi i za poslednju fotku. Sve u svemu, gledaj, citaj, fotkaj i sve ce ti se samo kasti...

Videces, nezgodan svet, ali oce da prenesu.

Nismo zgodni - al smo zato nezgodni :lol:

upravo suprotno.. ja bas fin svet upoznah ovde. Samo se treba prdrzavati nekih osnovnih pravila (ponasanja, kucnog vaspitanja i normalne komunikacije) i mi smo u stvari druzeljubiviji od grupe hipika u polju konoplje.

(Samo nemoj da pominjes Olimpus, niti prednosti Nikon sistema u odnosu na Canon i obr.) buahahah

pantapita ti je dao jako koristan savet. Uvek obrati paznju na pozadinu. Model ili nesto to je u prednjem planu je tu pa je tu... to ne mozes da promasis, ali obavezno prosetaj pogledom po ivicama kadra pa vidi sta je sve upalo, da li mu je tu mesto i ukoliko nije, kako moze da se izbegne. Tek onda smesti glavnog lika svoje price na svoje mesto u kadru.

Dobrodosao :)