Jump to content

[Rad] Blender 2.5

morder
 Share

Recommended Posts

• Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

....Now, says DeRose, open-source software like Blender can do almost everything Pixar's software can do. Last summer, Pixar even open-sourced its subdivision surface code library. "We had a competitive advantage for ten years," DeRose says, "but now we get more value by letting everyone contribute."

Ma ja sam verovao u ovaj program jos 2005 dok su me svi sazaljivo gledali kad bih im rekao da radim u njemu :D .

Slozio bih se sa tobom Lucky oko pixara, ali samo ako mislis na nesto drugo sem nihovog renderera. Mozda po kvalitetu nemoze da se poredi vise sa novijim rendererima, ali i dalje je neprikosnoven u brzini. Bar ja tako mislim.

Na sta si konkretno mislio kada si reko da su svi bolji od pixara?.

Bdw za Blenderase. Imam cudan problem sa zadnjom verzijom Blendera sa ukljucenim svim cuda kernelima. Cicles mi neradi prijavljuje neku gresku.

Dosad sve predhodne verzije su radile besprekorno (u experimental modu). Radi se verziji skinutoj sa Graphicall.org "Fastest build with all Cuda kernels ........x64".

Pa ono sto pise to sam i mislio :)

Zive od stare slave, filmovi su im losiji a ni render ne izostaje, kad pogledas sta radi Animal Logic, Sony, Dreamworks, Digic, Blizzard, donekle i Disney mada su ista firma ... jednostavno neuporedivo losije, kolka je brzina ne znam a nije ni vazno, vazno je sta se vidi na kraju.

Pre godinu dana rekao bih bar su u animaciji dobri al Brave kao zadnji u nizu ima gresaka i u tom pogledu.

Da je neki manji studio ne bi mi smetalo, al ovako kad se dize hajp oko njih ...

Bdw za Blenderase. Imam cudan problem sa zadnjom verzijom Blendera sa ukljucenim svim cuda kernelima. Cicles mi neradi prijavljuje neku gresku.

Dosad sve predhodne verzije su radile besprekorno (u experimental modu). Radi se verziji skinutoj sa Graphicall.org "Fastest build with all Cuda kernels ........x64".

Ranije sam isprobavao te verzije sa grahicall sajta, verujem da postoje neke koje lepo rade ali moje iskustvo je pokazalo drugacije. Par puta sam se opekao isprobavajuci te eksperimentalne verzije, i od tada kao najsigurnije resenje, koristim samo oficijalnu verziju

Cak i ovaj oficijelni 2.66 je toliko neoptimizovan da mi renderuje cca 15% sporije nego 2.64. Najpametnije je za komercijalnu upotrebu koristiti neku verziju X.XX.9 (kao sto treba sacekati bar 2 godine uhodavanja proizvodnje kada kupujete ruski ili rumunski auto :D )

Cak i ovaj oficijelni 2.66 je toliko neoptimizovan da mi renderuje cca 15% sporije nego 2.64. Najpametnije je za komercijalnu upotrebu koristiti neku verziju X.XX.9 (kao sto treba sacekati bar 2 godine uhodavanja proizvodnje kada kupujete ruski ili rumunski auto :D )

Ako govoris o verziji 2.66, onda je mozda resenje 2.66a koji resava neke probleme (bagove).

2.66 renderuje malo sporije zbog implemetiranog multiple importance sampling algoritma. Na ustrb brzine (relativno), dobijas cistiji render sa manje semplova.

Poz

Immz hvala na komentaru. Od svog texturisanja, ostecenja na samom hidrantu , tj. njegovim ivicama , su 100% proceduralni noise i trebala bi najvise da izgledaju random. Al' avaj:) Imam jos jednu ideju oko generisanja ovih ostecenja na ivicama objekta, pa ako rezultati budu interesantni okacicu ih.

Poz

E drugari imam jedno pitanjce....Na ovoj slici imam jelte prozor,e sad me interesuje ovo staklo...tj. ovde nedostatak istog...kako vi to radite...ako stavim fizicki staklo...onda mi stvara puno noisa i mnogo duzi render time..a opet ne izgleda bog zna sta...jel imaju neka fensi setovanja za staklo...ili to budzite u PS-u....uzgred ne obracajte puno paznju na ostatak...ima jos da se radi.

Pozz :D

• 2 weeks later...

Ja izgleda samo kad mi nesto treba pisem...valjda mi necete zameriti...elem ako neko zna neki dobar(ali mislim stvarno dobar,ne neki klinja od 10god koji zna manje od mene(a ja znam malo :D ))tutorial gde je objasnjen interior lightining u Cycles-u...Imam neku scenu(sobicak neki)i ima prozor koji je jedini izvor svetla...a i nije nesto preveliki...pokusavao sam svakako i sa mesh light i sa sun+sky texture...i sve je puno suma i tamno i posle 1000samp...(kad skinem plafon izgleda cisto i lepo na 300-400 sampl.)Nadam se da sam bio jasan.

Unapred hvala.

Pozz. :D