Jump to content

Logo frizerski salon JESHKA

blazza
 Share

Recommended Posts

ne, nikako. ali nikako!!!

ako zaboraviš cutter i budžet, ostaje znak koji bi trebao da bude neka jednostavna "pozivna" poruka.

ovo to svakako nije (ni znak, ni poruka).

ako bi samo svako sledeće slovo imena napravio manje "dlakavijim" od prethodnog (recimo), dobio bi mnogo svedeniji i jasniji izraz. i mogao bi se osloboditi svega ostalog nepotrebnog iz sadašnjeg "rešenja".

promašio si skroz, i ovo pišem kao zahvalnost za glas, iako me sada to postavlja u vrlo nezgodnu situaciju.

ali pretpostavljam da ćeš ovo shvatiti dobronamerno.

ne, nikako. ali nikako!!!

ako zaboraviš cutter i budžet, ostaje znak koji bi trebao da bude neka jednostavna "pozivna" poruka.

ovo to svakako nije (ni znak, ni poruka).

ako bi samo svako sledeće slovo imena napravio manje "dlakavijim" od prethodnog (recimo), dobio bi mnogo svedeniji i jasniji izraz. i mogao bi se osloboditi svega ostalog nepotrebnog iz sadašnjeg "rešenja".

promašio si skroz, i ovo pišem kao zahvalnost za glas, iako me sada to postavlja u vrlo nezgodnu situaciju.

ali pretpostavljam da ćeš ovo shvatiti dobronamerno.

Hvala the.

np, samo se vodi prostom činjenicom: dizajn je najjednostavnija moguća poruka.

sms je limitar na 256 karaktera, tweeter na 128, a dizajn na svega par.

sms piše svako, tweetuju uglavnom (dok)oni koji i nemaju šta da kažu, a dizajnom se bave ljudi u stanju da poruku spakuju u što kraću (svedeniju) formu.

a ponekad, odnos "potrebnog" i "dovoljnog" dizajna se svodi na (samo) čisto ime.

izgleda da delatnost tvog klijenta ne zahteva nikakvu klasu, i zato, opusti se, i osmisli šta će prolaznika sa ulice uvesti u njegov salon.

možda bi ime 99% popusta bio bolji brend?

šalim se, ali pokušavam da ti ulijem saznanje čemu tvoj konkretni rad u ovom slučaju treba da služi.

poprečni presek dlake i sečiva mašinice to svakako nije.

Ta "dlaka" je sasvim slučajno nastala iz imena salona JESHKA a čita se JEŠKA, naravo nisam mu ja dao ime, pa sam zbog toga približio slova S i H i dodao mu iznad, nešto što ne znam kako se zove a u stvari je, simbol koji ide iznad latiničnog slova S da postane Š. U svakom slučaju još jednom hvala, probacu nešto da promenim ili već napraviti nešto novo.

Dacu tu par predloga koji mi trenutno padaju na pamet...od slova "J" mozes da odradis pramen kose. takodje, od slova "K" mozes da odradis makaze. Pa, mozes i iskljucivo typo-based, slovo "E" moze da se pretvori u cesalj koji prolazi kroz slovo "S", odnosno pramen kose. Sto prostije, to bolje...bas kao sto su i ostali rekli.

Ta "dlaka" je sasvim slučajno nastala iz imena salona JESHKA a čita se JEŠKA, naravo nisam mu ja dao ime, pa sam zbog toga približio slova S i H i dodao mu iznad, nešto što ne znam kako se zove a u stvari je, simbol koji ide iznad latiničnog slova S da postane Š. U svakom slučaju još jednom hvala, probacu nešto da promenim ili već napraviti nešto novo.

To se zove dijakritik.

Mislim da bi, pre svega, za "JESHKU" trebao da pronađeš neki mnogo bolji font. Ne znam zašto, ali serifni fontovi mi mnogo bolje leže kada su u pitanju, konkretno, frizerski saloni.

Ne bih da ponavljam, ostali su uglavnom rekli ono što je suština problema kod ovog rešenja. Celu stvar si opteretio velikom količinom elemenata koji u ovom slučaju kvare vizuelni koncept.

Gledajući da napraviš što dinamičniju priču prostim uvećanjem broja elemenata (što je veoma teško, da ne kažem nemoguće u logo designu), približavajući slova "S" i "H" poremetio si kerning, što je, po meni, dovoljan razlog da čitava priča izgleda klimavo, da ne kažem ružno. Dakle, moj ti je savet da pronađeš neki mnogo bolji font. Lepo odeš na myfonts.com, ukusaš "JESHKA" i vidiš koji font iz koje kategorije bi ti najbolje pasovao.

Kad sam već krenuo o tipografiji...

Naravno, "hair studio" ni pod tačkom razno ne bi trebao da stoji u kurzivu, pogotovo ne u ovom fontu. Uostalom, ne sećam se da sam video do sada bar jedan dobar i funkcionalan logotip koji u sebi ima sitna slova ispisana u kurzivu (unapred se izvinjavam ako postoje i takva rešenja).