Jump to content

Jedno pitanje u vezi 3ds max-a

Ozon
 Share

Recommended Posts

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sacekaj bre Sick jos koju.

Ispucane su sve moguce maxove nebuloze sa kojima se mladjani pocetnik moze sresti, a resenje ni na pomolu.

Ovo sad vec postaje licno. Zamisli da sad ne pronadjemo resenje. Svaki sledeci bug ce im olako proci, a to neminovno vodi ka haosu i rasulu. Da li bi iko od nas da radi u takvom programu?

Ajd ovako. Probao sam obrnutom logikom. Sta bi mogao da uradim da zakljucam rotaciju objekta. Malo sam bunario i "prividno" sam uspeo. Kazem prividno, jer se objekat ipak rotira, ali za toliko malu vrednost da ne moze da se primeti okom za pomeranje kursora preko citavog ekrana.

Udji u Customize / Preferences / Gizmos i u sekciji, dole, "Move/Rotate Transforms" proveri kolika je vrednost u polju "Rotation Increment" (default je 0.5). Ako ti je vrednost u tom polju jako mala (npr 0.001), rotiranje objekta ce biti neprimetno za koliki god otklon kursora napravis od gizmoa, da ce ti se ciniti da se uopste ne okrece.

:) bas tako, ovo je postao licni problem...

Nekako ne volim da postoji i jedna jedina stvar u maxu koje nisam svestan sta, kako i zasto postoji u samom programu (naravno ne kazem da sve znam vec da zelim sve da znam)... zato mi je sada ovo veliki izazov... poprilicno sam ubedjen da je malo max prso, ali takav sud cu izneti tek kada istrazim sve moguce opcije kojih sam svestan da na neki nacin uopste uticu na trenutni problem. Mnogo bi bilo lakse da je taj max ispred mene i da na licu mesta isprobavam stvari, tada nekako i intutitivno dodjem do resenja.. zbog nemogucnosti da me nesto samo dovede do resenja ovo postaje intelektualni problem i osecam se da je moja inteligencija prozvana... :) a to niko ne voli...

Pa, ja sam uvek za to da se chaseuju problemi i resavaju. A upravo taj chase problema proizilazi iz zelje za novim saznanjem, i zelje za napretkom u onome sto radis. Kada ne das nikakav znak napora da sam nesto prokljuvis, vec cekas da drugi urade umesto tebe, nesto ne vidim i da kapacitivno to moze da sluzi kao nauk za ubuduce (osim na najuzem planu).

Ne znam da li sam bio jasan, ali ovde bih proveo onu standardnu forumsku parolu - ako tebe mrzi da sam sebi pomognes, nece ti ni ostali pomoci. Malo aktivnosti i interakcije bih samo voleo da vidim od strane autora teme.

I naravno, voleo bih da se problem resi :)

@SiCkMiNd

sa te tacke gledista u potpunosti si u pravu..... :) e sad sto se tice ozonove aktivnosti i angazovanja u resavanju problema.... meni je cak palo napamet da nas ustvari zeza i da realnog problema nema... mada sam pomislio na trenutak i da je decko 3ds max genije koji je izucio svaku mogucu opciju i sada se igra sa nama dok ne nadjemo resenja. Mada, na kraju krajeva sam skapirao da je sve to nebino i bas mi je super da se susretnem sa nekim problemom u maxu... mnogo se lepo osecam trazeci resenje...

meni je cak palo napamet da nas ustvari zeza i da realnog problema nema... mada sam pomislio na trenutak i da je decko 3ds max genije koji je izucio svaku mogucu opciju i sada se igra sa nama dok ne nadjemo resenja.

Auuu brate... :lol:

8071_64216351_Balkanski_spijun_4.JPG

sorry, a jel reinstall maxa nije bio laksi nego da dva dana cekas odgovore ljudi?

Uradio sam reinstall ali mi nije pomoglo.

A da li ti se uopste vidi rotate gizmo kad se prebacis na rotate tool?

Vidi se.

Udji u Customize / Preferences / Gizmos i u sekciji, dole, "Move/Rotate Transforms" proveri kolika je vrednost u polju "Rotation Increment" (default je 0.5). Ako ti je vrednost u tom polju jako mala (npr 0.001), rotiranje objekta ce biti neprimetno za koliki god otklon kursora napravis od gizmoa, da ce ti se ciniti da se uopste ne okrece.

Na 0.5 mi je bilo.

samo mi nije jasno kad udjem u taj folder "enu" sta da obrisem, jer se tu nalazi vise fajlova.

Ja bih voleo da vidim screenshot.

Meni i dalje liči (na osnovu objašnjenja) da je standardni "X" problem u Maxu.

Postavicu.

Naravno zelim svima da se zahvalim na ukazanoj pomoci.

samo mi nije jasno kad udjem u taj folder "enu" sta da obrisem, jer se tu nalazi vise fajlova.

Ljudi pokusavaju ovde ti pomognu , a ti se ponasas u smislu " ko ih 'ebe".

Kazi mi koj deo recenice ti nije jasan iz ovog linka sto sam dao .

You need to delete the file 3dsmax.ini - tamo pise