Jump to content

Zdravo :)

WladoAlfaPile
 Share

Recommended Posts

Super sam stvari video na ovom forumu, stid me i da se uclanim, a kamoli da vam pokazem neke moje radove... :unsure: No, sta je - tu je, uclanih se. :) Zovem se Vladimir, iz Loznice sam, imam 16 godina, brljam svasta u Photoshopu, After Effects-u i 3Ds Max-u. Naravno ja sa 16 godina imam dovoljno para da priustim sebi original programe, uveravam vas. :rolleyes: (nemojte me mrzeti vi koji ih imate, kupicu ih kad se zaposlim, obecavam!) PS i AE znam dobro, Max mi je cisto vrsta pomocnog sredstva, znam osnovne stvari, i nemam neke ambicije da ga usavrsim. :)

To je to sto se tice mojih sredstava :)

Evo, za pocetak, neka slicica... Imam ih zumbulion, ni ne znam koju da izaberem... Pfff.... Eci peci pec...

Evo:

alice_in_wonderland__making_of_by_wladothealphachicken-d32ztpj.jpg

To je to za sad, necu da vas pretrpavam. Ovo mi je jedan od detinjastijih radova, ali mi je drag. Radio drugarici kao poklon... Budite nezni :)

Svidja mi se ovaj forum, trazio sam neki podforum za predstavljanje novih clanova, al ne nadjoh, nadam se da nisam propustio.... Premestite temu tamo ako jesam :)

Problem sa licem i rukama je izmedju ostalog sto je fotografija devojke sa mobilnog telefona i loseg kvaliteta (tad jos nisam imao foto aparat), uradio sam sta sam mogao, ali i dalje je nekako bezbojno i zrnasto... :) I meni stalno zapada za oci, sve se mislim da sam mogao bolje uraditi, valjda nisam ni obracao paznju na detalje toliko.

I ti si iz Loznice? Haha, pa mozda se i znamo, mali je ovo grad! :D Kako se zoves? (ako nije tajna?) :)

OK, evo jos par radova... Tesko mi da izaberem... Ovog puta nesto malo ozbiljnije...

Ovo sam skoro uradio, model sam napravio u 3DS Max-u, pa u Photoshopu ubacio sebe... Malo je bilo nezgodno uklopiti sencenje sve, al snadjoh se.

the_ancient_labyrinth_by_wladothealphachicken-d30boc8.jpg

(slika je u vecem delu tamna i primetio sam da na nekim monitorima [npr u skoli] izgleda bas pretamno i maltene se lavirint ni ne vidi, mada ja sam precizno podesavao svoj monitor... :blink: )

I ovo sam radio skoro, pre par meseci, za bend jedan. Malo je bolesna/brutalna slika al tako su oni hteli :P Prostoriju sam napravio od dve teksture - nekih dasaka i tapeta, ostalo je sve rucno. Prepravio bih neke stvari sigurno, ali bili smo u zurbi trebalo je preko vikenda zavrsiti i logo i pojedinacne fotke i grupni poster...

231d7ef63f8b9b4869ea22074778e736-d2z3dih.jpg

A ovo sam uradio jos krajem 2009. kad sam tek poceo da brljam u 3DS Max-u... Ima mana, ali nije ni toliko lose :D Napredovao sam! :P

The_City_of_Future_by_WladoTheAlphaChicken.jpg

BTW, video sam tvoje radove, super su! :)

Hahaha, sta pricas bre to su ti najzrelije godine :P Da, mnogi mi traze da im radim slike pa naplacujem :) Al to je sve sica, nisam se upustao u nista preterano ozbiljno... Mada imao sam i ozbiljnijih ponuda, evo skoro mi je trazio jedan lik da mu radim i poster i reklamu i omot za CD (pevac neki), al sam odbio jer nemam zivaca pored skole i svega da se bavim i time. A je si ti koji dinar zaradio na Photoshopu?

Radovi su ti odlicni. Ako ovako radis sa 16, sta ces tek raditi sa 20. He he

Da li se bavis fotografijom? Svdja mi se kako baratas sa dubinom i kontrastom boja, pogotvo na ovoj slici sa lavirintom.

Samo nastavi, smesi ti se svetla buducnost :)

Hvala, hvala... :D Sta znam, mislim da bi mi lepo isla i fotografija. Nisam se oprobao nesto posebno u fotografiji, ali nekako mislim da imam taj neki 'osecaj' za osvetljenje, kompoziciju i sta ja znam. :) Nekad i sa ovim mojim krbanjem ufotkam nesto, neki predeo, predmet, stagod mi zapadne za oko, al nisam ih stavljao online nigde... Ionako nije nikakav kvalitet.

Kad vec pomenuste buducnost, ima li ko od vas bilo kakvu predstavu gde u Srbiji studirati Vizuelne Efekte, 3D Animaciju ilil bilo sta slicno tome? To me zanima vise od dizajna/fotomontaze/kako god nazivate ovo sto radim, ali osim Chiron-a ne nadjoh nista... Ili da lepo zapocnem novu temu na forumu? :)

Ja sam radio sa mnogim ljudima iz Chirona i mogu reci da zaista vredi. Tamo stvarno dobro mozes da naucis zanat. I nema neke velike mistifikacije svega toga. Ako imas para, svakako se isplati.

U Novom Sadu postoji smer na Akademiji Umetnosti, Animacija i vizuelni efekti. Ja sam apsolvent tamo. Prva godina je bila odlicna, mnogo predmeta, mnogo entuzijazma. Druga i treca su blago receno katastrofa. Predavanja su bila neredovna, jedan profesor je nestao, asistent je katastrofa. Oni stalno potenciraju tu pricu kako oni ne skoluju tehnicare nego "umetnike", buduce reditelje, itd. Ali, kako se kaze da bi pisao moras da znas slova. Mi studenti smo jedno vreme pokusavali da dovucemo profesore i profesionalce iz BG da predaju, ali Akademija je to shvatila kao napad na nju. Kad im neko spomene Chiron, ubise se od pljuvanja. A radovi Chirona govore sami za sebe.

Moja sreca je bila sto sam preko jednog od profesora i jos nekih ljudi sa ovog foruma upao da radim na fimu (Carlston za Ognjenku) izmedju prve i druge godine. Posle toga su stvari isle svojim tokom, poceo sam da radim u Krater studiju na nekoliko projekata. Mnogo ljudi iz Chirona je radilo ili radi tamo i mogu ti reci da bez njih ti projekti ne bi bili moguci.

Akademaca prakticno i da nije bilo (jedan drugar i ja).

Ja sam radio sa mnogim ljudima iz Chirona i mogu reci da zaista vredi. Tamo stvarno dobro mozes da naucis zanat. I nema neke velike mistifikacije svega toga. Ako imas para, svakako se isplati.

U Novom Sadu postoji smer na Akademiji Umetnosti, Animacija i vizuelni efekti. Ja sam apsolvent tamo. Prva godina je bila odlicna, mnogo predmeta, mnogo entuzijazma. Druga i treca su blago receno katastrofa. Predavanja su bila neredovna, jedan profesor je nestao, asistent je katastrofa. Oni stalno potenciraju tu pricu kako oni ne skoluju tehnicare nego "umetnike", buduce reditelje, itd. Ali, kako se kaze da bi pisao moras da znas slova. Mi studenti smo jedno vreme pokusavali da dovucemo profesore i profesionalce iz BG da predaju, ali Akademija je to shvatila kao napad na nju. Kad im neko spomene Chiron, ubise se od pljuvanja. A radovi Chirona govore sami za sebe.

Moja sreca je bila sto sam preko jednog od profesora i jos nekih ljudi sa ovog foruma upao da radim na fimu (Carlston za Ognjenku) izmedju prve i druge godine. Posle toga su stvari isle svojim tokom, poceo sam da radim u Krater studiju na nekoliko projekata. Mnogo ljudi iz Chirona je radilo ili radi tamo i mogu ti reci da bez njih ti projekti ne bi bili moguci.

Akademaca prakticno i da nije bilo (jedan drugar i ja).

Wow, pa Carlston za Ognjenku je moj omiljeni domaci film! Nisam uopste znao da su nasi ljudi radili vizuelne efekte, cuo sam da je radila neka kompanija Lik Besona, ni ne secam se tacno. Svaka cast! Sta si ti radio na filmu? I kako je uopste raditi na filmu, da li za sve imaju rokovi, pravila ili je opustenije? Kakva je zarada? Sad bih te ispitivao u do nedogled! :D

Da, cuo sam i za taj smer na Akademiji, ali nisam uspeo da nadjem nekih informacija. Cuo sam samo da upisuju jako malo studenata i to svake druge godine, i da su im prijemni jako teski. Nista opsirnije. Znaci Akademija je katastrofa? Jer, koliko vidim na sajtu, na Chironu se sve vrti oko 3D animacije i Autodeskovih programa... Iako su 3D i Vizuelni efekti prakticno nerazdvojivi, mnogo vise me zanimaju vizuelni efekti u smislu kompozitinga, montaze, itd. ; ne zanima me preterano modeling, animacija, animacija likova, itd itd. Mislim, OK, lepo bi bilo i to da naucim tamo, ali da li cu tamo steci neophodno znanje i iz ovoga sto mene zanima? Kazes da je mnogo ljudi iz Chirona radilo tamo i da ne bi projekti bez njih bili moguci, tako da verovatno da. Sta mislis? :) Hvala na pomoci :)