Jump to content

UDK Game

Deki3D
 Share

Recommended Posts

• Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 2 weeks later...

Da ne bih postavljao novu temu,

hocu da vas pitam, kako prave firme prave igre?

Recimo Crytek ima svoj engine: "CryEngine".

e sada mene zanima, kada razvijaju novu igru, da li oni rade nesto slicno kao i vi sada?

Tj. iskoriste mogucnosti engine-a kojeg su sami davno "iskuckali" i rade u editoru tog engine-a?

Da li svaki engine mora imati editor, kao UDK. Ja nazalost ne mogu da koristim UDK jer mi je PC kanta.

Ovo sve pitam, jer se bavim programiranjem(C#,C/C++(DirectX)) duze vreme, pa razmisljam o timu za izradu engine-a, jer koliko vidim veoma mali broj je engine-ova, a igara beskonacan.

Svestan sam da je izraditi engine, ravno izradi slabijeg operativnog sistema, ali nisam ni mislio odmah da krenem, cisto imam u planu i treba mi sto veci broj informacija.

P.S: Odusevljen sam ovim projektom kao i ovim forumom.

• 3 weeks later...

Sve zavisi od toga kakvu igru hoces da pravis, koliko ljudi ce raditi na njoj i koliko para imas da ulozis. Kada to utvrdis, onda resavas te tehnicke stvari, tipa da li da koristis gotov engine ili da pises svoj.

Sto se tice toga da je pravljenje enginea ravno pravljenju os-a, u pravu si, posebno to sto se enginei pisu cesto sa idejom da igra moze da bude plasirana za razlicite operativne sisteme/platforme pa tu imas gomilu detalja oko same logike rada ciljanih os-ova (handlovanje fajlova/direktorijuma, memorije, grafike, itd.).

Moja preporuka bez obzira kakvu igru pravis bi ti bila da koristis vec neki gotov engine a programerske sposobnosti iskoristis unutar samog enginea jer svi uglavnom imaju neki skript/programerski interfejs, jer ne postoji engine u kome se sve resava klikovima/povezivanjem misem (bar ovi veci poput cry/unreal/unity). Inace, svi studiji uglavnom rade tako, koristeci postojeci (svoj) engine i programirajuci ono sto im treba a ne postoji implementirano kao neka 'standardna biblioteka'.

• 1 year later...