Jump to content

IZBOR ZA LOGO GODINE - 2010.

johnny.
 Share

Recommended Posts

Moja podrška pobedničkom radu... Odličan je. Samo, ne znam da li je najbolji... jer nije dozvoljeno da se stavi opis :)

@vld

Slažem se, sve je tačno što si napisao u ovoj poruci, pogotovo to za trećeplasirani logo. Al vidi, koliko puta ti se desilo da si video logo i pomislio da je vr a nisi znao kojoj delatnosti pripada? Kapiram da ti se to dešava svakog dana. I od svih tih logotipa koji te oduševe, koliko puta se desilo da si se razočarao kad si saznao delatnost? Kapiram, ni jednom. Mislim da je to Univerzum regulisao lepo :) . Ako neko zna da napravi vr logo, koji će te oboriti s nogu, kapiram da se takav dizajner NIKAD neće za*ebati i totalno promašiti delatnost. Prva stvar koju i dizajner i "običan smrtnik" vide kod logotipa je njegova estetska vrednost, i ti kad vidiš ovaj trećeplasirani logo, jednostavno ZNAŠ da nije za kuglične ležajeve. Ne može dizajner dostići taj nivo svesti da toliko dobro odradi estetski deo, a da toliko promaši deltnost. Voleo bih da me neko demantuje konkretnim primerom. Druga stvar je kad ne znaš koja je delatnost pa možeš da nagađaš. Al neće se nikad ispostaviti da je baš toliki promašaj.

Kapiram na šta ciljaš, ali ja ne verujem u Univerzum, nazovi ga kako hoćeš. Ali verujem da logo bez klijenta nije logo, ni da dizajn bez primene nije dizajn. Hoću da znam klijenta, hoću da vidim ima li primenu!!! :)

Recimo ovaj me zaintrigirao, i možda ostavio najjači utisak. I možda bi dobio jači smisao kada bi znao za šta je rađen:

Untitled-2.jpg

... Ali nisam znao. I ne znam.

Ili ovaj by NIKOLAg:

mosi.png

Nije loš... Dobar je vizuelno, ali mnogo je bolji kad znaš da je za indijske oraje. Zar ne?

I da... Čestitam Džoni na DEDINOJ ideji ;)

• Replies 194
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@the

Hvala na komentaru i tih nasmejanih 10. Znak se, medjutim, nije ni Warrenu dopao, a meni je baš nekako ostao drag.

Čestitke pobedniku i učesnicima!

Odlično je prošlo ovo prvo izdanje i navijam da ga održimo u životu. Komplimenti organizacionom dvojcu.

Ali verujem da logo bez klijenta nije logo, ni da dizajn bez primene nije dizajn. Hoću da znam klijenta, hoću da vidim ima li primenu!!! :)

Aj ovako, kaži mi šta podrazumevaš pod primenom? Ne, ozbiljno, ne zezam se. :) Pazi, ti nađeš koverat u sandučetu i na njemu vidiš samo logo. Dobiješ memorandum i na njemu vidiš samo logo i neka slova. Ideš ulicom i sa 50 metara vidiš radnju i sa te udaljenosti ti vidiš samo logo. I na svim tim mestima ti vidiš primenjen logo a ustvari vidiš samo logo. E sad, nakon otvaranje koverte, čitanja memoranduma, ti ćeš opet pogledati njihov logo jer si dizajner, i onda ćeš da ga posmatraš nakon stečene slike čime se firma bavi. A koji procenat nedizajnera će opet da pogleda u taj logo na koverti?

Ako dobijem pismo od advokata, onda bi njegov logo (i naravno ceo memo) trebao da mi kaže da je to od advokata a ne novogodišnja čestitka od DSS-a.

Sa 50 metara vidim logo, ne razmišljam da li je dobar ili nije, ali bi trebao da mi prenese poruku da li se radi o fensi butiku, kineskoj radnji ili prodavnici bele tehnike. Trebao bi. Ne svojom lepotom, ne fazonom, već izborom fonta, boje... stilom.

Znaš i sam da sam radio logtipe za one sajtove i čak i pokušao da prodam neke na onim drugim sajtovima, ali ja govorim o onome što bi logo trebao biti. Početak izrade vizuelnog identiteta. Ne identiteta logotipa već identiteta klijenta odnosno njegovog biznisa.

Ako dobijem pismo od advokata, onda bi njegov logo (i naravno ceo memo) trebao da mi kaže da je to od advokata a ne novogodišnja čestitka od DSS-a.

Sa 50 metara vidim logo, ne razmišljam da li je dobar ili nije, ali bi trebao da mi prenese poruku da li se radi o fensi butiku, kineskoj radnji ili prodavnici bele tehnike. Trebao bi. Ne svojom lepotom, ne fazonom, već izborom fonta, boje... stilom.

Pa upravo zbog ovog boldovanog ja nisam za objašnjenja logotipa.

pričaj za sebe Johnny... ja sa 50 metara vidim samo radnju ili samo fabriku... :)

i kompletan info mi je poznat i pre nego proverim imaju li ili nemaju logo.

u životu nisam video da neko sem velikih all around the world brendova mogu sebi da priušte taj luksuz i pokažu samo znak bez ičega.

i za svakog od njih bi, da na žalost ne znamo šta su, verovatno kontali skroz suprotno.

kad bi neko kupio računar od preprodavaca polovnih zagriženih jabuka ili od proizvođača crkvenih provejanih prozora?!

Ipak... :rolleyes: nisi me ubedio.

Pojavi se NEKAD u životu na skajpu pa ću te ubediti.

eventualno da se svi logoi stave jedan ispod drugoga, cisto da mogu svi da se vide odjednom :)

Pa zar nije tako i bilo? Pretpostavljam da si mislio da se stave u jedan post. Dobili bi na preglednosti par procenata. :)

Moja podrška pobedničkom radu... Odličan je. Samo, ne znam da li je najbolji... jer nije dozvoljeno da se stavi opis :)

Kapiram na šta ciljaš, ali ja ne verujem u Univerzum, nazovi ga kako hoćeš. Ali verujem da logo bez klijenta nije logo, ni da dizajn bez primene nije dizajn. Hoću da znam klijenta, hoću da vidim ima li primenu!!! :)

Recimo ovaj me zaintrigirao, i možda ostavio najjači utisak. I možda bi dobio jači smisao kada bi znao za šta je rađen:

Untitled-2.jpg

... Ali nisam znao. I ne znam.

Ili ovaj by NIKOLAg:

mosi.png

Nije loš... Dobar je vizuelno, ali mnogo je bolji kad znaš da je za indijske oraje. Zar ne?

I da... Čestitam Džoni na DEDINOJ ideji ;)

Веб сајт:

http://www.noregrets.rs/

http://www.myspace.com/noregretsbelgrade

http://www.youtube.com/user/grgule

фејсбук страница:

http://www.facebook.com/noregretsbelgrade

Cestitam svima koji su usli u uzi izbor! :) Pored kostinog jako mi se dopao lisin logo i korisnice Vjana. I njima cestitke! Svakako da i ostali imaju neki vid potencijala ali to su moji favoriti.

Ono sto mi se nije dopalo kod takmicenja je to sto su pored ostalih logoa bili zastupljeni i neki koji su namenjeni iskljucivo na primer web sajtovima, posto smatram da pri kreiranju istog imas vecu slobodu i nije im tu mesto... Ali opet, naravno, bitna je ideja.

Nemojte se ljutiti, biti puni ironije, ovo je sve igra i bilo je zadovoljstvo ucestvovati u istoj. na pocetku takmicenja je receno "izaberite jedan logotip koji ste uradili u 2010. godini i za koji smatrate da je najbolji koji ste uradili u ovoj godini i okačite ga ovde". Mozda je neko uradio jedan i taj isti okacio, nije ni vazno. Bitna je razmena misljenja i ideja, komunikacija, saradnja, zdrava konkurencija.

Sto se tice komentara za vinariju "Δecποτuκa" i tipografiju kako je ovakva ili onakva, te da je trebalo da bude _insert random text_ imam samo da kazem - Zasto postavljati okvire tog tipa u grafickom dizajnu? Zasto govoriti "ovo je vinarija te s toga treba da..." Ko imalo prati tendenicije u grafickom dizajnu videce da su se stvari uveliko promenile sto se tice tih okvira.

(Ne)vezano za to, tehnologija napreduje a samim tim i graficki dizajn evoluira, dinamicki logotipi (ne znam kako drugacije da kazem) su u eksperimentalnim fazama (negde vec prisutni) kao i sve ono sto se do sada izbegavalo zbog nedostatka odgovarajuce tehnologije stampanja na primer.

Sve najbolje i jos mnogo dobrih logotipa u 2011! :)

• 2 weeks later...
Nakon međuuredničkih konsultacija, dogovorili smo se da ovoj temi damo još jednu šansu. U ime uredničkog tima, molio bih vas da se držite teme, a o svim drugim stvarima možemo da diskutujemo na nekom drugom mestu. Hvala. :)

bojim se da ne postoji mesto na zoni gde moze da se diskutuje o opstim temama vezanim za graficki dizajn i nacine percepcije istog od strane svakog od nas. Svaka tema ovde je usko vezana za rad koji se postavi i svako odaljavanje od kometara tacno tog rada je oftopik. Ali sudeci po komentarima nastalim u ovoj temi, mozda je i bolje da takvo mesto na ovom podforumu i ne postoji. :D

Za pocetak promenite bodovanje.

Jer iskreno medju ovim radovima je bilo dosta podjednako dobrih radova, a npr. jednom radu sam morao da dam 5 bodova, a drugom 3, a realno nije bila tolika razlika u kvalitetu radova.

Treba svakom dati pravo da da 5 glasova, po sistemu

bodovi, 5, 4, 3, 2 i 1