Jump to content
Sign in to follow this  
ravendubles

DINO MERLIN//INDIVIDUALIZAM

Recommended Posts

Drugari, pozdrav svima, evo jos jednog spota...

http://www.youtube.com/watch?v=BVmb4ZPT02Q

Client: Dino Merlin

Label: Individualizam // Music Video

Production Company: Dj Dajo Production

Directed by: Haris Dubica

Edit/Compositing/Animation/Color Correction: Nemanja Pavlovic(Raven Dubles Entertainment)(JA:)

E ovako, ukratko, mozda i najkomplikovaniji projekat koji sam do sad radio, u tom smislu sto sam dobio gomilu materijala i ne bas jasnu ideju kako sve to treba da izgleda pa je sve palo na mene. Snimano je u 6-7 gradova sa 100 razlicitih kamera tako da mi je pristiglo sve i svasta, AVCHD,HDSLR falovi,HDV,snimci sa Iphone-a, formata kolko hoces... sve u svemu mnogo zezanja, dosta potrosenog vremena, zivaca jos vise, ko radi montazu razumece me... na kraju moje skromno misljenje je da bi ovaj spot izgledao bolje bez nekih stvari koje je sam morao da promenim na zahtev rezije i sponzora... sve u svemu jos jedan projekat i iskustvo iza ledja, idemo dalje...

ako neko ima neka pitanja,bez stida samo;)...

pozdrav

Nemanja

wow....ovde je bilo mnoooogo posla...super je

nego, negde oko 1:40 na sekvenci gde ti se menja ona gomila faca upada ti jedan color bar (verovatno si imao neki offline fajl) :)

takodje, mislim da si malo preterao sa ubrzanim kadrovima....deluje malo cheap zbog toga...

eto, cisto da dam neku zamerku :)

Sto se tice truda svaka cast, a sad da budemo realni, spot je jako dinamican u krajnje negativnom kontekstu, veoma ga je tesko gledati i ispratiti jer ili zbog montaze ili zbog oskudnog izbora kadrova u tim fleshevima nije majstorski prikazana poenta a kada se na to dodaju reci pesme, dobijemo LELE kombinaciju. Ako bih ga ocenjivao ocenama od 1 do 10 dao bih mu cistu desetku jer svi snimci na kojima je London makar i najamaterskije snimljen su za mene neprocenjivi. CHEERS!

Ja sam ti vec reko svoje misljenje na chatu :). Ali prikljucicu se ovde necijem komentaru da je mozda previse dinamicno, pa hoce glava da zaboli dok se gleda :D. Inace, pridruzujem se ostalim komentarima ;).

E i onaj jedan momak sto se vidi u jednoj sekundi ce sigurno povecati gledanost spota :D :D

PozZ

Posto sam blizak Mtv kulturi (sto rece jedan novinar) :D meni ovo nije Mtv... Nece se Haris ljutiti ako ovo procita jer on sam kaze da ne zeli da kopira Mtv (ma sta mu to znacilo :D). Da bi bilo Mtv trebalo je sesti u avion sa profi snimateljem i obici svet... Ovako sa amaterskim snimcima je cheap za izvesti ali zato i izgleda cheap. Ja se nikad ne bih odlucio na ovu ideju iako je odlicna jer je jasno da to u nasim uslovima ne moze ispasti kako treba. Trebalo bi mi minimum 30k eur da se ovo realizuje na pravi nacin. Da nije bilo tebe ko zna na sta bi taj spot licio, ovako od mene na skali od 1-5: ideja 5, realizacija iliti rezija 2-, tehnicka izvedba (tvoj deo posla) 5. Kompletno za spot nemam ocenu jer nisam u stanju da ga u punoj koncentraciji odgledam do kraja jer previse zamara oci. Jedan kvadrat je uvek morao biti miran bez obzira u kom delu slike se nalazio da bi oko imalo za nesto da se "uhvati". Predlagao sam mu ja to, ali zasto nije prihvatio sab me gabri....

Ja cu kratko ...

Trud - Mnogo posla - svaka cast Nemanja

Final .. da sad ne ulazim u detalje nidje veze ... minus 10 od mene za Harisa ..

Sto bi se reklo pita od g........

pozzz

...u pravu ste vi ljudi sve sto pricate, slazem se sa vama... ovakva stvar se ne radi sto kaze Vedad bez 30K... nisam mogao da biram materijal, morao sam da radim na zalost sa tim sto sam dobio, a to nije bilo ni blizu idealnog(ne mozete ni da predpostavite)... pisao sam vec o gomili razlicitih formata, o masi nekvalitetnih snimaka... da vam ne pricam da je polovina bila u 30fps i tako dalje... uvek mi je tesko da montiram tudje ideje, pogotovo kao u ovom slucaju kad je cilj da se od "babe" napravi devojka... iskerno sad da kad ga gledam(posto samo 90posto montaze odradio jos pre 3 meseca) vidim da sam mogao dosta stvari drugacije da uradim, no to je normalna stvar valjda... svakom se desava... no, ja sam uradio sta se od mene trazilo... od toga dalje ne idem...

...ima jedan decko ovde sa foruma da ga ne imenujem sada, koji mi je zamerao na nekim glupostima, tipa mogla je zemaljska kugla ili kako on kaze GLOBUS, mnogo bolje da se uradi i slicno... e ja ga pitam sad za koje pare bi on to izmodelovao i animirao u kom god 3d programu? ja sam jednostavno bio placen za montazu, a ne za akrobacije... nisam hteo ni da palim CINEM-u da modelujem, vec sam to smandrljao u AE...

Hvala svima sto misle da sam ja bar donekle odradio dobar/solidan posao... imam sad u skorije vreme par samostalnih projekata pa cu okaciti da cujem misljenje o njima...

pozdrav

Nemanja

mISLIM DA SAM JA S SVOJIM KOMENTAROM U DVIJE RECENICE REKAO STO SI TI OBRAZLOZIO MALO DETALJNIJE... NIKO TE BI NISTA NE ZEMJERA NIT BI TREBAO BAR NEKO KO RADI OVAJ POSAO ops caps sory..

Ti si i tekako dobro uradio svoj dio posla

Zna se ko je birana publika za ovaj spot i na kojem je on nivou tako da te to ne brine to pusi ..

5 za ideju? meni je ideja minus 10... da nema onog dela kada su face u prvom planu bilo bi -100 :D

prosto, izgleda kao da su pokupljeni snimci sa yt... nigde veze sa Merlinom... ovakav tip spota se cesto koristi kao dodatak viralnom marketingu da bi se prikazao fuss i svi snimci su usko vezani za manifestacije sto je i poenta... a da ne pricam o tome sto ti prilozi traju jako kratko iz prostog razloga da bi bili gledljivi...

tvoj deo posla je ok... ali dzabe to kada je ovo negledljivo :) nadam se da si uzeo dobru kintu :D

5 za ideju? meni je ideja minus 10... da nema onog dela kada su face u prvom planu bilo bi -100 :D

prosto, izgleda kao da su pokupljeni snimci sa yt... nigde veze sa Merlinom... ovakav tip spota se cesto koristi kao dodatak viralnom marketingu da bi se prikazao fuss i svi snimci su usko vezani za manifestacije sto je i poenta... a da ne pricam o tome sto ti prilozi traju jako kratko iz prostog razloga da bi bili gledljivi...

tvoj deo posla je ok... ali dzabe to kada je ovo negledljivo :) nadam se da si uzeo dobru kintu :D

Neću da gledam, kad svi kažu isto, da je negledljivo...a video služi za šta?

Ne znam, ali po meni svaki video mora da ima priču i da bude gledljiv, ali to je samo moje skromno mišljenje.

Moji dokumentarci su fast shoot uz fast edit, i kvalitet im nije primaran, ali imaju priču i pozadinu, pa zbog toga budu veoma gledljivi.

Kvalitet izrade je manje važan od priče i gledljivosti. Ali naravno da je izrada veoma važna, no sve zavisi od toga koliko se uloži u ceo projekat. No da ne dužim, neću da gledam...