Jump to content

Koji stariji film gledati?

Recommended Posts

• Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jes, to je ODLICAN film... svaka preporuka.

A ako se neko pre filma raspita o tom razdoblju, to je bonus ++++

cak je i kapetan govedjeg srca napravio pjesmu o tome.

Glumacka ekipa je dojajna, osim Brus Lee Marvin-a, tu je i Ernest Borgnine, lik koji je uspeo da bude sve... od seoskog naivka preko criminal masternind-a do krajnje simpaticnog pozitivca.

Nazalost jos jedan film koji ne moze biti snimljen u ova kokuzna vremena... zamisli samo, u glavnim ulogama 3 BELA MUSKARCA....

PS. posle khm..... par godina odgledao "moju zivotnu pricu" :P vreme nista nije oduzelo, iako sam znao sve fore unapred, opet sam se kezio ko.....

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
MV5BM2ZiZTk1ODgtMTZkNS00NTYxLWIxZTUtNWEx

Gledao sam ga po deseti put,stize ga Ghost in the shell.....U Akiri sam ovaj put primetio da nema podela na negativne i poztivine...t,j na heroje i negativce :blink: :blink:

Crtani film je poprilicno osakatio strip... na zalost :(

Crtani film je poprilicno osakatio strip... na zalost :(

Procitao sam i strip ceo...Meni niej osakakcen uospte strip, malkice duzi od filma ali nema neke velike razlike,bitno je da su u filmu ostavili ono sto je bitno tako da je film ipak celina sa pocetkom,razradom i zakljuckom.

Edit: Zaboravio sam da kazem da je strip ipak felksibilniji medij od filma i dok citas strip ti mozes da koristis mastu (znas onaj beli granicnik izmedju dva prizor polja u stripu? E to je deo gde izmastas kada spajdermen skoci sa krova zgrade na lopovcugu,tj izmastas taj let sa krova jelte?) dok u filmu ti je sve vec servirano,ovo se narocito odnosi na akcione filmove ala marvel itd,i nema tu puno mesta masti...

• 1 month later...
  • 1 month later...

:mrgreen:

Glavnog iz filma 3208-1532336916.jpg

nema na popisu glumaca, na posteru, u ovom filmu

Znaš bar još najmanje jedan takav Finčerov film.

jer su Finčer i ekipa smatrali da bi svi odmah znali da je u pitanju on. :mrgreen:

To se, očigledno, 1995. moglo sakriti.

P.S.

https://www.imdb.com/title/tt0114814/releaseinfo

https://www.imdb.com/title/tt0114369/releaseinfo

Pa su, valjda, sprečili mogućnost - vraćam se na aksiomu koju je započeo Vili - Nisi gledao film a znaš ko je ubica.

• 4 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

^ desio im se progres :P

Enivej, moš se gleda, standardna fabula, al' pristojna kamerica + practical fx i sve se manje - više lepo tajuje ap in di end...

Midsommar.

Također, prisetih se i mladosti onomad (sve me poremetili ovi novi atmosferski uvijeti - hladno se budim pre kerova pa tih pola sata - sat, pustim neku epizodu dok se ne razmrdamo skupa [šta čovek realno da radi kad i kerovi spavaju - da gleda Spajdermena, naravno], Spider-man (1967)). Mršava produkcija,reciklaža i sir, al' je i dalje mnogo bolji od ostalih suvremenih (i manje suvremenih) baljezgarija...

• 4 months later...