Jump to content

Koji stariji film gledati?

Vivalis
 Share

Recommended Posts

• Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da naravno.

To italikovanje/košenje slova trebalo je da nagovijesti, čini mi se Klizov, citat?

(Učinilo mi se da ćebiti zanimljivije linkovanje od suvoparničenja™ solo IMDB linkovima.)

LuckyBug, zaboravio sam neke dijaloge, trebao bih ga pogledati još jednom da naučim napamet. :D

Naravno da je Life of Brian iliVam ga Žitije Brajanovo.

Obavezno štivo svakog ko je u prilici da stoji ispred displeja. ;)

Evo još jednom:

Abishai, nikad ga nisam vidio pod nazivom različitim od

Life of Brian, Život Brajanov ili Žitije Brajanovo.

Sjetio sam se neke usputne face Džon Kliza dok čita neki proglas (mislim da je slična scena),

umro od smijeha i ostavio trenutni "alias" link za film.

or klick

Plus tooopla preporuka da se pogleda i posluša da l' prije ili nakon gledanja filma

Pythonline exclusive

The People's Front of Judea

• 2 weeks later...

Dva bisera gangsterskih tema. Za prvi treba izdvojiti malo više vremena. Stvarno monumentalan film Serđa Leonea sa fenomenalnom muzikom na IMDBu (za ovu stavku) nepomenutog Morikonea. Drugi je moderniji, a njegova monumentalnost dolazi kasnije.

Once Upon a Time in America (1984) http://www.imdb.com/title/tt0087843/

>trailer<

The Usual Suspects (1995) http://www.imdb.com/title/tt0114814/

>trailer<

Confessions of a Dangerous Mind (2002) http://www.imdb.com/title/tt0270288/

>trailer<

Producent "reality show"-ova koji je, koliko shvatam, i začeo ovaj "reality" koncept - vodi dvostruki život. Njegov alter ego

je plaćeni ubica. Igra nekoliko skupih i par dobrih glumaca, vrlo dobra priča koja nije baš predvidiva, a bazirana je na jednoj vrsti autobiografije glavnog aktera.

I - da: CIA poriče da je on ikada radio za njih :)

^ milim da je Kaufman pisao csenario za to (Being John Malkovich)

@suMAHER

bio je skoro na Trezoru Making of, u kom Ilić priča kako je u stvari film sasvim slučajno snimljen...

Inače, preporučujem svima najbolji Karanovićev film (u stvari to je više od filma, TV filma, dokumentarca...da sad ne prosipam pamet, čudo!)

Pogledaj me nevernice ... ne znam zašto na IMDB-u piše da je scenarista MJ Višnjić kad na početku filma piše Karanović & Mihić ... elem, pogledati obavezno ili će vas oduševiti ili nasmejati u svakom slučaju ste na dobitku, a traje manje od sata...

THX 1138

This film was made as a result of George Lucas's student film short project at USC, Electronic Labyrinth THX 1138 4EB. Having won significant praise and attention for what was, at the time, an unconventional short, Lucas was given the opportunity to direct a feature-length version starring Robert Duvall, produced by his mentor Francis Ford Coppola under his newly formed production company American Zoetrope. Zoetrope was a financial failure, as was "THX-1138", but the attention was enough to win Lucas the opportunity to make American Graffiti, the success of which paved the way for the opportunity to make Star Wars: Episode IV - A New Hope.

Interesantna istorija, vise nego interesantan film.

Човек који је тужио Бога:

http://www.imdb.com/title/tt0268437/

187374.1020.A.jpg

Da neki ne shvate pogresno (a cesto se desava kad nekome preporucim), ne radi se o nekom huljenju i sl., nego osiguranje odbije da coveku plati stetu jer mu je grom spalio brodic, pravdajuci se da je to 'Act of God' (tj., mislim da se kod nas tretira kao prirodna nepogoda ili sl., mada je u slucaju na filmu polisa pokrivala SVE, ali oni imaju klauzulu koja ima omogucava da ne plate stetu ako procene da je u pitanju 'act of God').

On, posto je obisao cak i centralu osiguravajuce kuce, pitajuci se na kraju zasto je placao osiguranje, resi da tuzi Papu i lokalnog biskupa, tj. Crkvu kao predstavnika Boga na zemlji. Kako su mediji dali poprilicnu paznju slucaju, religijske organizacije i osiguravajuca kuca razmatraju sta im je ciniti, jer ma kakve argumente on imao, na sudu treba dokazati da Bog postoji, tj. oni razmisljaju da li da na sudu prepuste ostecenom da dokaze da Bog postoji 'praveci se ludi po tom pitanju', ili da na sudu potvrde da Bog postoji i da su oni njegovi predstavnici na Zemlji, a time da prihvate i odgovornost za nastalu stetu. Ali, onda ih moze tuziti maltene pola planete za ko zna sta sve...

Trejler:

Po nekima najbolja scena (mada je po meni bolja kada predstavnik jedne od crkvi ili religija kaze da odbiju da daju pare i da kazu da Bog ne postoji!):

Inace, aj' sto je ovaj u filmu tuzio Boga (tj. njegove predstavnike na zemlji), nego sto je ovaj americki senator to uradio stvarno: