Jump to content

Kako web sajt ne treba da izgleda

vili
 Share

Recommended Posts

• Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 4 weeks later...
a potpis...

© created by komšija

:lol:

A mail mu popgligorin... axaxaxaxaxa

Momci nadam se da se ne ljutite mozete li mi reci kako vam se cini moj mali projekat http://www.radio-srb.info ?

Molim vas da date neke kritike i predloge, za koji dan cu ubaciti i iskodiranu stranu vesti :)

A za bljak sajt mogao bih izdvojiti http://www.k u r a c-palac.net/ morao sam da razdvojim :D

pa... pogodio si temu :D

Nije toliko los. Vise je zastareo.

E sad, ovo moze biti potpuno nova tema za raspravu...

Naime, mnogi smatraju da treba pratiti trendove u dizajnu, a sa druge strane imamo ideju da je dobar dizajn samo onaj koji traje (everlasting). Trendi dizajn postaje off/out/passe i samim tim los cim se pojavi neki novi trend... ergo, trendi dizajn je los dizajn :)

Realno, ja se ne secam ni jednog sajta/pakovanja proizvoda koji nije redizajniran... cak i najvece kompanije (tipa coca-cola non stop rade na svom vizuelnom identitetu (citaj - svemu sto ima veze sa kompanijom/proizvodom).

Najgore mi je to sto klijenti sa kojima saradjujem uvek imaju neki primer, tipa "e, mnogo nam se svidja logo te i te firme, a ovaj sajt nam je bas omiljen. da li bi mogao da odradis nesto tako"....koliko slobode - toliko dobar i originalan dizajn.

Ukusi ljudi su gotovo slicni i mi kao dizajneri i nemamo bas puno izbora. Moramo se uklopiti u celu tu pricu. Ukoliko se ne uklopimo, odnosno odradiumo nesto sto je nama lepo, masi se nece svideti i ostacemo suva k.

Mene uzasno nervira to sto uvek moram da radim nesto sto je trendi, znaci nikako eksperimentalno, van sablona, ajd da kazem i originalno. Naravno, trend se promeni nakon 5 godina i sav trud pada u vodu. Vreme pojede sve i trazi se nesto novo! Opet redizajn. Opet posao za sve nas.

Mozda je i dobro sto se trendovi menjaju na svakih par godina. Iskreno, mene to koci u mnogo cemu, ali sta da se radi, ne zivi se od filozofiranja...bar ja ne zivim od toga :)

Nije toliko los. Vise je zastareo.

E sad, ovo moze biti potpuno nova tema za raspravu...

Naime, mnogi smatraju da treba pratiti trendove u dizajnu, a sa druge strane imamo ideju da je dobar dizajn samo onaj koji traje (everlasting). Trendi dizajn postaje off/out/passe i samim tim los cim se pojavi neki novi trend... ergo, trendi dizajn je los dizajn :)

Vili, ajde da napravimo temu "Web standardi". Priznaj da naj više slobodnog vremena provedeš(provodimo) pregledajući šta se smatra za "Best Web practice", "Latest Web standards", i "Newest web trends".

Ti si administrator, napravi temu Best Web standardi sa podtemama -Dizajn -Kodiranje -Elementi(navigacije, informacije, itd).

Pa ako igde treba da su redovno navedeni i ažurirani, to je ovaj sajt!

Pozz, Boxon