Jump to content

Trodimenzionalna Offtopicharnica

SiCkMiNd
 Share

Recommended Posts

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

alekba

Posted Images

off topic :)

sta da koristim za izradu video tutoriala u HD? Cimam se sa camtasiom stavim u output HD na kompu kad gledam ok,stavim na Youtube boze sacuvaj koji uzas! :o a kad stavim uncompressed 1 min 8Gb (opet) :o

neki savet?

Trenutno imam 2x DDR3 2GB 1333MHz Patriot Signature CL9, PSD32G133381

http://www.winwin.rs/memorija-dimm-ddr3-2g...ign=direct_link

Hocu da dokupim 2X DDR3 4GB 1600MHz Patriot Blue CL9, PSD34G16002H

http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente...d34g16002h.html

Da li ce biti nekih problema ako ove memorije rade zajedno? Mogu li da rade zajedno? Maticna je MSI-770-c45

HVALA!

Trenutno imam 2x DDR3 2GB 1333MHz Patriot Signature CL9, PSD32G133381

http://www.winwin.rs/memorija-dimm-ddr3-2g...ign=direct_link

Hocu da dokupim 2X DDR3 4GB 1600MHz Patriot Blue CL9, PSD34G16002H

http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente...d34g16002h.html

Da li ce biti nekih problema ako ove memorije rade zajedno? Mogu li da rade zajedno? Maticna je MSI-770-c45

HVALA!

najbolje bi bilo da posaljes patriotu mail i lepo pitas. 90 % bi trebalo da mogu , samo ce raditi obe na 1333

Ma, zasticeni su oni ko beli medvedi. Svaka standardna eula sadrzi bisere tipa; proizvodjac nije odgovoran iako je njegovom greskom [ koju je prikrio i ili bio upozoren na nju ] naneo stetu korisniku. Ne treba mnogo maste da zamislis sta bi bilo kada bi proizvodjaci hrane, lekova , automobila, aviona, nuklearnih reaktore.... imali iste uslove. Citao sam negde pooduzi clanak nekog lika sto je onako malo prs"o pa je taksativno izneo sve znane, neznane i prikrivene gluposti i njihove prakticne implikacije, grozota, cova je amer i po njegovim recima dosta toga se kosi sa mnogim zakonima i dobrim poslovnim obicajima . Amerika je i dalje lider u celoj toj stvari a njihov pravni sistem je sprdnja ili dobro "podmazana" masina, zavisno sa koje strane gledas, cuce se sta ce od toga biti, ne odustaje se tek tako od privilegija kakve oni imaju.

Ista stvar je pokrenuta oko Oricle-a, njihova EULA je bila maltene ista kao recimo Autodeskova, ovim je navodno Evropski Sud rekao vasa EULA ne vazi vec sta mi kazemo odnosno da polovni softver moze da se proda kao polovni auto, samo ostaje da se vidi kakav ce biti nastavak i sta ce reci monopolisti.

Well actually neither ...

Ako ne vidis potencijal ne moras ni da se potsmevas, svakako je da bolje kupiti licencu za stariju verziju koja radi provereno nego biti uslovljen najnovijom verzijom koja bar kod Autodeska ne donosi nista novo iz verzije u verziju.

Bogme kolko ispljuvaste Autodesk ranije ja bi vam zabranio i polovni da vozite.

Aj sad da se izvinete svi lepo,jedna sliht tema da se otvori,lebom vas rane tolke godine a vi kamenjem po njima.

Eno Blender za dz ima kolko oces,poceo da se budjavi,al sladje je kad kraduckamo.

Il jos bolje neki domaci softver da napravimo posto sve drugo umemo,al necemo smor je to.

Jeste, al 'kol'ko je zivaca Max pokidao, pa se posle ljudi pitaju odakle nasilje u porodici, pa bela kuga, pa nestabilan dinar... Eee, sve je to Autodesk-ov pakleni plan - a da je sladje kad se kraducka; jeste, kao tresnje ;)

Hahahaa!!!!. Upravo to. Ja sam u jednom momentu cak teo da razlupam ceo komp i to na sitnije delove od najsitnijih koji su u njemu :).

Ali nesto moram da kazem od verzije 2012 pa navise sad sam na 2013 vide se ozbiljna poboljsanja ispod haube. Pogotovo u 2013.

A opet treba mu 2-3 minuta da se "podigne". mislim ima tu jos mnogo posla.

Hteo ne hteo procitao sam sijaset zalopojki autodeskovih korisnika, jednostavno sveprisutni su, i #ebi ga, ako je pola od toga opravdano stvari ne stoje bas dobro. Gledajuci sa strane stekao sam utisak da su korisnici softimidza poprilicno zadovoljni, [ + masa njih paralelno koristi maRx ili mayu na koje kukaju ] ali ne lezi vraze geniji su odlucili da rasture razvojni tim i da ga prikljuce mayi a za softimidz su nasli cetiri [ 4 ] kineza koji ce nastaviti razvoj. Citao sam im izjave tipa: bate nma brigas ce sredimo mi to ... kuku. Sa druge strane umesto da rese neke stare probleme i osveze tzv. kor programa odlucili su da nakaleme neke elemente softimidza u mayu. Nije daleko od pameti da ce ti pacenici dobiti u majinom timu neku magarecu klupu i uputstvo tipa; ne diraj nista i narani svinju. Sto ce reci postojecim problemima dodace jos jednu rpu, pa onda hot fix od 2 Gb. pa servis pek 33 pa sad plati za maintenance, pa plati subskipsen za gazdinog novog bentlija pa plati... Al moze se a i ima od koga.

To su sve razlozi da se nesto ne kupi a ne obrnuto,ni polovno a ni novo,dakle koje su alternative zlom Autodesku?

Tj krademo ih i pljujemo jos,tj jedemo tudje tresnje i jos psujemo gazdu sto su sitne,ali ako puste preprodaju onda cemo da ih kupimo i onda ce Autocad da bude cool?

Btw,jel neko usao na taj sajt sa kojim se spori Oracle ako je to ovo:

http://www.usedsoft.com/en/component/optio...kauf/Itemid,69/

Lepo pise:

MAKE IT CLEVER

Save up to 50% with Software.

You are looking for software licences? For commercial purposes? For a minimum sum of 2,000.-- Euro? At an extremely favorable price? Then you are here at the right address!

As we, the market leader, can offer you used software of almost all application fields and developers. From Microsoft to Oracle on original data carriers and many others. And that all at a price of up to 50 % lower than the trade price!

Dakle svi vi sto mastate o sreci izgleda da cete morati 2000 eurica da iskesirate minimum,da bi dobili maksimum 50% jeftiniji softver,a i to je za Srbiju opet previse,tako da nastavljamo sa pljuvanjem i kraduckanjem kao sto rekoh,do daljnjeg.

Evo Welya iz Avtodeska objasnio:

http://www.youtube.com/watch?v=gbwfYpVaKkg

Pa sad, ako se bude preprodavalo preko treceg lica, to ce biti zeznuto, nece se ovi zadovoljiti sa 2-3% profita. Poenta je da ja tebe dam moja licenca ati mene keke capisci ? Al od takih populistickih ideja Chedi opane nivo belog u krvi.

Trala lali jes ti to zezas. Sa fali kocki. osim sto bas nije pri ruci.