Jump to content

Trodimenzionalna Offtopicharnica

Recommended Posts

Ne znam sta pokusavas :)

Ako nisi cackao podesavanja u BIOS-u, onda je sve na default i to je sve u redu. Taj procesor radi na 3.4GHz i to mu je "fabricka" brzina i to je u redu takodje.

Vcore je ok ovako na prvi pogled, da tu nesto ne stima imao bi restarte ili povecu temperaturu, a 30C je ladno ko zmiche.

Ako ti je pre u windowsu pisala neka druga vrednost - moze biti do sledeceg:

Win ne ocitava brzinu kako treba (sto i nije neki problem)

Procesor je bio u low-power modu pa ga je win tako detektovao (sto takodje nije problem)

Dakle:

Ako se ne razumes u podesavanja napona/brzine/ratio-a i sl, tj overklok procesora - NE DIRAJ NISTA :)

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma nisam ja dirao nista,sem sto sam updejtovao bios...e sad ne znam da li se nesto promenilo po potanju svih ti vrednosti i podesavanja :D Ko bese ima ovde istu plocu i procesor ko moj,nek se javi,znam da je neko nekad imao :D Kako sam zaboravio da proverim sve ove vrednosti pre updejtovanja biosa :( i da,sve je na default.

Zasto?

Ок, Седмицу можда и не морам али ИксПе сам морао јер је забадао од гомиле ствари које сам му радио и још веће гомиле програма и игара. Седмица је прилична мрцина и гура докле год има РАМа али, данас, да се похвалим, убацио сам и7 на МСИ 3 77 плочу са 16ГБ РАМа, и покренем Прозор и он ради. Убацио сам само нове драјвере за нов чипсет и желагица. Е онда сам покренуо Макс, а он мени, дај ми лиценцу јербо ми нешто није по вољи. Онда ми пукне филм, позовем ортака, начнемо пиво и љут чипс и за сат два пишем са фришко система. :)

Од здравог система, здрав Симантек Дух!

Једноставно, освежење је понекад преко потребно, поготову ако користиш комп немилосрдно као ја, а приде ти га користи и жена, а и браћа од ујака кад наврате преко распуста.

Na sedmici isključiš Auto update, redovno koristiš neki program za brisanje junk fajlova i čišćenje registry baze i miran si :)

Prvi put kad sam instalirao sedmicu, od dvadesetak GB koliko je zauzimala u početku, za mesec-dva je pojela svih 40 na toj particiji, baš zbog tog apdejta...

Koji program ste ili koristite za real time prezentacije enterijera! Treba mi nesto lako savladivo,brzo za setup.Nemora da ubija kvalitetom prikaza,jer kontam da nemam mahinu za neki najnoviji cry engine. Da je kulturan prikaz i da nije zahvetan,a pritom da se brzo setapuje jer mi bas gori deadline!!!

Ок, Седмицу можда и не морам али ИксПе сам морао јер је забадао од гомиле ствари које сам му радио и још веће гомиле програма и игара. Седмица је прилична мрцина и гура докле год има РАМа али, данас, да се похвалим, убацио сам и7 на МСИ 3 77 плочу са 16ГБ РАМа, и покренем Прозор и он ради. Убацио сам само нове драјвере за нов чипсет и желагица. Е онда сам покренуо Макс, а он мени, дај ми лиценцу јербо ми нешто није по вољи. Онда ми пукне филм, позовем ортака, начнемо пиво и љут чипс и за сат два пишем са фришко система. :)

Од здравог система, здрав Симантек Дух!

Једноставно, освежење је понекад преко потребно, поготову ако користиш комп немилосрдно као ја, а приде ти га користи и жена, а и браћа од ујака кад наврате преко распуста.

Dok sam bio na XP, da ne bih radio clena install svakih par meseci (jer se stvarno brzo nakupi dosta đubra instalirao ili ne povremeno nove stvari) jednostavno sam otvarao nov nalog a stari brisao - tako da sam manje više dobijao ponašanje sveže instalacije. Mislim da je glavni problem bio u C:\users\*user\Appdata u kome se budži gomila potrebnih i nepotrebnih stvari + svaki instalirani program ima i svoj posebni TEMP direktorijum koji nikad ne prazni, pa čak i kad se defregmentira to se toliko sve izbuta, a kako nema hot spot-ova HDD se još više uspori... Takođe, uvek winTEMP i userTEMP stavljam na posebni HDD. Sad, najbolje bi bilo da se celi *user direktorijum prebaci na posebni HDD (mislim da za XP ima programčić koji to uspešno radi) ali problem je što neki programi brez obzira na sve ipak prave ..*user\AppData na glavnoj particiji i opet se stvara pičvajz... Elem, na nekom blogu sam čitao da može da se sav sadržaj bilo kog dirktorijuma linkuje (ne mogu sad nikako da se setim kako se tačno zove) na bilo koje drugo mesto - tako da program misli/šalje komandu za piskaranje u C:\users\*user\Appdata a HDD na Lowlevel nivou sve linkuje na već zadatu lokaciju...

Када у Макс 2012, увезем ДВГ и почнем да радим, Макс забоде и треба му прилично времена израчуна шта треба за сваку функцију. Приметио сам да користи само један тред на и7 и имам свега 4ГБ РАМа у овом тренутку. Има ли неко савет за ову ситуацију?

Da li je moguce sa VrayPhysicalCam raditi rendere preseka?Obicna kamera imara ima onu orto opciju a kod vray je nema!( kako resavate ovaj problem?Ima li scripta ili neki trik???

Ako koristiš novi vray 2 stavili su novu foru u enviromentu

Ja radim tako što napravim kameru u perspektivi i podesim je kako hoću

Onda u enviromentu upalim u exposure control vray exposure control

rWvIR.jpg

onda kliknem na camera node, kliknem na kameru koju sam pre toga napravio i on pokupi podešavanja kamere

Posle toga rendam iz bilo koje perspektive jer on vuče podešavanja kamere (nema sprženih rendera i sl.)

Wtf,

!?

EDIT, txt sa Wikipedia:

In a blog post, Minecraft developer Markus Persson described Unlimited Detail as a "scam", as well as a "voxel renderer, probably based on sparse voxel octrees", arguing that while Euclideon portrays the software as "revolutionary", it suffers the same limitations as existing voxel renderers. Among other concerns, Persson expressed that the proposed test "island" would require an unfeasibly large amount of memory to store as unique data, and so must be built using repeated chunks. Bruce Dell later claimed that Unlimited Detail uses less memory than current polygon system. Persson also said the term "search algorithm" was a semantic obfuscation, as traversing a sparse voxel octree essentially is a search algorithm.[14][15] Euclideon has since released several interviews with CEO Bruce Dell which discussed several of Persson's claims, such as stating that Unlimited Detail is not revolutionary in its use of voxels, but in its ability to display unlimited quantities of such data by processing only the data needed. He also ran a demo of the engine on a laptop using only the CPU.[16][17]

On 3 August 2011, the technology blog Kotaku posted an interview with CEO Bruce Dell of Euclideon in response to Persson's post. Dell started off by saying that "I think what I would like to make clear is that this is not the finished product,” and went on to discuss the points that Persson made about his technology.[18]

According to John Carmack, founder of id Software and a 3D graphics innovator, the technology is potentially feasible in the near future.

Pozdrav svima!

Imam molbu..u cilju izrade jednog kataloga, potrebno mi je izraditi realistične preseke pvc profila, sklopova i sl. u 3d renderu, i eventualno neke animacije koje bi se kasnije dogovorili. Postoje osnovni preseci pravljeni u cad-u. Ima li neko preporuku kome bih mogao da se obratim, ali molim Vas za samo ozbiljne preporuke.

Tako nesto kao MEL API ne postoji.

Imas c++ api i python api.

Zakljucak:

Mel je samo za scripting.

Python(scripting i API)

C++ API.

I ono sto maya zove scripted plugins se odnosi na python pluginove.

Uf 5x sam procitao ovo pitanje i nikako da ga shvatim.

Mozes malo detaljnije da objasnis sta ti treba?

Da i ja 5x pokusao da to srocim da bude razumljivo. :)

Ovako, treba da skriptujem OgreMax plugin u Python-u, ali njegova dokumentacija pominje samo MEL: http://www.ogremax.com/Documents/OgreMaxSc...ipt-access.html

Da li istim tim funkcijama mogu da pristupim iz Python-a?

Tako nesto kao MEL API ne postoji.

Imas c++ api i python api.

Zakljucak:

Mel je samo za scripting.

Python(scripting i API)

C++ API.

I ono sto maya zove scripted plugins se odnosi na python pluginove.

Dobro, to je cepidlacenje oko terminologije. :) Kad kaze MEL API mislim na skup funkcija koje plugin pruza i koje se mogu pozvati iz MEL skripte. I "scripting" nije bas precizan termin. Ako je MEL "samo scripting", a c++ "samo API", ispada da iz c++-a ne moze da se uradi nesto sto moze MEL-om.