Jump to content

Trodimenzionalna Offtopicharnica

SiCkMiNd
 Share

Recommended Posts

Nizam ni znao za taj quadify. Ne tako davno sam presao na 2010.

Bas sam probao quadify ali mi ne radi dobro. Kada ga nabacim na text, napravi jako losu triangulaciju. Nabacim turbosmooth na to i text ispadne grbav do ajaj.

Kako to resiti?

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

alekba

Posted Images

Nov sam na forumu pa reko da ne otvaram novu temu...

Poceo sam da ucim 3ds max...

imam 2 pitanja...

1.Kako da stavim blueprint? xD

Kako god da namestim uvek mi ispadne previse umanjeno tj. umesto jedne slike pojavi se na hiljade xD

http://i56.tinypic.com/2wd4vmr.png

(slika je u vecim dimenzijama)

2.Kako da namestim material editor tako da mi materiali budu uvek na "standard" i da su slotovi iznad prazni tj. bez ovih tekstura....

http://i51.tinypic.com/xd9or4.jpg

znam da su pitanja... :blush: ...

unapred zahvalan na odgovoru... :)

...e hvala na objasnjenju,spasio si me....ma ja sam probao sa tim quadify mesh modifier u maxu 2010,ali sam dobio ocajne rezultate...sad cu da probam ovo sto je reko joXit...hvala jos jednom...pozZ

Nemas problema ;)

Moze toliko da se smoothuje da slova budu potpuno okrugla u preseku.

Opasan je proboolean. Uz malo maste recimo, mozes da napravis slova na registarskoj tablici za jako kratko vreme a da valja. Doduse treba malkice popravki ako hoces pefekt wire...

Nov sam na forumu pa reko da ne otvaram novu temu...

Poceo sam da ucim 3ds max...

imam 2 pitanja...

1.Kako da stavim blueprint? xD

Kako god da namestim uvek mi ispadne previse umanjeno tj. umesto jedne slike pojavi se na hiljade xD

http://i56.tinypic.com/2wd4vmr.png

(slika je u vecim dimenzijama)

2.Kako da namestim material editor tako da mi materiali budu uvek na "standard" i da su slotovi iznad prazni tj. bez ovih tekstura....

http://i51.tinypic.com/xd9or4.jpg

znam da su pitanja... :blush: ...

unapred zahvalan na odgovoru... :)

1.na taj plejn na koji si stavio blueprint dodeli UVW Mapping modifier,i ako ti je stiklirano,a ti iskljuci real-world map size...

Ali neka ti plejn bude nekih dimenzija kao slika (kako god to zvucalo,valjda kapiras sta hocu da ti kazem :) )

a za 2. pokusaj da u material editoru ides na UTILITES pa na reset material editor slot...PozZ

Nominovani za oskara u kategoriji specijalnih efekata, sta cenite ko pobedjuje:

Alice in Wonderland

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

Clash of the Titans

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1

Hereafter

Inception

Iron Man 2

The Last Airbender

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Prince of Persia: The Sands of Time

Scott Pilgrim vs the World

Shutter Island

The Sorcerer’s Apprentice

Tron: Legacy

Unstoppable

Nisam hteo da prljam Archangel-ovu temu, pa cu pitati ovde:

Nvidia GTX460 ima CUDA i samim tim i OpenCL podrsku.

Moze li neko da mi objasni sta sam prevideo ako u maxu OpenCL ActiveShade NE RADI?

max2010 i vrayRT2.0 su u pitanju...

Da li su u pitanju drajveri?

Nisam hteo da prljam Archangel-ovu temu, pa cu pitati ovde:

Nvidia GTX460 ima CUDA i samim tim i OpenCL podrsku.

Moze li neko da mi objasni sta sam prevideo ako u maxu OpenCL ActiveShade NE RADI?

max2010 i vrayRT2.0 su u pitanju...

Da li su u pitanju drajveri?

Mozes da biras koji RT ces da koristis... Da li si to promenio? Mislim da je default CPU...

Uuuuh, veliko hvala Laki!!!

@:HGT: (a i ostali)

fora je bila u tome sto moja GTX460 ima samo 768 MB memorije. U doticnoj sceni imam oko 700k poligona + 2-3 miliona kao proxy... Oko 20ak razlicitih 4k tekstura + duplo toliko 1-2k... Prosto i jednostavno: nije bilo dovoljno mesta na grafickoj za sve to! Jbg. Dok, kad uposlim CPU, sve radi bez problema, sa ipak sporijim odzivom... GPU RT je dosta bagovit, recimo javlja gresku ako je objekat excludovan sa liste odredjenog svetla (?!) i takve nebuloze... U svakom slucaju, GPU RT RADI, ali samo aku su manje scene u pitanju...

Za opsirnije objasnjenje: http://jeffpatton.net/2010/11/gtxquadrotes...ering/#more-202

Neki tutovi za mental ray shadere? Za max? Zna neko nesto? :)

Neznam zasto bi ti mr shaderi bili problem.

Eventualno sss moze da bude malo "zbunjujuci".

Za njega imas gnomon tutorijal.

Ono sto je u vray-u , vray material , u mental ray-u je mia material(maya) ili u maxu arch design material(valjda).

Pored toga imas razne specijalizone shadere i bazicne shadere , utility texture etc.

Neke neces koristiti "nikad" , neki znaju da budu korisni etc.

Forest pack?? Ili mozda da ne koristis najnoviji ray... :D

Sto se kartica tice... Postoji GTX sa 2gb memorije koji bi mozda bio interesantna opcija za gpu render... s druge strane prve verzije fermija se previse greju tj GF100 chip [465, 470 i 480]... Nvidia je resila taj problem novom serijom 5... Trenutno se pojavila najjaca verzija 580, dok slabije 570 i 560 treba da izadju u prvom kvartalu... To je fermi kakav je trebao da bude...

Ja bih se trenutno mozda odlucio za gtx460 ili sacekao 560, jer mi deluju kao best buy...

NI FOREST PACK NE RADI! To mi je bila sledeca varijanta... A to da ne koristim dvojku tesko vala, nabih onaj novi carPaint sejder na milion automobila :D Vise mi se isplati da kopiram svaku travku nego da menjam sve to :D :D setih se u medjuvremenu da sam koristio neki proxy painter, ne znam hoce li hteti...

Definitivno se strpeti za 560, mene je zurba naterala da pazarim 460...