Jump to content

Trodimenzionalna Offtopicharnica

SiCkMiNd
 Share

Recommended Posts

Dobra su iskustva. Jedino učitavanje traje čitavu večnost. ostalo radi cak sta vise dobro. Nema mnogo pucanja. etc....

dx9 ok dx10 nikako dx11 misaona imenica.

Duplo više memorije za komotan rad u startu. 2011 po meni za nijansu bolji od 2010. Deluje stabilnije. 32 bit nebih ni koristio više. Isključivo x64 ako prelaziš na 2011.

meni je zasad 2011x64 sa vrayom 1.5 sp5 i vray RT "tool for loong time", mada se vidi iz aviona da mu treba servis pak.

Najveća zamerka tromost celog maxa.

Zasto ga ipak koristiti?. Prilicno je stabilan, vray radi posao. nov sistem za karakter animaciju, nov drive sistem itd... graphity editor extra alatka ali odziv menija toliko loš da ubije volju za korišćenjem istog.

Prilično poboljšan hardware prikaz ali samo u dx9 varijanti.

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

alekba

Posted Images

Ja mislim da sam jednom napisao u necijem postu.

Max 2011 + vray - ni jedan jedini crash od pocetka koriscenja (a ima tome 6-7 meseci).....ili ja mozda ima srece :)

Po prvi put se nekako osecam sigurno i ne moram da koristi 68 puta u nekom projektu kombinaciju Save as i +

Eto...to je moje iskustvo sto se 2011 tice.

^ Nisi jedini, Max 2011 je zaista stabilniji, ali mu nista ne verujem i dalje koristim "save as" u nizovima.

Ono sto mene izludjuje jeste multi core optimizacija. U poslednje vreme analiziram u task manager-u performance svih operacija u maxu. Sva jezgra se koriste samo i iskljucivo u slucaju rendera dok su sve ostale funkcije izvrsavaju samo na jednom jezgru. Ako se recimo dodeli neki kompleksniji modifajer na par hiljada objekata desava se da "zakuca" 10-15 minuta i onda se povrati. Da koristi svih 6 jezgara, rad u realnom vremenu bi bio drasticno brzi.

Procesori sa vise jezgara su vec godinama u upotrebi i sramota je da se ne integrise multi core podrska na tako ozbiljan softverski paket.

@Abishai

Maya korisnici su uglavnom (pre)zadovoljni koliko se da primetiti, ja nikako da probam, neki prijatelji kazu da su propevali jos i kad su stavili sve na Linux ( koji ima neke svoje probleme ali je stabilan ) tako da cim ja iz prve probam javicu, zasad moras samo da mi verujes na rec.

Mozda to i jeste resenje, predjes na Linux i vise nemas izgovor da ostanes na win softverima, i tako naucis nesto drugo imas Mayu, Houdini, XSI ... :)

@Archangel

Ne kapiram? Moj post nema veze sa tvojim, hvala za info u svakom slucaju, nego sam pitao i maya usere, interesuje me, inace cu je instalirati i probati.

Pa nije sad bas da nema :) zavisi odakle posmatraš :rolleyes:     "Jedno pitanje, kakva su iskustva sa Max-om 2011 i vrayom?? Na 64bit sistemu naravno?"

p.s. izvinjavam se Abi kod mene prostor i vreme malo drugačije funkcionišu :D.

Pitanje....gremlini naravno:

da li se ikom ikad desilo da ne moze da kreira selection set? Jednostavno kada pokusam da kliknem na polje za unos sel. set imena gremlini ne daju, nego se dropdownuje prazna lista? Volim selsetove pa bih im rado isekao skalp ako je ikako moguce (gremlinima ne selsetovima) :D a ovako je kompletan alat neupotrebljiv. Max 2010 x64.

Vidis, meni max 2010 x64 sa sp1 i hotfixovima radi kuc kuc kuc, ne zalim se. Primecujem da je podosta stabilniji od 9ke. Vray sp4 super radi...

@foruman vidis, meni selection set radi korektno! I ja se dosta oslanjam na njega i nisam ni jednom za 1 godinu imao problema... Mozda je do tvoje kopije...

Ma Houdini :rolleyes:

Maya i Vray rade ko podmazani, da je upola Mental Ray ovako dobro integrisan bio bi srecan covek ....

Naravno i Maya ima naleta gluposti, meni 2011 ume da izleti veoma cesto kad pokusam da aktiviram UV Editor... Ali AutoSave je majka ....

Ja nema problema sa mayom i vray, sljaka lepo, samo sto nikako da saznam kako da iskljucim u renderu sliku od hdri, ne mislim da iskljucim hdri vec samo da stavim na invisible. :mellow:

VrayLightDome1-Display-Visibility-uncheck

VrayLightDomeShape1-Options-Invisible-check

VrayLightDomeShape1-ViewportDisplay-Enable-uncheck

Nista nece da je ukloni iz rendera samo iz viewporta. :angry:

Ako neko sazna neka napise.

Sto se tice stabilnosti maye ja sam zadovoljan sa mayom 2011 64.

Sa mayom 2011 32 je bio problem sa ui-em jer je bio spor al sa 64 radi ok.

@Abishai

Ako mislis da prelazis na mayu naoruzaj se strpljenjem jel ce ti trebati u nekim slucajevima.

Na primer:

Neznam dal ste se "uplasili" kad ste u mayi prvi put otvorili connection editor.

Koliko atributa sa "cudnim" imenima , tek tad sam shvatio da ustvari nista neznam o 3d-u :)

I posto je maya node based preporucujem da se radi u hypergraphu , jer kad razumes connections flow(data flow) u hypergraphu onda pocinjes da shvatas kako maya ustvari funkcionise.

poz

Hm... pa pazi, neces dobiti apsolutno nista ako stavis obican smooth na text, ako probas da stavis mesh/turbosmooth onda ce ti se sjebati text. Da bi to mogao da primenis, moras ili da izmodelujes svako slovo ili kada otkucas text da ga prebacis u epoly pa da spojis vertexe.

Najblaze resenje je samo da uradis mali chamfer i to je to, sve ostalo mora rucno.

...predpostavio sam da je tako...pokusao sam sa chamfer-om,ali uvek ima par vertexa koji izflesiraju,mada bolje mi je da rucno povucem tih par vertexa nego da modelujem sve iz pocetka...hteo sam da uradim neku animaciju u kojoj bi bila slova,ali sad kad pomislim da svako slovo treba da ispravljam...boga mi ovo ce da potraje :) ...hvala...pozZ