Jump to content
SiCkMiNd

Trodimenzionalna Offtopicharnica

Recommended Posts

Ogranicio selekciju na edgeve npr. ?

Prosto je nemoguce da ga nema, procesaljaj te opcije, dosta su sitne i skucene pa se covek pogubi.

Edit:

Da nije mozda umesto bevel chamfer ?

Ogranicio selekciju na edgeve npr. ?

Prosto je nemoguce da ga nema, procesaljaj te opcije, dosta su sitne i skucene pa se covek pogubi.

Edit:

Da nije mozda umesto bevel chamfer ?

Ogranicio selekciju na edgeve. Evo vidite:post-31640-1309257995_thumb.jpg

Nije to u modifier listi nego u opcijama za poly, prozor ispod tog gde su modifieri u maxu ako me kontas, dakle na pogresnom mestu gledas.

HVALA! nasao sam!

Sad imam novo pitanje napravio sam logo u photoshopu sacuvao ga, importovao u adobe illustrator sacuvao kao illlustrator format u verziji illustrator 3, i kad ga importujem u 3ds max nema nicega. U cemu je stvar?

Sad je crna tabla i u njoj iscrtan logo kad se importuje u 3ds max i kad hocu da ga bewelujem nastane kocka?

a sto iz ilustratora ne izvezesh kao jpg ili tiff pa to uvezesh u max... Komplikujes...

Verovatno mu treba da vektore iz ullistratora pretvori u Maxov-e line.

Sad je crna tabla i u njoj iscrtan logo kad se importuje u 3ds max i kad hocu da ga bewelujem nastane kocka?

Pa obriši tu crnu tablu.

Proveri da li su ti svi vertexi povezani (ako nisu, idi u line properties pa prvo klikneš Fuse, pa Weld).

Nekad nije dovoljno samo importovati i da ti sve radi... mora malo da se sređuje.

Od tog tutorijala sam poceo i bas sam hteo da pitam zasto mi ne ide kao u tom tutorijalu. A gde je kartica fuse?

Nesto za Cinematicare: http://vimeo.com/25642668

i nesto sto mogu i autodesnicari da koriste: http://epmv.scripps.edu/

cinema, maya, blender, tako kazu.

http://vimeo.com/25557101 ko stigne nek pogleda, ima svega, mlada ekipa, neki od radova su neka vrsta, "maturskog" ispita koliko sam razumeo. To me podseti na neke debate ovde na zoni oko chirona i ostalih kursova-skoli. Video sam i bolje [ u zanatskom smislu ] odradjene radove koji su bili deo zavrsnog ispita, sa nase strane stoji jedino onaj razigrani Yugo, koji mi se svidjao sve dok nisam kliknuo na linkove pored i video sta drugi rade..[ moja prva animacija,,, al za malo ]. Lokal patriotizam je jedno al surova realnost je bas to sto joj ime kaze. Ne znam da li se kod nas praktikuje obicaj da se na kraju skolovanja odradi nesto za ponos i diku, ako je to slucaj, sinite link bas bi da pogledam nase ljude, dosta bre engleza, kanadjana, francuza, indijaca....

Ljudi kako vray pravilno renda vodu u casi?kad voda (objekat) "lezi" tacno uz casu ima mnogo suma,kad obj zalazi u casu renda bez suma ali ne izgleda kako treba?moze li neko da postavi parametre vode ili linak na neki mat ili tut?

"Sad imam novo pitanje napravio sam logo u photoshopu sacuvao ga, importovao u adobe illustrator sacuvao kao illlustrator format u verziji illustrator 3, i kad ga importujem u 3ds max nema nicega. U cemu je stvar?"

snimi u AI za verziju 8 i max ga importuje normalno!

Ljudi kako vray pravilno renda vodu u casi?kad voda (objekat) "lezi" tacno uz casu ima mnogo suma,kad obj zalazi u casu renda bez suma ali ne izgleda kako treba?moze li neko da postavi parametre vode ili linak na neki mat ili tut?

Ne znam za Vray, ali evo nekih mojih razmišljanja.

Voda ne treba da leži tačno uz čašu, niti da zalazi u čašu, naprotiv... ostavi malko prostora.

Druga stvar je.. voda.. mora imati unutrašnji i spoljašnji poligon, da bi ti refrakciju odradio korektno (zrak da uđe.. prelomi se.. izađe). Znači, stavi "Shell" modifier na objekat vode (predpostavljam da je cilindar). IOR za vodu je 1.33. Stavi na materijalu tako, ako već nije.

Donekle je i jasnije zašto ti voda bolje izgleda kad zalazi u čašu, jer onda ima oba poligona da se razlomi.

"Sad imam novo pitanje napravio sam logo u photoshopu sacuvao ga, importovao u adobe illustrator sacuvao kao illlustrator format u verziji illustrator 3, i kad ga importujem u 3ds max nema nicega. U cemu je stvar?"

snimi u AI za verziju 8 i max ga importuje normalno!

Nece :(

Resio sam tako sto sam u illustratoru uradio LIVE TRACE. :)

Cini mi se da sam ovo vec napisao da mi nije neko obrisao poruku ili sam zaboravio da kliknem "Dodaj odgovor"

Marek Denko:

Real CGI - NEW

Demoreel

Interesantno je kako lik skoro ništa ne fejkuje.

95% svega su 3D modeli, i svaka mu čast na cimanju, mada ja nikada ne bih imao strpljenja tako da radim (čak i kad bih znao :D ).