Jump to content
SiCkMiNd

Trodimenzionalna Offtopicharnica

Recommended Posts

Goksi jes 5 sati. Nemam reci, da ne tupim o tome, sve je krenulo tako sto sam probao neke mape za kapljice. Koliko ja znam postoji nekoliko nacina da se naprave bump, disp, normal mape za takvo stogodj.

1. skines gotovu mapu sa neta:

2. iskoristis fotku da od nje napravis u fotosopu mapu:

3. izmodelujes kapljice rasporedis je na nacin prilagodjen tvom softveru, renderujes, od tog rendera pravis mape;

4. crtas direktno u fotosopu;

ja sam skinuo tri mape sa neta poredjao ih jednu do druge i ondak kloner tulom strpko malo odavde malo odande, verovatno ne otkrivam toplu vodu ali probe mi govore da sa tim sistemom mozes imati veliku kontrolu nad krajnjim efektom uz mala ulaganja. Normalno ako strateski rasporedis par modelovanih kapi efekat je jos boljiKAPIKOMP2.jpg

Jbga komp. mi izdahnjuje a taman sam teo da pripalim zbrush posle dolko vremena.......

a da li ja mogu nekako naknadno da napravim izmene na sceni iako sam vec snimio putanju kamere?

mozes! :)

Nova brzalica, vrba na vrh brda je totalno out:

"U Max VFB-u ako MMB zeza, zoom in je na Ctrl+LMB a zoom out na Ctrl+RMB".

Svako ko se oseca ko pro mora biti u stanju da bez naprezanja ovo ponavlja sve vreme dok ceka najduzi render.... :D

Goksi, muko moja modeling je trajo "po sata sve sa razmisljanjem sta da stavim u "scenu" jedno po sata da pronadjem texture odem do fotosopa napisem porukicu, zabrljam papirce i tako to. Odusto sam od area shadow , AA je neki minimum, GI sam iskljucio { osto je neki budjavi hdr na sky cisto za neki refleks } , ma sve sam potamanio, nisam teo da pravim neko remek delo nego cisto kao zezalicu a na konto vrucine, promaje na zoni i levijantnog nivoa pojedinih individualnih partikularnosti.

Znaci cist render.Kuku.....A ima da se pazari i7 q-kor ,sa budjavom grafickom, 4gb rama i neadekvatnim napajanjem za 49000 RSD, sto mu dodje oko 70000 kad ga upristojis, al ne postizava se kume.

EEE, Laki, Laki kad stigmes da iskopas sve te stvari. Pogledao sam i probao onaj lytro, i stvarno ima velike mogucnosti sto za kucnu sto profi primenu. Samo, pre par godina pojavio se neki sistem koji je imao koliko se secam nekoliko sociva i koji je nudio slicne mogucnosti. Secam se primera gde su objasnjavali da umesto nekoliko siguronosnih kamera mozes imati jednu, pa ako se ukaze potreba mozes naknadno praviti fokus na odredjeno ppodrucje, a sve to ne bi drasticno podiglo troskove izrade. Takodje sam kacio negde da su razvijali cisto softverski pristup problemu, tj. da sa postojecim senzorima izvlacis mnooogo vise. Bilo kako bilo nijedna od tih tehnologija, koliko znam nije se spustila do svima dostupnih idiota, bojim se da to i u ovom slucaju ne bude slucaj.

Sine Dragane, ti ko da nisi bio kod SiCkMind-a kuci.... Eve ti par fotki sa lica mesta

pc.jpg

129199568455484800.jpg

Mala sala, a sad ozbiljno, spremam se da konacno predjem na xp64bit. veceras il sjutra ujutru dizem sistem, pa posto nemam iskustva sa 64 bita, ako neko moze da mi da neki savet, upozorenje, sta me ocekuje, mislim kakve su razlike, da ne bih lupao glavu oko nekih osnovnih stvari [ juce sam jednom klincu objasnjavao funkciju ctrl+alt+delate ]. Jos jedna stvar, trenutno mi je cinema na E particiji, tj. na istom hardu ali nije na sistemskoj C particiji. Zadnji put kada sam dizao sistem nisam je instalirao ponovo samo sam je pokrenuo, ona je pitala za serijal, i sama je napravila sebi novi folder u document and setings; jeste radi al kako... Znaci pitanje je da li je uputno drzati takvu mrgu od programa na particiji koja nije sistemska.

Zna li neko kako da se napravi ovakav fake fur u Mayi, da li je ovo preko bump mape ili displ + diffuse?

Ne treba mi realan fur vec nesto na ovaj fazon.

http://features.cgsociety.org/newgallerycr...17093_large.jpg

nadji dobru (ili napravi u fotospu) difuze + normal + specular map. mogao bi da dodas i sss mapu sa jakiom fresnel maskom ili drugacije receno sa jakom falof maskom koja bi sss propustala samo po siluet objekta.

@ Ozon

Craft Director Studio,imas dodatak za kamere pa citaj help i skontaces!

A jel ima neko model Mercedes Sprinter 616 ili 413 ili bar reference,na netu nalazim ili samo left view ili obicne fotke,a trebaju orto vidovi!

A jel ima neko model Mercedes Sprinter 616 ili 413 ili bar reference,na netu nalazim ili samo left view ili obicne fotke,a trebaju orto vidovi!

Probaj ovde da pronadjes