Jump to content
SiCkMiNd

Trodimenzionalna Offtopicharnica

Recommended Posts

Brrr :o ... pomešao je brkove Mariju i Luiđiju ... Inače Tod i Luiđi liče, Marija k'o da je uzeo od nekog grmalja bzv i stavio mu kapu...

Btw, jednom sam pomislio da uradim slično, al' onda mi se učinilo suviše kao blesphemy i standardno...

Ma ok za kakvoću, samo kažem da ono što sam rekao gore, nego tek sad skontah da ima „više” strana.

EDIT:

Neko će reći da cepidlačim, al' sam nekako stekao utisak da rade po šemi sve likove, tj. kao da su uhodani za karakondžule iz filmova a jedino po čemu ih u stvari povezujem sa originalnim likovima jesu te njihove baš karakteristične karakterisitke... zato sam valjda prvo i negodovao za Marija...

Pitanje: kad u 3ds max uvezem neki gotov 3d model i editujem ga, povecam ga promerim sa centra on se cim pomerim video slajder vrati na centar i u prvobitnu velicinu. Sta da radim?

Pitanje: kad u 3ds max uvezem neki gotov 3d model i editujem ga, povecam ga promerim sa centra on se cim pomerim video slajder vrati na centar i u prvobitnu velicinu. Sta da radim?

alt+f4

Izgleda mi ko da ti je ukljucena animacija. Jel ima neka ikonica kljuca u maksu ? Ako da vidi da ti bude u off modu.

Nemam pojma kako izgleda interfejs max-a. Ali eto to sam se nalupetao... videcemo dal cu ostanem ziv. :D

Otkrio sam da kad kreiram scenu postavim objekte skaliram... i sve to snimim kamerom bice uredu, ali kad onda pozelim da nesto na sceni promenim ne moze vraca se na pocetak. Da li to znaci da prvo sve treba dobro da poslazem na sceni pa tek onda da to snimim kamerom?

Da ne otvaram novu temu, pretpostavljam da je glupost u pitanju, ali ne znam zasto se desava gde sta da iskljucim, max 2012, cas se desava cas ne, probao sam i da resetujem xform i detachovao sve i gupisao itd... itd... ne vredi, ne znam gde se sta sjebalo. Kada rodim radi mi i scale, menjao scale, probao jos neke gluposti, ali nista, pretpostavljam da je neka glupost u pitanju.

rotationproblem.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Eto pre par dana, neko zatisje reko pali ljudi u san letnje noci kad ono, ne da ima zivine na forumu, nego perje leti. Bilo kako bilo eve vam nesto, jedva ga uradi, bez GI, sa 2 svetla soft sadov map 5 sahati rendanja+monitor je poceo da mi se gasi prilikom istog, napajanje il ko zna...DZ-leto-OO.jpg

Novo pitanje: kako da kad postavljam materijal na objekat podesim da ne bude 1 tekstura preko celog objekta u mom slucaju zida nego da bude "tiled" u plocicama rasporedjena.

@Lepi

Ja ne radim u Maxu ali pada mi na pamet da si mozda stisno neki shortcut i povezao atribute rotacije i skaliranja, mislim da je to wire u Maxu.

Nadam se da si u pravu da nije neki bug, deadline mi je prekosutra, a sutra sam trebao da pocnem da teksturisem (a imam jos nesto posle toga da odradim do prekosutra), ajde jos cu cackati po opcijama, mora da sam 2x onda pritisnuo isto :(. Hvala

Ako nekome nesto padne na pamet sta bi moglo da bude, bicu mu veoma zahvalan :)

Kako da podesim da kad snimam kamerom i stavim target na jedan objekat i sad kad hocu da predjem na drugi objekat target ostane na prvom a kad promenim target onda je samo na drugom objektu, kako da postavim da target bude i na prvom pa posle i na drugom. U after-u sam to znao ne znam da li je ovde mnogo drugacije?

Ozon, moras malo sam da se potrudis da bi se i ostali trudili oko tebe, jer u momentu kada drugima izgleda da te mrzi da resis problem, te druge ce jos vise mrzeti da ga rese umesto tebe.

Maxov help je sjajan resurs iako ga mnogi zaobilaze, i daje ti odgovor na gotovo sva tvoja pitanja. Mislim da je, primera radi, i ovo tvoje poslednje pitanje reseno u jednom od osnovnih tutorijala animacije, gde kamera prati jedan spaceship dok prolece pa se posle prebaci na drugi.

Bar je taj tutorijal postojao u maxu 4, kad sam ga ja ucio :D

Da l' je vrućina il' šta, ljudi pošandrcali svu'de... razumem da nakoga mrzi da priča od vrućine al' baš da ga mrzi da kucka, e jbg...

Sredio sam ono. Evo sta je bilo ako se desi jos nekome.

Bilo je linkovano za jedan cilindar (probe radi, treba da se pomera) i to je ladno zezalo, tako da sam uzeo te objekte unlink, ponovo prebacio u epoly i proradilo je... ili je bio bug posto sam presnimio fajl pa nisam probao jos jednom :)