Jump to content
SiCkMiNd

Trodimenzionalna Offtopicharnica

Recommended Posts

@alkeba Nisam koristio Mari pa ne znam. Pircao sam iz perspektive modelara gde je Wetin software koji je u formuskoj raspravi slabiji krenuo da zuzuima odredjeno mesto u pipelinu velikih firmi.

Lepota rada sto u Srbiji je sto mozesh da vozish malo Vejrona, malo Ferraria a i GTR kad ti zatreba. Svaki je bolji za neshto. :)

Matematike se ne bojim, ali nisam dovoljno dobar da je razumem ako je objashnjenje na Nemackom. Jel ima engleska varijanta negde?

@goksi

Mozda su me i podmitili ,a ja se napio pa se ne secam gde sam zaturio mito. :D

Ja celo vreme pricam sta je moj licni zaklucak ,ali se vracamo na to kako sam naivan sto slusham podmicenu stoku.

Koja je onda dobra konfiguracija za Mudbox?

Meni je MB bolji, vizuelno bolji, od Zbrusha samo iz jednog jedinog razloga a to je sto ima "perspektivu" tj. prostor. Laksa mi je orijentacija.

Alekba, mislim da je to na kraju i nebitno, zapravo je bitan krajnji rezultat. Ima dosta concept artista koji rade u Photoshopu a ima i koji rade u Painteru, ali niko to na kraju ni ne pita, samo je vazno kako je uradjeno. :)

Dobra graficka i puno rama, 16giga rama ako moze. Ja teram preko 30 mil poly bez problema po objektu.:)

Ali i to bilo sta mora da bude nesto, pa kad vec izaberu to nesto, onda kazu da se taj softver bolje uklapa u pipeline.

Postoje uslovi pod kojim se odredjeni program usvaja.

Svaki program koji se pojavi preko noci i bez teoretskog objasnjenja se uzima sa ogromnom dozom opreza u svakoj kompaniji.

Ide se na simpoziume i sigrafe na prezentacije specijalno predvidjene za klijente gde se prezentuje teorija.

Rade se testovi sa scenama i proverava se stabilnost programa.

Ako taj program konkretno resava problem u pajplajnu onda se ima para za to.

Saradnja sa kompanijom i dil pri kupovini.

Mora da postoji jaka podrska za taj program. Da bi mogli da se izbegnu nezeljene posledice u radu.

Dobijanje izvornog koda ako je moguce radi dalje specijalizacije u okviru firme.

To je onako okvirno sta se gleda prilikom usvajanja nekog programa.:)

Ili se program pravi inhouse specijalno da popuni rupu u pipeline.

SPOILER ALERT , pa nije bas ali...

Isecak is novog Xmen filma. Eric i Charles rekrutuju mutante.

http://www.youtube.com/watch?v=fAsSR5hy4RI...feature=related

Video je skinut.:(

Ali sam gledao film sad u subotu i bas sam se smejao na taj deo.:))

Moram priznati da sam mislio da ce film da bude obicna limunada. Ali sam se prevario i uverio da je odlican.

Par godina sam beta tester za autodesk mudbox. Odgovara mom nacinu rada, i sa sigurnoscu mogu neke stvari da radim u njemu. Odlican je za vajanje i za teksturiranje. Ne treba mi mari da bih napravio teksturu i ako mogu da ga upalim kad god hocu.

Juce nesto blejah po netu, i naidjoh na jos jednu od rasprava Mari vs. Body Paint.Argumenti u korist Mari su bili 32k texture & AAAvatar [ mislim smisleni argumenti, mada pominjanje pojedinacnog orojekta Avatar i nije argument ], sa druge strane, likovi su taksativno nabrajali prednosti combo-a Body Paint+Fotosop, uz ogradu da tu kombinaciju koriste vec godinama a Mari je ipak nesto novo. Meni ta cela situacija lici na ono kad neko izbaci neki proizvod i sprzi veliku lovu u reklamu, nazalost vrlo uspesan sistem. Mari vuce rep da je pri izradi Avatara bilo nevidjenih problema, resavanih u sprintu, da verzija koju su oni koristili nije ono sto prodaju [ zvuci poznato? ], ali to su rekla kazala stoji da sistemski zahtevi govore da je rec o programu sa vrlo slabom optimizacijom tj. sklepan pa aj" da uzmemo lovu. Ali sve je to ok. Mari je suvise zahtevna za moj komp, to jest vukla bi se, pa ako bi neko od vas zverova sa pristojnim iskustvom u oba programa uzeo neku prostu stvar, nista komplikovano, i odradio je u oba programa, koristeci iste teksture. Ne sumnjam da bi rezultat bio identican, ono sto me zanima je sam filing, utroseno vreme itd. ono sto iz neki uopstenih opisa nije bas jasno.

U potencijalne prezentatore ubrajam i Levitijana [ druze postujem tvoju odluku da budes anoniman i da ne kacis radove, al jedno ratno sekirce nije rad nego popodnevno razgibavanje ]

Uh, odvalio sam jagodice kuckajuci, valjda nije za djabe......Mislim aj da resimo vec jednom vredi li taj program tolko buke.

Ne znam na sta se konkretno odnosio ovaj deo gde sam ja pomenut,jel mozes da pojasnis?

Ja sam eto pre neki dan otvorio temu o MARI-ju iako je vec bila a da nisam video.Kao neko ko je radio i u Zbrushu,Mudboxu,Bodypaintu,Photoshopu mogu da ti kazem da je MARI sto se tice 3D paintinga miljama ispred istih i po interfejsu,alatkama i svemu ostalom.Ponudili su nam nesto novo,sveze i obecavajuce.To je samo moj licni utisak,MARI sam probao samo na kratko posto sam na ATI platformi trenutno a ovaj podrzava samo Nvidia.Dzaba ti software ako se ti ne osecas komforno u njemu.Sam komfor doprinosi brzini u radu a tim i samoj produktivnosti.Niko nije lud da potrosi silno vreme da bi se prilagodio nekom od programa a pogotovo ako taj isti program jos i zaostaje u nekim segmentima.

Najvise od svega mrzim los interfejs i gomilu nepotrebnih opcija a MARI je bas suprotno od toga kao i recimo Mudbox koji je po meni za klasu iznad Zbrusha uzimajuci u obzir ove stvari koje sam naveo sto ti je donekle potvrdio Andreja koji rekao bih svakodnevno u Weti radi sa njim.

Sa neke strane mi je i logicno da Mudbox,Zbrush zaostaju za MARI-em jer su oni prvenstveno 3D sculpt software a sto se tice Bodypainta on ima pomalo primitivne i zaostale alatke i sam workflow u njemu mi je uzasan.

Najbolja kombinacija po meni danas je Modo + Mudbox + Mari/photoshop + headusUv + Houdini sve ostalo je za kontejner :D

Amateru! Najbolja kombinacija je, po meni, dobra Cica pored tebe, na metsu suvozaca, u Bugatiju, pivce u frizideru i neko meze.

Sto se 3D-a tice, najbolja je kombinacija: radoznalost, poznavanje tradicionalnih umetnosti, elementarne fotografije, talenat, muda i vreme. Softver je tu samo nuzno zlo koje moras da savladas.

DZZ.jpg

Google translate je cudo... Za ostalo vidjecemo ima na sajtu stvarno zanimljivih stvari, al sa cu jadan kad sam naso dlaku u knjigu iz matematiku pa se sad jadan mucim.

Glasujem za masl kar sa plavusom za volanom dok ja jelte, na zadnjem sedistu sa crnkom razgledam lokalne prirodne lepote i znamenitosti.

Ljudi nikako da se odlucim cas radim jedan prioncip cas drugi i stalno lutam i eksperimetisem a nikako da usvojim nesto ...pa da vas pitam....

Kad radite u Maxu Vray i za enterijer koristite Vray sun + vray na otvore kao portal + VrayPhysical camera + IR MAP + light cache

Da li koristite namestanje sa gama 2.2 ili korigujete osvetljenje sa kamerom (f number,iso ...)...

Cini mi se sa gamom da je render kraci ali mi je nekako sve isprano (i mape kad ubacujem na materijale radim overide 2.2)

....

Slazem se da je svaki render postaavka za sebe ali opet ima te neki primarni put kojim krenete a u posebnim prilikam koristite druge meteode....

Amateru! Najbolja kombinacija je, po meni, dobra Cica pored tebe, na metsu suvozaca, u Bugatiju, pivce u frizideru i neko meze.

Sto se 3D-a tice, najbolja je kombinacija: radoznalost, poznavanje tradicionalnih umetnosti, elementarne fotografije, talenat, muda i vreme. Softver je tu samo nuzno zlo koje moras da savladas.

upravo tako...:))

btw...sto se tice mudbox-a je da se nikad nisam navikao na njegov interface ..i zbog toga uvek ostao na Zbrush-u...:))

koristim bodypaint, Mary je verovatno dobar software, ali ko ima nvidiy (po mogucstvu qudro) i taj prvi uslov za njega stavlja ga na lestvicu nize ispod bodypainta (a i body paint moze da zadovolji sve potrebe danasnje produkcije bez problema)

sve u svemu prsipalje iz supljeg u prazno...!!!

ovaj Ezio ce da dozivi 100 godina :D

Nisam jos stigao ni Brotherhood da odigram, sad cu kad prodje ispitni rok... Kakvi su vam utisci?

Nauci da radis u postu, i zivot ce ti biti laksi.

pa mnogo manja glavobolja u postu kad radis pravilno. Recimo color korekcija u Nuke-u je napravljena za linearan kompoziting. Naravno ne znam kako tacno ti radis. Postoje cetiri opcije. Mozes render da izbacujes nepravilno i da lose kompozitujes. Mozes render da izbacujes nepravilno ali da dobro kompozitujes. Mozes sve nepravino a mozes i sve pravilno. Meni se cini da ti si ti peti slucj dobro radis al te mrzi texture da korigujes pa da ga je!es.

Amos, razlog zasto je render brzi je sto se Vray jako oslanja na tresholde pri sampliranju bilo cega tako da sto manji kontrast to ti brzi render. Ako pomeris gammu na 2.2 a ukljucis ono "dont affect colors implementation only" render nece sadrzati korekciju ali ce se svi tresholdi racunati sa tom gamma korekcijom tako da istr render time dobijes. Ovako i treba da se namesti render ako iazbacujes .exr ili neki drugi linearan format. Ako izbacujes .jpg ne treba ti "dont affect colors" (Ovo MR nema !).

Physical camera nema veze sa gammama. Ona treba da se koristi iovako ionako. Neki naravno vise vole da posao physical camere urade u compositingu al to ti ne treba. Razmisljaj o njoj kao globalnoj kontroli za jacini svetla. Sto i jeste jer simulira koliko svetla prolazi kroz blendu.

Nauci da radis u postu, i zivot ce ti biti laksi.

,....ovaj post mozete da brisete slucajno sam dva puta postovao

Ma samo jednom odradi post... ne dva puta.

btw...sto se tice mudbox-a je da se nikad nisam navikao na njegov interface ..i zbog toga uvek ostao na Zbrush-u...:))

koristim bodypaint, Mary je verovatno dobar software, ali ko ima nvidiy (po mogucstvu qudro) i taj prvi uslov za njega stavlja ga na lestvicu nize ispod bodypainta (a i body paint moze da zadovolji sve potrebe danasnje produkcije bez problema)

sve u svemu prsipalje iz supljeg u prazno...!!!

Mudbox interfejs je donekle slican Mayinom pa ako radis u Maxu onda je sa neke strane razumljivo zasto ti je pravio problem.I meni je extra tesko da se naviknem na Maxov interfejs a pogotovo kada treba da rotiram i pomeram model hoce glava da me zaboli,nekako mi "neprirodno" :)

A za Mari ti ne treba iskljucivo Quadro sljaka on i sa GTX 480/580 karticama.

jedno pitanjce vezano za AfterFX plugin Optical flares...

Uopste ne mogu da uradim da mi se flare vidi u compu.

ovo sam uradio: stavio video, stavio solid kao novi layer, na taj solid sam apply filter optical flares. U tom trenutku se vidi krug gde taj flare treba da ide ali sam flare se ne vidi ni u viewportu ni u renderovanom videu. Kad kliknem property od Optical flare plugina otvori mi se interface potpuno normalno.

Izludjuje me vec dva dana ovo...

Jesi probao da stavis adjustment layer umesto solid ?

Proveri i dal ti lekic radi, posto filteri za after mogu da prikazu crno kada pukne registracija.

Cesto koristim Optical flares,al mi uopste nije jasno ovo sto si ispisao.

Princip bi trebao da bude,New solid,stavis mu blending mode na Add ili Screen,add effect OF i po defaultu bi trebao da ti se pojavi jedan plavicasti flare preko videa.

Moguce da je neki problem do samog plugina ili instalacije(znam da su ispravljane neke greske u najnovijoj verziji),pogledaj da li su ti "presets" i "objects" na pravoj lokaciji.

Jedino mi ovo pada na pamet, nadam se da ce ti makar malo pomoci.

^^ Stavio sam i isto... ne radi

mislim da je lek u pitanju, ili nedostatak istog :) uopste me plugin nije pitao da ga registrujem kada sam ga prvi put startovao kao sto to pise da treba da se desi (da se dibije code sto se posle pastira da se dobije .lic fajl)

Mozda je trebalo da pitam kako da nateram plugin da mi trazi code umesto zasto ne radi?

JPG

sve sanm to uradio kao sto si opisao ali mi se jjednostavno ne pojavi ploavicasti flare, samo kruzic sto oznacava gde bi se piojavio flare da sve radi kako treba.

sve ostalo je ok, mogu da browsujem presetse i tako to

Laki, ovde ga definitivno nema...

Odmah mi je bilo cudno da me nije pitao za code i sta je jos cudnije isto mi se desilo na dve win7/64 mashine.

I nista od onog standardnog run as admin ne pomaze.

EDIT:

kapiram da lic ne radi da ne bi mogao da otvorim plugin interface?

A mozda bez lic samo display/render ne radi?

sve sam probao ali nista...

kao sto rekoh cudno je da mi plugin nijetrazio da se autorizuje nego je odmah "radio"

jel postoji nacin da se deautorizuje nekako?