Jump to content
SiCkMiNd

Trodimenzionalna Offtopicharnica

Recommended Posts

kad smo kod pekabete pomozite naci knjigu 3D Car Modeling with Rhinoceros ( audi r8) vracam mnogostruko!!!!!misim iz pekabete!))

Dave Rapoza je genijalan...par meseci unazad se odusevljavam njegovim radovima na deviantart u...

A April O NIl je the best!!

cisto da podelim..

Ne znam cijelu priču filma (RotPotA) ali ja sam zamižljao (na osnovu originala, u kome je inače C.Heston trebao da bude ubijen po originalno scenariju ali producenti nisu dozvolili) da su se ljudi međusobno potepali a ostalo je prirodna selekcija... Mislim, Ameri jesu glupi i sve zajebu al' brate da majmuni zavladju svetom pored sve tehnologije u ljudskim rukama to je baš zla kob u igri slučaja... uf čekaj, pa majmuni već vladaju svetom, ondak je ok, izvinjavam se za OT.

E, nikad mi nije bilo jasno zasto skidaju trejlere sa Yu tuba, imajuci u vidu da mnogi koriste taj vid besplatne reklame, a sa obzirom da iste u mnogo slucajeva mos da vidis na nekim specijalizovanim sajtovima. Samo mi nemojte kasti da i trejlere naplacuju..

Eh tek sad vido sa je tralala napisao ... gresis druze nasi drugovi ,cvijet nasih naroda & narodnosti su popili neki kontra napitak.. samo zamisli od kojih su zivuljki uzimali dnk za mix.

Ovaj CGI u Planet of the apes je na nekom osrednjem nivou skroz sto ne prilici reputaciji i onome sto je Weta ranije izbacivala a ponajvise tu mislim recimo na King Konga koji ima maestralne efekte (

)

Ako bi to uporedio sa ovim filmom gde su glavni protagonisti isto majmuni onda mogu samo da zakljucim da pojedinci nisu do kraja izgurali pricu.Primetio sam neke stvari koje skripe u zadnje vreme kod Wete a to su rendering i compositing,to je samo moje licno misljenje.Moguce da je doslo do vece promene radnog kadra poslednjih godina i u tom slucaju to se dosta i primecuje.

kako da izvedem da mi odredjeni prozor uvek bude "in front" u XPu. Konkretno zelim da koristim program van Zbrusha za reference. ACDsee npr. ???

Ko nije video..i koga zanima anatomija -> http://bodybrowser.googlelabs.com/body.htm...:;h:;s:;c:0;o:0

Mislim da ce ovo jos da se razvija.

Nesto slicno........ http://www.interactelsevier.com/

Imate free trial 1 dan. Moze se registrovati neogranicen br puta tako da i ovo ispada besplatno. Potrebno je skinuti neki plugin za browser.

Poz

xnview koji ja koristim ima opciju always on top ( verovatno i ostali ), a mozes i da splitujes prikaz dva programa horizontalno/vertikalno ako imas dovoljno velik monitor, ili kupi jos jedan monitor pa na njemu drzi sliku.

Za ljubitelje detaljne anatomije:

go to Google Body Browser

and type this into the web console of your browser:

java script:Oh.skin.drawGroups.pop()

morate koristiti gugl chrome ili mozilu 4 :P

Juce nesto blejah po netu, i naidjoh na jos jednu od rasprava Mari vs. Body Paint.Argumenti u korist Mari su bili 32k texture & AAAvatar [ mislim smisleni argumenti, mada pominjanje pojedinacnog orojekta Avatar i nije argument ], sa druge strane, likovi su taksativno nabrajali prednosti combo-a Body Paint+Fotosop, uz ogradu da tu kombinaciju koriste vec godinama a Mari je ipak nesto novo. Meni ta cela situacija lici na ono kad neko izbaci neki proizvod i sprzi veliku lovu u reklamu, nazalost vrlo uspesan sistem. Mari vuce rep da je pri izradi Avatara bilo nevidjenih problema, resavanih u sprintu, da verzija koju su oni koristili nije ono sto prodaju [ zvuci poznato? ], ali to su rekla kazala stoji da sistemski zahtevi govore da je rec o programu sa vrlo slabom optimizacijom tj. sklepan pa aj" da uzmemo lovu. Ali sve je to ok. Mari je suvise zahtevna za moj komp, to jest vukla bi se, pa ako bi neko od vas zverova sa pristojnim iskustvom u oba programa uzeo neku prostu stvar, nista komplikovano, i odradio je u oba programa, koristeci iste teksture. Ne sumnjam da bi rezultat bio identican, ono sto me zanima je sam filing, utroseno vreme itd. ono sto iz neki uopstenih opisa nije bas jasno.

U potencijalne prezentatore ubrajam i Levitijana [ druze postujem tvoju odluku da budes anoniman i da ne kacis radove, al jedno ratno sekirce nije rad nego popodnevno razgibavanje ]

Uh, odvalio sam jagodice kuckajuci, valjda nije za djabe......Mislim aj da resimo vec jednom vredi li taj program tolko buke.

Posto nisam texture painter mogu samo da prenesem mishljenja kolega koji to rade. Mishljenje je da Mari ima bolji interfejs te ga zbog toga preferiraju. Takodje moze da se radi sa vecom kolicinom podataka.

Ja bih se nadovezao na ovu pricu pricom koja ima slicnu osnovu. Mud box vs Zbrush. Mud box je alat koji je razvijan za Wetine potrebe. Zahteva mnogo jacu mashinu od Zbrusha za istu tezinu modela. Fali mu gomilu alata koje zBursh ima. Itd...

Na FMX-u u Studgartu ove godine je bilo dosta predavanja koja su se bavila izradom digilnih karaktera u filmskoj inudstriji te su gostovale razne face na polju riginga, modelinga itd.... Industriski standard za kreiranje karaktera ,po onom sto sam tamo video, je MudBox.

Na osnovu toga i price sa kolegama doshao sam do zaklucka da je bitnije za softvare kako se on uklapa u konkretan pipeline u danashnjoj inustriji. Sama "optimizacija" i set alata su bitni, ali ne i presudni.

Ono o cemu se takodje mnogo pricalo je kretanje industrije ka "optimicaiji proizvodnje". Veznao za to Zbrush je dosta osakacen interfejsom. Sama manipulacija cetkicama je trapavija nego u MudBox-u i usporava rad.

Mislim da je u sustini nebitno, dobar texture painter se snalazi u cemu god oces, samo se prilagodjava potrebama, nista bolje ili losije nece raditi u Mari nego li sto radi u Photoshopu, BodyPaintu, imace mozda odredjena olaksanja zavisno od okruzenja i to je sve.

Mozda ti se zalomi pa odes u neki jak studio, pa radis na nekom in-house softveru za koji u zivotu nisi cuo, ali ako imas brush, maske, i lejere vise ti ni ne treba :)

Jah, bas se o tome radi, sa jedne strane lik-ovi koji tvrdi da je Body P. brzi da ima bolji interfrejs itd, sa druge strane likovi tvrde isto to, mada u ovom konkretnom slucaj Mari pristalice su bile vise u fazonu interfejs je bolji zato sto je bolji i podrzava 32k teksture a i AAAAvatar je radjen u Mari... Ma ljudi daj da neko na srpskom jeziku iz konkretnog primera da ocenu, secam se nekog intervjua koji je dao direktor, osnivac Blir studia gde je opisivao njihove trenutne projekte i tako to.. ma na svake dve sekunde je ponavljao Max je najbolji, mi koristimo samo Max, evo ja i kuci perem sa Max jer MAX sve moze, bilo bi smesno da nije tuzno, eh kad je on sebi to dozvolio sta da ocekujemo od sitne ribe. Uostalom sto rece jedan, retko kad mi je tekstura prelazila 16k, a kad ces ti jado imati potrebu za vecom, normalno niko mu ne odgovori. Laki slazem se, ljudi cesto misle da ce masina da odradi posao umesto njh.

Pa autori programa cesto ispod zita ubede istaknute pojedince-studije-magazine, da lobiraju za njih, praksa koja nije ogranicena samo na 3d. Mozda je to kompleks sa ovijeh prostora ali cim sa svih strana cujem graktanje kupi to i to, debelo razmislim pa pitam nekog ko je vec probao. Ne sumnjam ja da je Mari dobar program ali mi sve to deluje pomalo vestacki, tako da neke velicine koje su hvalile program verovatno nisu nista vise od manekena koji to rade iz nekog svog interesa, sve je to deo posla.

Koja je onda dobra konfiguracija za Mudbox?

Meni je MB bolji, vizuelno bolji, od Zbrusha samo iz jednog jedinog razloga a to je sto ima "perspektivu" tj. prostor. Laksa mi je orijentacija.

Alekba, mislim da je to na kraju i nebitno, zapravo je bitan krajnji rezultat. Ima dosta concept artista koji rade u Photoshopu a ima i koji rade u Painteru, ali niko to na kraju ni ne pita, samo je vazno kako je uradjeno. :)

@alekba Ako mislish na "velicine" koje su "hvalile" Mud box citanjem mog posta po drugi put videcesh da ja nisam spominjao hvaljenje. Kazem sta je moj zaklucak posle prisutvovanja gomile predavanja na temu izrade digitalnih karaktera i razgovora sa kolegama koji se bave izradom tih istih karkatera.

@Urbana_Legenda

Dobra konfiguracija bi bila ona koja ima neku dobru quadro kartu. Ali moze da se radi i na slabijim mashinama. Ja radim na GT260 od nvidije. Ako Mud dodje do plafona ..sto je kod mene nesto preko 5M po meshu. Moze uvek da se prebaci u zBrush i tamo dodaju finalni detalji.

Koja je onda dobra konfiguracija za Mudbox?

Meni je MB bolji, vizuelno bolji, od Zbrusha samo iz jednog jedinog razloga a to je sto ima "perspektivu" tj. prostor. Laksa mi je orijentacija.

Klikni P a imas desno dugme da ukljucis grid

Milim da je reci da se jedan software bolje uklapa u pipeline samo znak da su ih podmitili. Iole ozbiljniji studio moze bilo sta da ubaci u pipeline ako im se svidja.

Ali i to bilo sta mora da bude nesto, pa kad vec izaberu to nesto, onda kazu da se taj softver bolje uklapa u pipeline.

uklapa se njima bolje al ne treba istu logiku primenjivati na manje studije. Ko ce ga znati zasto se to njima uklapa bolje

Dragane mislio sam na Mari, ma to je cista radoznalost ko kad gledas top gir gde porede ferari i lamba, nista sto me se realno tice samo mi je dosadilo da citam prepirke gde se gadjaju nekim uopstenim frazama. Postoji ona stara kad je grupa filozofa raspravljala o tome koliko konj ima zuba sve dok sluga nije otisao u stalu i na licetu mesta brebrojo.

Mudbox nisam probao ali stoji da je to deo autodeskove porodice i tu je kraj price, na stranu to sto sam video predivne stvari radjene u njemu, verovatno je to pametniji izbor za neke pojedince ili studije, zavisi to od mnogo cega.

Inace blejim po nekom sajtu, hard s. modeling, za mene novo, nisam pre cuo za sajt

http://www.3d-meier.de/

iako je namenjeno za cinemu bacite oko, OPREZ ako ste alergicni na matematiku koja ukljucuje mnogo grckih slova i one kockaste zagrade, evo ja se sav isprista...