Jump to content

Trodimenzionalna Offtopicharnica

SiCkMiNd
 Share

Recommended Posts

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

alekba

Posted Images

Breeder super ideja za voice command, pogotovo za mene koji jako brzo priča B) .

@ andrejev

Čini mi se da ne razumeš baš najbolje šta ti se govori, verovatno imaš neko površno znanje i napucani ego, tako da više neću da se zamaram sa tvojim kreativnim pravopisom (& znanjem) i (kako mi se čini) tinejdžerskim ostrašćenjima, mislim da sam onim što sam rekao dovoljno objasnio brez da ponavljam nešto što je neko već rekao, ako malo bolje razmisliš i proširiš svoje znanje. Usputno, pogledaj radove braće Flaischer i eventualno Ub Iwerks-a, jer kako mi se čini uvid u animaciju ti ne ide dalje od Cartoon Network-a i Sunđera-a, pa će ti i biti neke stvari jasnije u vezi sa Augeneblick-om, a ako nastaviš istraživanje otkrićeš još mnogo divnih stvari i nadam se bolje razumeti rad gorepomenutog + eventualno shvatiti kako je Jackson u stvari dosadan bez WETA-a.

@ Leviathan

Da Jackson je genijalan ... kao biznismen.

@ Tra-la-la

Sto si covece toliko zapenio,popij pivo,iskuliraj malo i to.Ajde da si rekao da su Michael Bay,George Lucas itd. biznismeni gde pritom jedan samo stanca razne FX uzase a drugi zivi na staroj slavi ali gde trpas Jacksona u taj kos.Ne znam odakle izvlacis te zakljucke i na osnovu cega? Na osnovu Gospodara Prstenova koji je pokupio uzgred ko zna koliko oskara? Po toj tvojoj osnovi je i James Cameron okoreli biznismen i nista vise od toga a svi znamo koliki je njegov doprinos filmu.

I ne znam sto si se toliko izlozio na tog Augeneblicka kao da je ne znam sta u pitanju.Obican animator kao i svaki drugi.

Jao, ajde ne nastavljajte vise jer ste svasta i zanimljivo rekli pa mi zao da brisem sve, al preteraste. Ako se obratite opet u ovoj temi jedan drugom obrisacu sve postove vezane za rezisere i filmove i onda ste dzabe pricali. Ovde se zavrsava diskusija o tome.

Jao, ajde ne nastavljajte vise jer ste svasta i zanimljivo rekli pa mi zao da brisem sve, al preteraste. Ako se obratite opet u ovoj temi jedan drugom obrisacu sve postove vezane za rezisere i filmove i onda ste dzabe pricali. Ovde se zavrsava diskusija o tome.

Pa cemu sluzi druze forum ako ne za to da se vodi diskusija izmedju dve strane.Svako ima svoje misljenje i to je ok,niko nikome nije ovde psovao majku,pretio i slicno tako da ne vidim cemu taj pristup i pretnje sa nekakvim brisanjem postova.Ne mozemo svi da se slozimo oko jedne stvari ali mozemo ako nista drugo da se postujemo ali sukob misljenja ce uvek da postoji.Isto tako ne mozes da ocekujes na forumu da pises sve i svasta a da te pre ili kasnije neko ne pecne sa necim i to je OK i sasvim normalna stvar ali prateci ovaj forum od ranije kao posmatrac nije mi bas najjasnija politika vasa ovde. :rolleyes:

...I ti sebe smatras umetnikom sirokih shvatanja sa tvojim zatucanim idejama i stavovima?...

...Ne znam zasto izmisljas reci koje nisam rekao? "zatucan" ne znam iz kog si recnika izvukao tu rec? Mada taj tvoj vokabular dovoljno govori o tebi i tvom obrazovanju...

...verovatno imaš neko površno znanje i napucani ego...

...Trla baba lan da joj prodje dan! Sve ovo gore sto si napisao mozes da bacis u vodu.

Lezi, odmori i odspavaj malo, pa kad te prodje ruka od kucanja...

...Ja uopste ne diskutujem sa tobom covece...

Ti u ovome ne vidis nista sto bi trebalo da se obrise?

Politika foruma je takva da sve sto bi rekli kod Olje Beckovic u emisiji, na forumu bude obrisano.

jbg ovo je oftopic i to 3d :)

Sve je dobro dok se iznose misljenja i zanimljivi podatci - ali vredjanje i flame diskusije su previse.

Ja ne znam od kada je to oskar merilo nekog velikog doprinosa , nobelove nagrade takodje? Mozda su te nagrade nekada znacile nesto u samom pocetku dodeljivanja , danas se iste koriste u politicke svrhe ... Ian McKellen ( gandalf ) zvezda LotR je na primer jedan od vodecih ljudi stonewall/a - britanske gej lobi zajednice , koja svasta radi i promovise po skolama u britaniji. Brokeback Mountain & Black Swan - na primer su isto srecni dobitnici oskara i mnogih drugih nagrada... Opste je poznata cinjenica da velike kompanije placaju reklame u blockbusterima ( coca cola + mnogi drugi ). Umetnost koja se prodaje kao "vrhunska" i najbolja je jako prljava industrija , puna najcrnje propagande.

Na primer ako analiziras neke velike zvezde "ikone" ( elvis , merlin monro , elton dzon , majkl dzekson + mnoge druge ) mozes doci do zakljucka da su skoro svi karakteristicni po nekim losim stvarima i da svi oni imaju svoje sledbenike koji ih oponasaju - a mnogi od tih sledbenika na kraju placaju cenu. Najranjivija grupa te prljave propagande su mlade osobe - neformirane licnosti. Ako neka klinka zbog neuzvracene ljubavi proguta gomilu bensedina , konzumira heroin preko igle , promeni boju koze , pronadje homoseksualnog partnera - zapita li se neko odakle joj takva sumanuta ideja? Pa sa televizije naravno - muzike , filma - "prljave" umetnosti koja se koristi za manipulacije i trovanje mladih ljudi. Ako das prostor u svim medijima nekom muzicaru imbecilu - posledica toga ce biti veliki broj fanova tog imbecila ... Ako repriziras 50 puta bolji zivot i srecne ljude , imaces kao posleduci toga gomilu ljudi sa losim smislom za humor... Ako snimis film Braca po materi , ili napises knjigu Noz - bilo bi dobro da razmislis o mogucim posledicama ? Da ne idem previse daleko opet - nadam se da kontate poentu.

Evo jedan primer od pre neki dan -> http://www.metro.co.uk/news/848706-british...rist-attraction - I mozda ce sad neko da napravi film o "pravom" hari poteru koji je herojski pogunuo u ratu hiljadama kilometara daleko od svog doma - a posledica tog filma ? zapita li se barem neko ? Ili je najlakse da se slazete da je to eventualno dobar film ukoliko dobije oskara ili neku nagradu ?

Ja verujem da ce se hobbiti u novom Dzeksonovom filmu izljubiti onako domacinski , ko zna mozda bude i nesto vise od toga :)

what a wonderful world...

@Tra-la-la

Ajde da zaboravimo sve sto smo pisali ti i ja ovde na forumu, i da te ja pitam samo jedno pitanje.

Ovo je citat izvucen iz tvog posta:

nego htedoh ovo da vam pokažem: Augen Blick Studios, bacite pogled na demo reel, jako zanimljiv i osvezavajuć pristup animaciji.

A pitanje glasi:

Sta je to, po tebi u ovom reelu jako zanimljivo i osvezavajuce u pristup animaciji?

I molim te nemoj da me saljes na linkove drugih autora, ili da mi pricas kako treba da ucim istoriju animacije, ili da citam knjige, ili da mi je ego napucan, ili da sam osrascen kao tinejdzer, ili da vrsis analize mojih recenica i da ih tumacis, ili da pises o poznatim glumcima i gejevima itd itd. Samo napisi odgovor na gore navedeno pitanje. To je sve sto ja trazim od tebe jos od prvog mog posta. A vezano je samo za taj reel.

Mekelen je sjajan

Ej Sale kad si rekao to za njega. Gledao sam ga u 'Cekajuci Godoa' ovde u pozoristu. Maestralan je bio, a i ostatak glumacke ekipe.

E a anegdota sa njime iz Sidneja dok je imao pauzu izmedju predstave izasao da zapali jednu cigaru na ulici i kako je bio u kostimu prisla mu jedna zena i udelila mu koji dolar misleci da je skitara.:) A on pokupio lovu i sasvim ljubazno se zahvalio.:D

ian%20mckellen.jpg

Ti u ovome ne vidis nista sto bi trebalo da se obrise?

Politika foruma je takva da sve sto bi rekli kod Olje Beckovic u emisiji, na forumu bude obrisano.

Apsolutno se slazem sa tobom da ako si procitao ista uvredljivo u mojim postovima da ih izbrises bez dalje diskusije.

Film je film a knjiga je knjiga, nije bas sve ni Tolkin objasnjavao.

Tolkin je sve objasnio. :D

Treba samo pročitati Silmarilion i Nezavršene Priče.

Kao fan Tolkina, ja imam problem sa Jacksonovim filmom. To je subjektivno, fanovsko mišljenje, ali pokušaću da budem objektivan koliko god mogu:

Kao prvo, Jackson je skroz ispatetisao brojne scene, bez ikakvog povoda, čak ni komercijalnog povoda. Na primer, kada snajka Arven uzme i kenja Aragornu da on nije isto što i Izildur. Svako ko je čitao knjigu zna da u njoj nema takvih patetičnih dijaloga, niti je Aragorn lik kome se tako nešto govori, jer je te banalnosti i sam svestan.

Svađa između Legolasa i Aragorna u Helmovom ponoru. Čemu pobogu? Zašto?

Zašto poniziti onoliko Gimlija, jeftinim kafanskim humorom?

Drugo. Izbor glumaca. Nikako ne mogu da se pomirim sa izborom za Gandalfa i Aragorna. Ne sumnjam sa su Ian i Vigo sjajni glumci, ali prosto nisu za ove uloge. Nedostaju im dve krucijelne stvari: harizma i autoritet.

Pobogu - Gandalf je prek, oštar, zajeban igrač, retoričar koji u jednoj rečenici spusti sagovornike. Ian Mcelen je odglumio nekog umornog dekicu, koji nema energije samog sebe da pokrene, a kamoli da bude pokretač drugih.

Pogledajte kako je Christopher Lee maestralno odglumio Sarumana. To je harizma. To je autoritet.

Galadrijela, Gimli, Bilbo, Theoden, Saruman, Boromir, Denethor... svi su mi oni odlični.

Bilbo pogotovo. On je prosto precrtan iz knjige.

Podržavam što je izbacio Toma Bombandila iz knjige, i generalno podržavam sve što je poizbacivao, jer je film morao stati na razumnu minutažu. Ali čemu pobogu ono patetisanje sa Arven i Aragornom 40 minuta po filmu!? Može li to kraće? Ako baš mora. Ili, može li to malo bolje? Po uzoru na Bravehart recimo, ako je već hteo neku emotivnost da (na silu) istera?

Nerviraju me njegove "dramatične" scene kad se glumci deru kao da su na WC šolji (Gandaaaaaaaalf... Froooodoooooo), sa sve suzom u oku i glupavim slowmotionom. Kako mu niko nije rekao da to prosto izgleda previše patetično? Mogao je Kamerona da pita za savet kad je radio emotivne scene, a ne da pokušava nešto što ne ume da izvede kako valja.

Verujem čvrsto, da bi Tolkin povratio da je video neke od scena.

Vizuelno, film je maestralan. Velika je šteta što je Jacksonu hvalilo samo malo da napravi legendaran film koji bi se gledao i posle 1000 godina. Ali to nije slučaj sa ovim filmom.

Prvi put sam se zapitao šta nije u redu sa tim filmom, kad sam skontao da Bravehart mogu da gledam 1000 puta, a LOTR sam gledao 5-6 puta, i prosto nemam volje. Previše su smorne pojedine scene. Otegnuta patetika.

uuuu Silmarilion, imao sam utisak kao da je Bibliju poceo da pise :) Ono treba neko da snimi, pocetak stvaranja sveta, uh bre Bobi sad mi se cita opet, jes za$#bano :) (mada sam se jedva pohvatao, nekad sam citao i po 2-3 puta stranu da ukapiram o cemu se radi, hehe bas sam...) , sreca imam i Tolkinov recnik, pa mi nekako lakse :)

Ne bi mogao samo muziku Ainura da opisem u jednom filmu, a tek ostatak :)

Imam utisak da je prevelika paznja data nekim manje bitnim stvarima (Enti, Galadriel). Neke stvari mi deluju ubaceno tek tako (Balrog). Fali mi detaljnije objasnjena istorija srednje zemlje.

Nemam ideju o tome koliko su realno mocni Gondor ili Rohan, sta predstavljaju carobnjaci, odakle dolaze, koliko ih je...

Gondor je puuuno jači od Rohana.

Rohirimi su jahači sa severa koji su došli u pomoć Gondoru kad im je bilo najpotrebnije, te su Numenorijanci (ljudi iz Gondora) dali njihove severo-zapadne zemlje da u njima prebivaju, pod uslovom da im Rohirimi priteknu u pomoć kad god je Gondor u opasnosti.

Za vreme dešavanja filma Rohirimi tu žive već generacijama. Nekih 500 godina otprilike.

sta predstavljaju carobnjaci, odakle dolaze, koliko ih je...

Postoje Valari (bogovi) i postoje Majari (slična bića, ali manje moći).

Melkor (Morgot) je bio Valar koji je otpao od ostalih (nešto slično kao Lucifer) i koji je uz sebe pridobio mnoge Majare u službi (Saurona kao prvog slugu, Balroge...) On je izopačio vilenjake iz zavisti i od njih (njima na porugu) stvorio Orke.

U Silmarilionu su opisane mnoge bitke protiv Melkora, ali dok se Valari nisu umešali, ni ljudi, ni vilenjaci sa svom svojom snagom ništa nisu mogli Melkoru (premda su bili blizu, mada su zbog izdajstva ljudi propali)

Nakon što su Valari zarobili Melkora, na srednjem svetu je ostao Sauron. U početku, niko nije ni znao ko je on zapravo (da je bio prvi sluga Melkorov), jer je on mogao da se ogrne prijatnom spoljašnošću i da govori mudro i mnoge da zavara.

E sad. Nakon uzdizanja Saurona kao mračnog gospodara, Valari uviđaju da ništa neće postići, ako se oni direktno umešaju, već ostavljaju srednjem svetu da se izbori sa tm zlom.

Ipak, oni šalju pomoć u vidu 5 majara (to su čarobnjaci), koji nisu previše moćni (mnogo slabiji nego što je majar Sauron), ali čija je moć u mudrosti. I sami čarobljaci se nisu pokazivali ko su (svega nekoliko vilenjačkih lordova je znalo, ili nagađalo koja je njihova misija), i njihov zadatak je bio da savet pomognu ljude i vilenjake protiv Saurona.

Sad, kako to uvek biva, mogu i oni otpasti i zastraniti sa svog cilja, kao što je to učinio Saruman.

I ono sto je verovatno najvaznije, uopste ne kontam sta je prava moc prstena...

To je iz dela kada je Melkor poražen, a Sauron ostao u srednjoj zemlji.

On se pokazao mudrim i savetovao vilenjake da zacele rane zemlje kreirajući prstenove za svaku rasu. Pošto je imao neslućene majarske moći i neslućeno znanje, vilin kovači su od njega mnogo toga naučili (kao i on od njih) i tako su stvoreni prstenovi za 3 rase (9 za ljude, 7 za patuljke, 3 za vilenjake).

Sad, Sauron je krijući od svih napravio jedan prsten koji podčinjava sve ostale (kao kad bi ja i ti pravili umrežene kompove, a ja jedino na svom kompu (krijući) stavim administratorska prava :D :D :D ). Kad je Sauron stavio prsten, vilenjaci su ga odmah postali svesni i uplađeno i ljuto su skinuli svoje prstenje i tako je otpočeo rat.

Sauron je osvojio mnoga uporišta vilenjaka i došao u posed prstenova koje je podelio posle ljudima i patuljcima. Ali 3 prstena vilenjačka u kojima je bila najveća moć, nije našao.

Da bi ti bilo jasnije. Da je Sauron u LOTR-u našao prsten. Čim bi ga stavio na ruku, podčinio bi sve koji nose ta 3 preostala prstena (Elrond, Galadrijela i Gandalf), a oni su mu najveći suparnici.

Odužih ja... ali fan sam jbg. :D

Da je snimio suvo po knjizi, iako bi svima koji volimo knjigu to bilo sjajno, film ne bi bio toliko gledan. Kada se radi film mora biti prijemciv na svim nivoima, i scenario se tako pise, po knjizi ispunjava samo jedan, i los reditelj bi se drzao Tolkina doslovce.

Već sam pojasnio to.

Niko ne insistira da se drži knjige doslovce, ali zašto ruinirati karaktere i dopisivati besmislene dijaloge koji upropašćavaju ceo feeling, ako bi i bez toga ceo film mogao biti mnogo gledljiviji, a opet, isto tako komercijalan?

Patetika nije sinonim za komercijalnost.

Patetika ili ljubavne scene idu na komercijalnost jer preko 70% potrosackog drustva / gledalista cini zenska populacija, koja zeli to da vidi, neki drugi cinioci idu na ruku najmladjima, a delovi pravim fanovima itd. jer je neophodno svima izaci u susret.

Proizvodi koji samo gadjaju jednu ciljnu grupu, i koji po pravilu nisu namenjeni da ih odlgeda i zavoli zenska populacija nisu komercijalno dobro prolazili kao po pravilu.

Sa druge strane izrazito zenski filmovi imali su npr. enorman komercijalni uspeh.

Svemu tome sluzi i istrazivanje trzista, test projekcije i sl.

To nije pravilo koje je sveto pismo, ali je nesto cega se svi pridrzavaju, postoje i brojni domaci primeri.

Edit:

Podseticu te da su scenarist(kinje) svih Dzeksonovih ostvarenja Filipa Bojens, i Fren Vols i da su svi ti filmovi uzeli preko 3,4 milijarde dolara.

On je uspesan jer zna znanje a ne zato sto ga kako neki kazu sere, moze to jednom da se desi ne i 3,4,5 puta.

Patetika ili ljubavne scene idu na komercijalnost jer preko 70% potrosackog drustva / gledalista cini zenska populacija, koja zeli to da vidi, neki drugi cinioci idu na ruku najmladjima, a delovi pravim fanovima itd. jer je neophodno svima izaci u susret.

Bravehart, Avatar, Titanik i pregršt drugih komercijalnih filmova imaju ljubavne, ili emotivne scene i ni približno patetične kao scene u LOTR-u. Mogao je Jackson da pogleda malo bolje te filmove i da se nauči kako se to radi.

Da li ovaj izraz lica više poziva na sažaljenje, ili da mu se opali šamar?

frodo-eyes.jpg

Pa i tu se ogleda autoritet reditelja.

Umesto da je oterao sve te snajke da mu skuvaju kafu dok radi, on je slušao njihove savete.

Tim Barton je bitku vodio sa producentima da bi Majkl Kiton glumio Betmena. I pobedio je. Iako mu je to bio prvi veći komercijalni film koji je radio. Zbog te pobede koju je izvojevao, kako piše na wikipediji, američko poimanje superjunaka je drastično izmenjeno (i poboljšano), te se više superjunaci nisu morali biti terminatori, ili supermeni, već približniji običnom čoveku i sa boljom karakterno profilisanom dubinom.

Da li uvek moraju da se slušaju producenti?

Ne moraju.

Odosmo u offtopic, offtopica. :)