Jump to content

Trodimenzionalna Offtopicharnica

SiCkMiNd
 Share

Recommended Posts

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

alekba

Posted Images

Ne znam da li nam treba taj deo foruma kad se znamo da je

max najbolji program,

vray najbolji render,

da se enterijeri mogu raditi isklucivo sa everovim modelima,

da ce Autodesk svakako kupiti ostale sitne programcice kao sto su Houdini, Lightwave, Modo, a ni Blender nec dugo odoleti....

:D

:D

.

.

.

.

I da, evo malo muzike za prave 3D frikove koje posle 16 sati za masinom jedino ovo moze razrmati :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=Gh0Co-2_jZw

PS: okmijum

Pretpostavljam da su ti drugari ovi sa linka, ali moram reci da riba uzasno peva :) NHF :)

Ne samo to... nego što i pokušavaju da budu nešto što već postoji (Nightwish) kao i 1000 drugih primeraka.

Poput Kraljevskog Apartmana koji pokušava da bude Iron Maiden, 30 godina posle Maidena.

Retko koji domaći bend ima trunku originalnosti.

Elem, bobi, nikad nisam slusao blek, ali Mother North je jedna od ultra retkih vristalica koje mi se dopadaju. Nikad mi se nije svideo baja koji cepa krst na pocetku spota, al ona plavusa na sredini necenzurisane verzije :D

Ja (između ostalog) volim black, a iako ni ja ne volim napade na hrišćanstvo, to rušenje krsta nije bilo u nekom bukvalističko-satanističkom tripu, već zbog njihovog protivljenja nasilnom pokrštavanju u srednjem veku, te želji da se okrenu paganskim korenima i odbace sve što im je na silu nametnuto (u tom delu ih razumem).

@Sick

Xaxa, Max je ok, svaka cast na poznanstvu. Cini mi se da se muzicki malo pogubio... (a mozda sam samo prerastao SF)

@bobi

dada, pricamo o Satyricon-u koji je najveci sellout bleka :D

Elem, kad smo kod poznanstava, imao sam ludu srecu da upoznam Pat 'O Brien-a-

, sviram njegovog BC Rich-a i kradem mu pivo i jedem mu sendvice u bekstejdzu :D :D

Ne znam zasto ali nikako ne mogu da se otmem utisku da svi sto rade u Max-u navijaju za Zvezdu, a ovi sto koriste Maya, za Partizan :D

Ostali navijaju za Rad, Cukaricki, OFK...

Imam teoriju i za politicke stranke, al otom potom :rolleyes:

Premda je ideja ove offtopicharnice jako plemenita pomalo pocinje da gubi smisao sa pojedinim postovima, ne bi bas trebalo da se svede na potpuno lupetanje i kazacu prvu glupost koja mi padne na pamet.

Ima takvih tema vec u caskanju pa su dosadile svima.

Slazem se sa ovim... Dajte da ne bude totalni off...

Evo od mene jos jedan interesantan plugin... Superflow

5050134031_3ff43917f1_z.jpg

http://vimeo.com/15486040

Superflow System is a unique and custom developed particle software that I developed. It took 3 months of intensive developing and programming to create the Box#3 operators. Programmed by the official ParticleFlow developer of 3ds Max, Oleg Bayborodin at Orbaz.com, and further modified and extended by myself. Superflow System allows one of a kind particle animation and never before seen flexibility and control. You can find out more about the special particle software in the thesis or by watching the viusic pieces.

Da, drago mi je da se tema koristi, i kao sto rekoh, moze biti off, ali off sa baar nekom pricom :) Mislim, draze bi mi bilo ovde i da cujem jednu zanimljivu recenicu o delfinima nego beskonacno besmislenih recenica o 3d :) a najdraze bih cuo jednu zanimljivu o 3d :)

Elem, jel znate da mi max 2009 32bit otvara jednu scenu normalno a 2009 64bit pobrka sve vertexe, sve zbrcka :) i to samo tu scenu i samo ta dva maxa :) Nikad cuo da tako nesto moze da se desi, al eto.

Drugari da ne otvaram novu temu, moze mala pomoc za podesavanja dof-a za vray. Koristim vray za cinemu ali kapiram da dodje isto. Sve sam pokusavao i nikako da ubijem noise na slavini i kafematu, kada pustim render bez dof-a sve izrenderuje normalno bez noise-a..

10528446.jpg

Podesavanja dofa:

subdivision: 10

blades number: 20

blades rotation: 80

center bias: 1

bokeh antistropy: 0