Jump to content
SiCkMiNd

Trodimenzionalna Offtopicharnica

Recommended Posts

Mmmda... baš je "challenge" iliti "izazov"(prema stranici Unity-a) do p.m. ... tri studija sa hardverom/softverom da se ukakiš i upiškiš... 3D skeneri, automatska retopologija, mocap, facijalni mocap, jedno 30 do 50 ljudi... sve sa ciljem uzajamne reklame i loženja klinaca i/ili budala koji onda pomisle da ovakvo nešto mogu da dobiju na (Up)Hinduwork-u za budžet od 200 do 500$ i deadline od sedam dana urgentno/juče/odmah za njihov "awesome Indie project"... ne kažem da ne valja... stvarno valja, ali ne kao "challenge" nego kao čista demonstracija sile, i to u stilu "Vidite šta mi možemo, a vi fukare jedite govna". Bio bi "challenge" da je odrađeno u kućnoj radinosti od strane 2-3 čovjeka... ovako... odoh da pravim prženice...

tja... sad si otkrio rupu u saksiji. Pa fala bogu da su radili zmajevi na ubibozemasinama, pride koristili su ko zna kakve inhouse fore & fazone. I cak da se najde par zmajova sa pristojnim masinama tesko da bi postigli slicno, jerbo su ovi imali svu mogucu i nemogucu podrsku od strane developera.

Ovo je tech demo i nista vise. Kada ce to postati moguce, i da li ce ikada biti moguce za individualne privatne pojedince, koj gi zna... Teknologija je tu.

A da manje vremena provodis u kujnu, mogao si da vidis sta moze pojedinac ili par ljudi da odradi u kucnoj radinosti, i to onako u free time.

relax :)

Arni GPU koriscena je C4D verzija, no mislim da su sve verzije otprilike iste.

specifikacije makine

Obsidian Series 750D Airflow Edition w/ Window, No PSU, XL-ATX, Black, Full Tower Case

MEG X399 CREATION, AMD X399 Chipset, TR4, E-ATX Motherboard

RyzenTM ThreadripperTM 2990WX 32-Core 3.0 – 4.2GHz Turbo, TR4, 250W TDP, Processor

64GB Kit (4 x 16GB) Trident Z DDR4 3200MHz, CL16, Black-White, DIMM Memory

1200 P2, 80 PLUS Platinum 1200W, ECO Mode, Fully Modular, ATX Power Supply

Liqtech TR4 II 360, 360mm Radiator, 500W+ TDP, Liquid Cooling System

Diamond 7 Carat, 1.5g, 4.5 (W/m-K), Micronized Diamond, Thermal Compound

2 x GeForce RTXTM 2080 Ti XC GAMING, 1350 – 1635MHz, 11GB GDDR6, Graphics Card

1TB 970 PRO 2280, 3500 / 2700 MB/s, V-NAND 2-bit MLC, PCIe 3.0 x4 NVMe, M.2 SSD

2TB 970 EVO 2280, 3500 / 2500 MB/s, V-NAND 3-bit MLC, PCIe 3.0 x4 NVMe, M.2 SSD

Windows 10 Pro 64-bit

Prvo sam bio koristio Quixel, ali mi kasnije vise lego Painter. Secam se da sam kod Quixela imao prpblema sa velicinom fajlova to jest RAM memorijom tada. Painter mi nekako od samog pocetka dao utisak gotovog proizvoda dok Quixel je vise licilo na work in progress.

Inace ova lista grafike ti bajata, iz 2016-te :)

https://www.maxon.net/en/news/press-release...idgONwQpoHApNaI

Maxon "usvojio" redshift..... :huh:

Ne znam sta ce to da znaci.... Maxon je godinama dremao, nove verzije su donosile tek, tek nesto novo, tek toliko da se vlasi ne sete. A i ono sto bi ubacili, vecinom su drugi odavno imali ( napr. unapredjen knife ), ali prosle godine Nemchek je definotivno preuzeo stvar u svoje ruke... videcemo na bolje ili na gore. Kakogod, nadam se da nece shebati Redshift. Autodesk prilicno dobro odrzava Arnold, nadam se da ce i Nemchek tako postupati sa Redshiftom.

Pffff... Izradiše me stari drugari da im inkorporiram neke 3dej zajebancije u videjo. I ja kao ajdi, skoro unjušio da Renderman ima legalno za dž - reko' taman ću da se lepo poigram, razonodim i razgibam stare kosti. Kad ono k, neće da renda batch. Probao online ponuđena rešenja ali ništa. I onda se prebacim na šugavog Arnolda i sve shadere izbutam spočetka nekako... Kad ono, watermark na batch :angry: Pa j ti dete ćopavo u slezinu. Ajde što je sve ružno, klimavo, nestabilno i što se ruši kol'ko god da ga maziš, al' brate da upucaš tako podmuklo sa nalepnicom...

* Trebao bi Autodesk da izbaci i žensku (različitorodnu) liniju softvera - što da ne, kad svaki krš može da ima x opredeljenja, što da i softver ne dobije polnu različitost. Pravda za Maya-u! :P

Zwarp plagin za Zbrush

YxHg6n2.jpg Low poly cova na moj dynamesh model,medjutim plagin jeste dobar za 3d scans high poly realisticne ljude ali stilizovane opet mora da se doradjuje

https://www.artstation.com/artwork/DxQP9R

teknika iz dana u dan.....

@trala-li-lo .... Cini se da taj lik sto je testirao rendere nije bas strucan za sve, a i tesko da moze da bude. Na primer jedan od komentara u vezi redsifta u primeru sa transparentnim materijalima ( t. 13 ) je da nije dobro setovao materijal, glup propust, ali mnogo utice na krajnji rezultat. Ko zna sta je jos sve zahebao u tom procesu. Na primer u sceni sa vitezovima ( test 12 ), Rendermanov zeleni ( plastika? ) izgleda bezvez, SSS mi je nekako skroz off... mozda los seting?

Arnold ih je izdominirao :P koliko znam Arni je implementirao random walk SSS, za ostale nisam siguran. Takodje u primeru sa dlakama & bruckama Arnold dominira a Redsift izgleda budjavo u poredjenju sa ostalima... mada sam video strahovite rendere kose u Redsiftu :huh:

......

new kid in block... GPU, sa sve Zbrush linkom, off core a koliko sam cuo moze i sam da donese pifkana iz frizidera :P